:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Morderczyni skazana – Luiza K. z wyrokiem – ile odsiedzi?

Sprawy kryminalne , Morderczyni skazana Luiza wyrokiem odsiedzi - zdjęcie, fotografia

Dziś, w Sądzie Okręgowym w Siedlcach, po ponad dwóch latach od brutalnego morderstwa, zapadł wyrok w sprawie nastoletniej Luizy K., która w Podebłociu zabiła 62-letniego mieszkańca tej samej miejscowości. Jaką karę dla dziś 20-letniej kobiety wymierzył sąd?

To morderstwo wstrząsnęło powiatem. Do brutalnego zabójstwa w Podebłociu (gm. Trojanów) doszło w piątek 5 lutego 2016 roku przy osiedlu mieszkaniowym, gdzie samochód potrącił sarnę. Rannego zwierzęcia, na prośbę kierowcy, pilnował 62-letni Wiesław P., mieszkaniec miejscowości. Wówczas 18-letnia Luiza K. wracała z imprezy do domu. Nastolatka, będąc pod wpływem alkoholu i środków odurzających, zabiła mężczyznę, zadając mu ciosy nożem w okolicy tułowia: szyi i klatki piersiowej. Następnie, Luiza K. próbowała uciekać. Została zatrzymana w Radomiu. Podczas ucieczki nastolatka wyrzuciła zakrwawione ubrania i nóż. Wobec podejrzanej sąd zastosował środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztowania. W lutym tego roku, po upływie 2 lat, czyli dopuszczalnym czasie trwania aresztowania tymczasowego przed zapadnięciem wyroku, oskarżona wyszła na wolność.

Mieszkańcy Podebłocia, gdzie doszło do morderstwa, otwarcie mówili redakcji eGarwolin, że boją się, że kobieta znowu zabije. Przyznawali, że nie rozumieją decyzji sądu. (Oskarżona o zabójstwo na wolności – Boją się, że Luiza K. znowu zabije Czytaj więcej>>> i zobacz zdjęcia z miejsca, gdzie doszło do tragedii). Obawy mieszkańców wiązały się także z tym, że Luiza nie stawiła się na dwie kolejne rozprawy. Niektórzy twierdzili, że mogła uciec.

Podczas rozprawy, która odbyła się pod koniec marca, prokurator żądał dla nieobecnej w sądzie Luizy K. 25 lat pozbawienia wolności. Obrona prosiła, aby sąd przy kwalifikacji czynu wziął pod uwagę to, że Luiza K. działała w obronie koniecznej lub w afekcie. Przy takiej kwalifikacji czynu sąd mógł nadzwyczajnie złagodzić wymiar kary lub w ogóle odstąpić od jej wymierzenia.

 

W więzieniu spędzi najbliższe 13 lat

Dziś w Sądzie Okręgowym w Siedlcach odbyła się rozprawa, na której zapadł wyrok. Luiza K. została skazana na 15 lat pozbawienia wolności. – Oskarżona była obecna na ogłoszeniu wyroku. Sąd zastosował wobec treści wyroku areszt i Luiza K. została zatrzymana na sali i odwieziona do najbliższego aresztu śledczego przeznaczonego dla kobiet – informuje sędzia Grażyna Orzechowska, rzecznik Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Sędzia dodaje, że uzasadnienie wyroku było długie. Sąd uznał między innymi, że Luiza K. działała umyślnie z tym, że był to zamiar nagły. Tym samym, wykluczono zabójstwo z premedytacją. Sąd wziął również pod uwagę to, że oskarżona w chwili popełnienia czynu była osobą młodocianą.

 

Wyrok jest nieprawomocny. Dwa lata, które Luiza K. spędziła do tej pory w areszcie tymczasowym, zostały zaliczone na poczet orzeczonej kary. Po uprawomocnieniu się wyroku 20-latka spędzi w więzieniu najbliższe 13 lat.

 

ur

Fot. Facebook, SO Siedlce, Arch. eG

 

ur

 


Morderczyni skazana – Luiza K. z wyrokiem – ile odsiedzi? komentarze opinie

 • Cooo? - niezalogowany 2018-04-10 15:01:21

  Zabiła typa, bo pilnował sarny :o Myślałem, że to ja mam niezle historie z melanży.. :o

 • gościówa - niezalogowany 2018-04-10 20:18:06

  Kto wypuszcza MORDERCZYNIĘ z więzienia na wolność wiedząc że będzie siedzieć.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-10 20:37:12

  Nic śmiesznego ...

 • gość 2018-04-12 18:31:48

  takich śmieci powinni zamykać na dożywocie! Wyjdzie po 10 latach za dobre sprawowanie i będzie takie ścierwo chodzić po naszych drogach i zabijać dalej!

 • gość 2018-04-16 13:01:28

  Rozumiem wzburzenie wywołane tym strasznym czynem, lecz ona jest człowiekiem który bardzo pobłądził, nie ścierwem. Nie wiemy w jakim środowisku się wychowywała, co wpłynęło na takie skrzywienie osobowości. Zdarzają się przypadki bardzo udanej resocjalizacji. Mam nadzieję, że pobyt w więzieniu skłoni ją do głębokiej refleksji i pracy nad sobą.

 • gość 2018-04-27 09:18:13

  spaprała sobie młodość. ale nigdy nie jest za późno, żeby pójść po rozum do głowy. módlmy się za nią.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl