:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -4°C bezchmurnie

Polsat znowu remontuje w powiecie – „Nasz nowy dom” rodziny Miszkurków

Telewizja Polsat znowu remontuje w powiecie garwolińskim! Dzięki popularnemu programowi „Nasz nowy dom” i wizycie Katarzyny Dowbor z ekipą, rodzina państwa Miszkurków już w niedzielę 11 lutego zamieszka w nowych, lepszych warunkach. Emisja programu wiosną.

Ekipa programu telewizji Polsat „Nasz nowy dom” przyjechała do Woli Żelechowskiej (gm. Żelechów) we wtorek 6 lutego. Tego dnia 4-osobowa rodzina państwa Miszkurków dowiedziała się, że ich dom zostanie wyremontowany. Już w niedzielę 11 lutego odbędzie się wielki finał, podczas którego rodzina zobaczy efekty remontu. Emisja odcinka 8., w którym widzowie poznają historię rodziny z powiatu garwolińskiego oraz zobaczą niesamowitą metamorfozę ich domu, jest zaplanowana na połowę kwietnia 2018 roku.

 

Sami by sobie nie poradzili

– Rodzina jest wyjątkowa, bo jest rodziną, która znalazła się w fatalnym położeniu nie ze swojej winy i nie da sobie z tym sama rady. Są tutaj mocno starsi rodzice. Tata jest głuchoniemy, mama jest po wylewie. Pani Agnieszka, która jest główną bohaterką opiekuje się rodzicami. To kobieta, która tak naprawdę nie miała dzieciństwa. Miała 11 lat, gdy zaczęła opiekować się mamą i tatą. Pani Agnieszka ma małą córeczkę Maję, której tata nie jest na stałe z rodziną. Pracuje w innej miejscowości. Jest to bardzo biedna rodzina, która żyła do tej pory w trudnych warunkach, bez łazienki. Dom był kompletnie nieprzystosowany do potrzeb kobiety po wylewie. Nie było pokoju dla dziecka. W domu wykorzystywano niebezpieczne ogrzewanie piecem typu koza – mówi Olga Toporowska, producentka programu "Nasz nowy dom".

 

Odmieniają życie rodzin

Przez ponad 4 lata wyremontowali już 114 domów, pomagając 114 rodzinom w wielu miejscowościach rozrzuconych po całym kraju. Prowadząca program Katarzyna Dowbor przyznaje, że odwiedzane przez ekipę rodziny zawsze zapadają w pamięć. – Cel jest jeden, żeby pomóc tym rodzinom. Fantastyczne jest to, że można połączyć program telewizyjny, czyli naszą pracę z czymś ważnym i fajnym. Czymś, co przynosi ludziom zmianę ich całego życia. Robimy program, w którym remontujemy dom, który jest najważniejszy, bo każdy musi mieć swoje miejsce i swój dom. Natomiast dzięki tym zmianom ludziom też zmienia się życie. Bardzo wiele osób dopiero, kiedy ma to poczucie bezpieczeństwa, czyli ten swój dom, zaczyna myśleć, żeby też coś zmienić w swoim życiu, na przykład iść do pracy lub tę pracę zmienić. Dla wielu rodzin zmienia się wszystko. Dzieci, które wstydziły się przyprowadzać koleżanki i kolegów do domu, bo było strasznie, nie było toalety, otwierają się i zaczynają ich zapraszać do domu, którym chcą się pochwalić. Czują się pewniejsze siebie. Dla takiego dziecka, które żyje w niegodnych warunkach, a my im te godne warunki przywracamy, to, że może ono pochwalić się swoim nowym domem, że może zaprosić koleżanki i kolegów, jest bardzo ważne. Ta zmiana ogromnie zwiększa temu dzieciakowi poczucie bezpieczeństwa i poczucie własnej godności i własnej wartości. To wszystko to uboczne, znakomite i niezwykle ważne skutki tego, że remontujemy dom – podkreśla Katarzyna Dowbor.

