:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C bezchmurnie

Magazyn śledczy Anity Gargas ze schroniska Happy Dog

Inne Powiat, Magazyn śledczy Anity Gargas schroniska Happy - zdjęcie, fotografia

Sprawą Schroniska dla zwierząt Happy Dog w Nowej Krępie w gminie Sobolew zainteresowała się telewizja. Jakie światło na sprawę rzuca Magazyn śledczy Anity Gargas?

– Jak są wydawane 182 mln zł rocznie z budżetów gmin przeznaczone na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami? Kto na tym kosi kasę i w jaki sposób? Przerażająca gałąź pet biznesu, czyli jak zarobić na bezpańskim psie – tymi słowami twórcy programu Magazyn śledczy Anity Gargas zachęcają do obejrzenia dzisiejszego odcinka, w którym widzowie zobaczą materiał ze Schroniska dla zwierząt Happy Dog w Sobolewie.

Wypuszczanie psów, żeby zagryzały inne psy i podawanie informacji, że te trafiły do adopcji? Przemysłowy chów bezdomnych zwierząt na koszt państwa? Ponadto, sprawa zaginionego psa z powiatu garwolińskiego i pieskie życie zwierząt w Happy Dog.

Kto i dlaczego rzucił się na maskę samochodu właściciela schroniska, nie pozwalając mu odjechać? Kto mówi o tym, że w sytuacjach patologicznych jest bardzo dużo podejrzeń o korupcję pomiędzy hyclem a powiatowym lekarzem weterynarii?

Emisja programu we wtorek 13 lutego o godzinie 21.35. Materiał w późniejszym terminie będzie można obejrzeć także tutaj.

 

Zgłosił sprawę na policję

Bezpośrednio po wizycie TVP1 w schronisku właściciel Happy Dog Marian Drewnik stwierdził, że dziennikarka telewizji była nastawiono stronniczo, a sytuacja podczas nagrywania materiału była wcześniej przygotowana i sztucznie podkręcana. Mężczyzna dodał, że w trakcie nagrywania materiału musiał pilnie wyjechać do zgłoszenia. Incydent z udziałem kobiet, które rzucając się na maskę samochodu uniemożliwiały mu odjechanie, bezpośrednio po zdarzeniu Marian Drewnik zgłosił na policję.

 

ur

Fot. i video: Magazyn Śledczy Anity Gargas/Facebook

 


Magazyn śledczy Anity Gargas ze schroniska Happy Dog komentarze opinie

  • gość 2018-02-13 20:56:34

    Marian, nie daj się wkręcić.

  • marco - niezalogowany 2018-02-13 22:34:56

    Jak były zomowiec może mieć serce dla zwierząt. Za komuny podobno najmowali się w Święta w sklepach do zabijania karpi. Dzisiej z zomowca zrobił się "biznesmen" i razem z wójtem, sekretarzem PZPR budują "prawdziwie polski" kapitał. Tak samo, z sercem na dłoni dbają o mieszkańców i zwierzęta , dzieląc sprawiedliwie między siebie...zadania. Ludzkie pany. Jak mówią w okolicznych gminach, wszystkie lumpy i pijacy wyłapują psy jak leci , bo można sprzedać za flaszkę do "schroniska" . A Drewnik dostaje za niego kilka tysięcy. Wkurza to meneli w gminie Sobolew, bo przecież powinien uczciwie się podzielić. Stąd pewnie te plotki i pomówienia. ... Bo przecież po '89 roku przeszedł przeobrażenie duchowe , (tak jak i miejscowy wójt ) i pokochał ludzi i zwierzęta. "Dusza człowiek" ... i to hobby ,.. wystawianie faktur.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 23:07:42

    Może zajęliby się naszą gminą przy okazji i dziwnymi, bezpodstawnymi umozeniami podatków lokalnym krezusom. Schronisko to nie hotel. Każda rodzina z powiatu adoptuje psa i po sprawie. Dziwnym trafem nikt o gminie w materiale TVP nie wspomniał. PISOWSKA sztama?

