:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Magazyn śledczy Anity Gargas ze schroniska Happy Dog

Inne Powiat, Magazyn śledczy Anity Gargas schroniska Happy - zdjęcie, fotografia
13/02/2018 10:28

Sprawą Schroniska dla zwierząt Happy Dog w Nowej Krępie w gminie Sobolew zainteresowała się telewizja. Jakie światło na sprawę rzuca Magazyn śledczy Anity Gargas?

– Jak są wydawane 182 mln zł rocznie z budżetów gmin przeznaczone na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami? Kto na tym kosi kasę i w jaki sposób? Przerażająca gałąź pet biznesu, czyli jak zarobić na bezpańskim psie – tymi słowami twórcy programu Magazyn śledczy Anity Gargas zachęcają do obejrzenia dzisiejszego odcinka, w którym widzowie zobaczą materiał ze Schroniska dla zwierząt Happy Dog w Sobolewie.

Wypuszczanie psów, żeby zagryzały inne psy i podawanie informacji, że te trafiły do adopcji? Przemysłowy chów bezdomnych zwierząt na koszt państwa? Ponadto, sprawa zaginionego psa z powiatu garwolińskiego i pieskie życie zwierząt w Happy Dog.

Kto i dlaczego rzucił się na maskę samochodu właściciela schroniska, nie pozwalając mu odjechać? Kto mówi o tym, że w sytuacjach patologicznych jest bardzo dużo podejrzeń o korupcję pomiędzy hyclem a powiatowym lekarzem weterynarii?

Emisja programu we wtorek 13 lutego o godzinie 21.35. Materiał w późniejszym terminie będzie można obejrzeć także tutaj.

 

Zgłosił sprawę na policję

Bezpośrednio po wizycie TVP1 w schronisku właściciel Happy Dog Marian Drewnik stwierdził, że dziennikarka telewizji była nastawiono stronniczo, a sytuacja podczas nagrywania materiału była wcześniej przygotowana i sztucznie podkręcana. Mężczyzna dodał, że w trakcie nagrywania materiału musiał pilnie wyjechać do zgłoszenia. Incydent z udziałem kobiet, które rzucając się na maskę samochodu uniemożliwiały mu odjechanie, bezpośrednio po zdarzeniu Marian Drewnik zgłosił na policję.

 

ur

Fot. i video: Magazyn Śledczy Anity Gargas/Facebook

 

Reklama

Magazyn śledczy Anity Gargas ze schroniska Happy Dog komentarze opinie

 • gość 2018-02-13 20:56:34

  Marian, nie daj się wkręcić.

 • marco - niezalogowany 2018-02-13 22:34:56

  Jak były zomowiec może mieć serce dla zwierząt. Za komuny podobno najmowali się w Święta w sklepach do zabijania karpi. Dzisiej z zomowca zrobił się "biznesmen" i razem z wójtem, sekretarzem PZPR budują "prawdziwie polski" kapitał. Tak samo, z sercem na dłoni dbają o mieszkańców i zwierzęta , dzieląc sprawiedliwie między siebie...zadania. Ludzkie pany. Jak mówią w okolicznych gminach, wszystkie lumpy i pijacy wyłapują psy jak leci , bo można sprzedać za flaszkę do "schroniska" . A Drewnik dostaje za niego kilka tysięcy. Wkurza to meneli w gminie Sobolew, bo przecież powinien uczciwie się podzielić. Stąd pewnie te plotki i pomówienia. ... Bo przecież po '89 roku przeszedł przeobrażenie duchowe , (tak jak i miejscowy wójt ) i pokochał ludzi i zwierzęta. "Dusza człowiek" ... i to hobby ,.. wystawianie faktur.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-13 23:07:42

  Może zajęliby się naszą gminą przy okazji i dziwnymi, bezpodstawnymi umozeniami podatków lokalnym krezusom. Schronisko to nie hotel. Każda rodzina z powiatu adoptuje psa i po sprawie. Dziwnym trafem nikt o gminie w materiale TVP nie wspomniał. PISOWSKA sztama?

 • Gość - niezalogowany 2018-02-13 23:20:12

  Takich programów o biednych zwierzętach więcej, one nie potrafią się same bronić. Człowiek ich krzywdzi. Powinny być częste niezapowiedziane kontrole w schroniskach, zmiana ustawy.

 • gość 2018-02-14 17:28:21

  Gość - niezalogowany 2018-02-13 23:07:42 sam jestes szmata

 • gość 2018-02-14 18:16:11

  No proszę a podobno ta pani ze złap dom nie ma wstępu, a kasę zbiera link https://pomagam.pl/WsparcieFundacji 1400 zł wpadło haha dobra jest :):):) " weekendy spędzamy w schronisku dla zwierząt w Sobolewie gdzie każde ręce do pracy są na wagę złota. Sprzątanie boksów, karmienie, wyprowadzanie psów na spacer, zabiegi pielęgnacyjno – weterynaryjne, ogłaszanie psów i szukanie im domów, wyciąganie do domów tymczasowych tych najbardziej potrzebujących, organizowanie zbiórek darów, pozyskiwanie nowych wolontariuszy.. " Ps. Celestynowa też ją chyba wywalili

 • Gość - niezalogowany 2018-02-14 21:37:01

  Ten człowiek, który prowadzi to schronisko powinien być sadzony za okrucieństwo wobec zwierzat. Jak można negować fakty pokazane w reporterzy p. Gardias? Mam nadzieje, ze sprawiedliwości stanie się za dosc.

 • Jan - niezalogowany 2018-02-14 21:43:44

  Jakoś TVP nie było u wójt Koszutckiego. Jak już jest PISu to go nie dotyczy ta "afera"? Był sekretarzem PZPR? No comments

 • gość 2018-02-14 21:51:40

  Ale śmieszne dziennikarstwo TVP1. Nagrywają z lotu ptaka, a ludziom wpierają, że "mają wrażenie", iż właściciel pokazuje im tylko wybrane miejsca w schronisku.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-14 22:35:37

  Faktycznie jakaś dziwna ta fundacja brak na stronie statutu, sprawozdań. Daje do myślenia.

 • RT - niezalogowany 2018-02-14 23:13:50

  Odnośnie komentarza dot, Fundacji - wielbiciel pana Drewnika? A może sam pan Drewnik? Uważa Pan/Pani że zatrudnianie przez pana Drewnika 1 pracownika na 300 psów to dobry deal dla psów? Więcej kasy na dodatkowych pracowników nie było - ale za to znalazła się kaska na Mecedesa Transportera - czy to niezbyt ekskluzywny wóz do odławiania i przewożenia psów? A fundacja zapieprzała - kasę zbiera bo taki cel fundacji aby m.in. leczyć te psy, których Drewnik nie leczył. Proszę się też zainteresować ile pan Drewnik płaci w gminie za dzierżawę terenu. To bardzo ciekawa informacja jest.

 • gość 2018-02-15 11:10:32

  Najbardziej mi szkoda tego Mercedesa, szkoda machy. Nie daj się Marian.

 • gość 2018-02-15 11:17:54

  Nie porysowały maski? Bo jak tak to ja bym je zgłosił na policję za uszkodzenie mienia.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-15 21:28:12

  Szanowna pani RT, to gdzie można zapoznać się ze STATUTEM tej fundacji ? oraz tym rozliczeniem kosztów leczenia zwierząt które poniosła ta fundacja lecząc psy w tym schronisku. Myślę jednak, że będzie to bardzo duży problem jak to z fundacjami tego typu :):) A może szanowna redakcja udostępni taki statut i rozliczenie, w sumie byłoby to rzetelne pokazanie drugiej strony.

 • gość 2018-02-15 23:15:05

  Biedne psiaki :-( czy naprawdę nie ma prawa, które chroni te bezradne zdane na łaskę/ niełaskę ludzką stworzenia???!!! Przecież tych schronisk nie ma dużo - 1 w powiecie - powinno być pod nadzorem wielu instytucji: weterynaria, gmina, sanepid, zobowiązanych do częstych kontroli. Zwłaszcza, że istnieje ryzyko takich procederów!!! Mam nadzieję, że winni zostaną surowo ukarani................

 • gość 2018-03-06 22:01:50

  Pan Drewnik jest na widelcu, łatwo do niego przyjechać, łatwo zrobic awanture. Tak jak policja zajmuje się łapaniem panow wracajacych rowerem do domu po jednym piwie, tak Panie z fundacji zajmuję sie schroniskiem w Sobolewie. Dlaczego nikt nie skontroluje tego w jakich warunkach zyją psy w okolicznych wsiach, które mają budy z beczki po oleju wyscielonej woriem po węglu i łancuch długosci 30 cm, nigdy nie były odrobaczone, odpchlone czy zaszczepione. |Wiem o czym mówie bo jestem lekarzem weterynarii pracującym od 15 lat w podobnych miejscowosciach. Dlaczego nie pojadą zobaczyc jak 10 km dalej zyją zwierzeta gospodarskie? Krowy stoją, jedzą, śpią i są dojone w stertach wlasnych odchodów, moga zyc 20 lat a żyja 2 lata, cielaki nieleczone zdychają i są wyrzucane za oborę na kupe gnoju. W Polsce mamy problem z bezdomnością psów, nie ma powszechnego chipowania zwierżąt, nie ma edukacji włascicieli zwierząt. Każdy może psa kupić i na drugi dzień go bezkarnie wyrzucić. Wtedy to zwierze staje się wlasnościa gminy. I musi trafić do schroniska. Fundacje "zatroskane | o los zwierząt muszą gonic tego króliczka.....i gonic i gonić. To dla nich "woda na młyn. Ale wina jest gdzie indziej...Nikt nie uczy ludzi ze posiadanie zwierzęcia to ODPOWIEDZIALNOŚĆ za nie. Gdyby każdy kto zostaje posiadaczem psa miał tego swiadomość....nie byłoby bezdomności zwierząt. Drogie Panie rzucające sie na samochód....naprawiajcie świat ale nie tam...

 • gość 2018-06-22 18:57:04

  Drewnikowski i wójt robią przeklętą kasę na żywych stworzeniach , gmina ma w dupie co dzieje się w schronisku !!! niech szlag trafi wójta i całą resztę za brak empatii dla tych biednych psiaków!!! Panie z Fundacji ,,Złap Dom'' robią dobrą robotę, gdyby nie one to drewnikowski szalałby na całego. To one i ich wolontariuszki szukają domów dla psów, to one dbają i leczą. Drewnikowski ten pół-człowiek nawet spacerów ZAKAZUJE!!! i co powiecie przydupasy i dupolizy drewnikowskiego?!!!

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Zobacz ogłoszenie

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc w redagowaniu wzorów

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..


Zobacz ogłoszenie

Tynkarze

Work Balance jest agencją świadczą usługi z zakresu leasingu pracowniczego. To forma wynajmowania pracownika, który pozostaje zatrudniony przez..


Zobacz ogłoszenie

Usługi Remontowo - Budowlane

Usługi Remontowo - Budowlane - zabudowa poddaszy, - sufity podwieszane, - szpachlowanie, - malowanie, - glazura. Telefon: 729 965 522


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"