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 23:20:12

    Takich programów o biednych zwierzętach więcej, one nie potrafią się same bronić. Człowiek ich krzywdzi. Powinny być częste niezapowiedziane kontrole w schroniskach, zmiana ustawy.

  • gość 2018-02-14 17:28:21

    Gość - niezalogowany 2018-02-13 23:07:42 sam jestes szmata

  • gość 2018-02-14 18:16:11

    No proszę a podobno ta pani ze złap dom nie ma wstępu, a kasę zbiera link https://pomagam.pl/WsparcieFundacji 1400 zł wpadło haha dobra jest :):):) " weekendy spędzamy w schronisku dla zwierząt w Sobolewie gdzie każde ręce do pracy są na wagę złota. Sprzątanie boksów, karmienie, wyprowadzanie psów na spacer, zabiegi pielęgnacyjno – weterynaryjne, ogłaszanie psów i szukanie im domów, wyciąganie do domów tymczasowych tych najbardziej potrzebujących, organizowanie zbiórek darów, pozyskiwanie nowych wolontariuszy.. " Ps. Celestynowa też ją chyba wywalili

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 21:37:01

    Ten człowiek, który prowadzi to schronisko powinien być sadzony za okrucieństwo wobec zwierzat. Jak można negować fakty pokazane w reporterzy p. Gardias? Mam nadzieje, ze sprawiedliwości stanie się za dosc.

  • Jan - niezalogowany 2018-02-14 21:43:44

    Jakoś TVP nie było u wójt Koszutckiego. Jak już jest PISu to go nie dotyczy ta "afera"? Był sekretarzem PZPR? No comments

  • gość 2018-02-14 21:51:40

    Ale śmieszne dziennikarstwo TVP1. Nagrywają z lotu ptaka, a ludziom wpierają, że "mają wrażenie", iż właściciel pokazuje im tylko wybrane miejsca w schronisku.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 22:35:37

    Faktycznie jakaś dziwna ta fundacja brak na stronie statutu, sprawozdań. Daje do myślenia.

  • RT - niezalogowany 2018-02-14 23:13:50

    Odnośnie komentarza dot, Fundacji - wielbiciel pana Drewnika? A może sam pan Drewnik? Uważa Pan/Pani że zatrudnianie przez pana Drewnika 1 pracownika na 300 psów to dobry deal dla psów? Więcej kasy na dodatkowych pracowników nie było - ale za to znalazła się kaska na Mecedesa Transportera - czy to niezbyt ekskluzywny wóz do odławiania i przewożenia psów? A fundacja zapieprzała - kasę zbiera bo taki cel fundacji aby m.in. leczyć te psy, których Drewnik nie leczył. Proszę się też zainteresować ile pan Drewnik płaci w gminie za dzierżawę terenu. To bardzo ciekawa informacja jest.

  • gość 2018-02-15 11:10:32

    Najbardziej mi szkoda tego Mercedesa, szkoda machy. Nie daj się Marian.

  • gość 2018-02-15 11:17:54

    Nie porysowały maski? Bo jak tak to ja bym je zgłosił na policję za uszkodzenie mienia.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-15 21:28:12

    Szanowna pani RT, to gdzie można zapoznać się ze STATUTEM tej fundacji ? oraz tym rozliczeniem kosztów leczenia zwierząt które poniosła ta fundacja lecząc psy w tym schronisku. Myślę jednak, że będzie to bardzo duży problem jak to z fundacjami tego typu :):) A może szanowna redakcja udostępni taki statut i rozliczenie, w sumie byłoby to rzetelne pokazanie drugiej strony.

  • gość 2018-02-15 23:15:05

    Biedne psiaki :-( czy naprawdę nie ma prawa, które chroni te bezradne zdane na łaskę/ niełaskę ludzką stworzenia???!!! Przecież tych schronisk nie ma dużo - 1 w powiecie - powinno być pod nadzorem wielu instytucji: weterynaria, gmina, sanepid, zobowiązanych do częstych kontroli. Zwłaszcza, że istnieje ryzyko takich procederów!!! Mam nadzieję, że winni zostaną surowo ukarani................