 

Potrafią zaniemówić z wrażenia

Prowadząca program i jego producentka przyznają, że największe emocje zarówno dla rodziny, jak i ekipy programu niesie ze sobą dzień wielkiego finału. – To chyba najfajniejszy moment i najfajniejszy dzień całego remontu – mówi Katarzyna Dowbor. – Najpierw jest straszny bałagan, potem jest sprzątanie, dekorowanie, potem jest obiad, a potem przyjeżdża rodzina. Zawsze wszyscy się zastanawiamy, jak oni zareagują – dodaje Olga Toporowska. – Bardzo to przeżywamy, bo wkładamy w to bardzo dużo serca i dużo pieniędzy, a zawsze się boimy, czy będzie się podobało i czy będzie tak, jak sobie rodzina to wymarzyła – wyznaje Katarzyna Dowbor. Prowadząca program dodaje, że zdarzają się rodziny, których członkowie w trakcie programu chętnie i dużo rozmawiają, a podczas finału z wrażenia nie mówią nic. Olga Toporowska przyznaje, że bywają rodziny, które dzwonią do redakcji na przykład tydzień po finale i dziękują między innymi za sprzęty domowe, których z dniu finału po prostu nie pamiętają. – Najbardziej wzruszające jest chyba to, jak małe dzieci cieszą się nie z tableta, ale z dachu lub z pieca. Przecież dziecka to w ogóle nie powinno interesować, czy dom ma dobry dach i jakie jest ogrzewanie. Dzieci te jednak tak długo żyły w tym, że to był podstawowy problem domu, że tym przesiąknęły – dodaje producentka programu.

 

Pomagali mieszkańcy i strażacy

Dziś, w sprzątaniu po remoncie ekipie programu „Nasz nowy dom” pomagali mieszkańcy miejscowości oraz strażacy z OSP w Woli Żelechowskiej. – Gdy dowiedzieliśmy się, że fundacja Polsat ma remontować ten dom, od razu we wtorek przyjechałem i zadeklarowałem chęć pomocy w czynie społecznym. Straż to taka najbardziej prężna organizacja i charytatywnie się bardzo chętnie udziela. Pomagamy w miarę możliwości – mówi sołtys wsi i prezes OSP w Woli Żelechowskiej Tadeusz Dziubak.

Dzięki ekipie programu „Nasz nowy dom” poprawią się warunki bytowe nie tylko rodziny państwa Miszkurków, ale także ich zwierząt. Sympatyczne psiaki zyskały nową budę, a znana ze swej miłości do zwierząt Katarzyna Dowbor, przywiozła im słomę.

 

W trakcie trwania remontu rodzina z Woli Żelechowskiej przebywa w hotelu koło Warszawy. Już w niedzielę zobaczy swój nowy dom. Efekty remontu zobaczymy w telewizji Polsat w połowie kwietnia.

 

ur


Polsat znowu remontuje w powiecie – „Nasz nowy dom” rodziny Miszkurków komentarze opinie

  • porażka - niezalogowany 2018-02-10 17:48:21

    Oczywiście zbieżnośc nazwisk z panią burmistrz z tej samej miejscowości?

  • gość 2018-02-10 17:48:55

    Fajnie :) Życzę rodzinie wszystkiego dobrego :) A społeczeństwo niech nie zazdrości tylko wspiera :)

  • Gośćbacia - niezalogowany 2018-02-10 18:27:52

    Ta kochana jest rodzina

  • ztejmiescowosci - niezalogowany 2018-02-10 21:41:31

    Gdzie ten ojciec pracuje, skoro widzimy, że całe dnie przebywa w tej rodzinie?

  • Gośćqoko - niezalogowany 2018-02-10 22:21:03

    Co ta burmistrz co zrobiła tej rodzinie nic jak Agnieszka pojechała do gminy a mop powiedziała nie ma pieniędzy na remont dziękować temu marszowiu Agnieszki chłopakowi on zgłosił do pogramu nasz nowy dom

  • Tutejszy - niezalogowany 2018-02-10 23:24:55

    Brawo dla rodziny za odwagę!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-10 23:31:25

    W tej rodzinie widac naprawde duzo milosc jest naprawde wyjatkowa

  • Gość123 - niezalogowany 2018-02-10 23:41:47

    Dokladnie jak ktos napisal to wszystko dzieki Panu Mariuszowi jest ten program. Gdyby nie on to by ta rodzina żyla nadal w trudnych warunkach .

  • Goscszczery - niezalogowany 2018-02-10 23:45:58

    A za co mu dziękować?!jakby się wziął za robotę to by inną sytuację mieli leń jeden!!!I pasożyt! I sam pisze sobie komentarze ze zgłosił i żeby mu dziękować ludzie za co?!!! kto jest z woli wie jaki jest leń nierub i pasorzyt powinien się wstydzić że telewizja wyrecza go z tego co powinna zrobić glowa rodziny !!! Wstyd dla takiego taty co żyje z pieniędzy dziewczyny i jej rodziców !!! moze teraz NAZECZONA przejzy na oczy i ho pogoni spowrotem na budel !!!!!!!!!!

  • Szczery - niezalogowany 2018-02-11 00:00:50

    Niech się ten Mariuszek za robotę weźmie a nie siedzi pasożyt na utrzymaniu jej i rodziców!!!!Wstyd żeby ojciec nie zarobił na rodzinę tylko zerowal na nich.leń i nierob i pasożyt...do roboty!!!!

  • Gość wola - niezalogowany 2018-02-11 00:04:09

    Boze !!!dziekowac temu mariuszowi bo zglosil do programu !!! Za co !!!? sam to pisze a dla rodziny nie zrobil nic kazdy go widzi na woli jak podruzuje rowerkiem do zel na zakupy za pieniadze nazeczonej i jej rodzicow!!! A sam nie robi nic tylko oszukuje i zeruje na innych!!!! do pracy mariuszku S !!!!

  • Gość!!!! - niezalogowany 2018-02-11 00:12:10

    Ta pani burmistrz powinna eksmitowac tego dobrodzieja Mariusza !!! Ktury nic nie robi tylko liczy na manne z nieba!!! Uczciwoscia i praca ludzie sie bogaca!!! A nie czekaja az gmina bedzie placic za lenistwo!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 00:12:18

    Teraz ludzie będą gadać i krytykowac!!!!każdy się może zgłosić..fajnie że się zgłosili...na pewno będzie im się lepiej żyło.Brawo ☺i szczęścia w "Nowym domu"

  • Gośćprawda - niezalogowany 2018-02-11 00:18:57

    Ha ha ha !!! DZIEKOWAC MARIUSZOWI!!! Sam sobie lajkuje!!! znam typka on niech dziekuje Agnieszce ze go jeszcze tu trzyma czlowieka ktury zyje za czyjes i oszukuje wszyskich ludzi wokol!

  • Lawres - niezalogowany 2018-02-11 00:24:50

    Brawo dla Pani Kasi Dowbor i dla producentów programu. Więcej takich ludzi dobrej woli !!!

  • Memento - niezalogowany 2018-02-11 01:44:13

    W tej powodzi zagubienia, biedy, zawiści i braku zrozumienia dla drugiego człowieka, program "Nasz nowy dom" wywołuje na mojej ponad 70-letniej twarzy bezwiedny uśmiech szczęścia i przepełniają mnie same ciepłe uczucia . Świat staje się ponownie czysty, sprawiedliwy i pełen miłości. Dziękuję Pani Kasiu. Dzięki Pani - znów wierzę, że Polacy się opamiętają i zamiast skakać sobie do gardeł wyciągną ręce do zgody i pomocy.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 02:39:48

    To bardzo dobrze że są tacy ludzie co pomagają bezinteresownie ludziom co manna nie leci z nieba..;)))

  • gyh - niezalogowany 2018-02-11 05:23:00

    Szkoda ze nie robia powrotów jak Geslesowa żeby zobaczyc co ta patologia robi ze swoimi domami po np roku, wtedy mozna bedzie ocenic komu bylo warto pomóc, niestety tacy ludzie zadko kiedy szanują co dostają. U mnie pracował jeden taki, umowa na pełen etat zarobki 2500-3000 zł. Pensje wybierał w zaliczkach bo tak chcial na rozliczeniu odbieral 1200-1500 zl i wiecie co mowil? ze zarabia tylko tyle, bral z mopsu jedzienie i inne a na koniec zwolnil sie bo mu dodatkowe fuchy nieodpowiadaly (np. zawiesc mnie po samochód do mechanika za 50 zł do pensji). Byl wykorzystywany w swoim mniemaniu. Teraz jełop zbiera złom a jedyna praca jaka moze dostać to zamiatanie lub kopanie reczne rowow. Tak panie Marcin W****** o tobie mowa miałeś wszystko a teraz masz chuj

  • Gośćobserwator - niezalogowany 2018-02-11 06:22:33

    a co zrobiła miejscową władzą samorządowa????? ciepłe posadzki to nie na te czasy!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 07:16:35

    Żeby zgłosić kogoś do programu, trzeba mieć sponsora lub samemu dać pieniądze na remont, nikt za darmo nie remontuje

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 07:54:58

    Dlaczego nie pagacie calej Polsce tylko rejonowi Warszawy?? Na Slasku jest tyle rodzin, ktore chca skorzystac z programu.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 09:35:30

    Ludziom którzy trzymają pieski na łańcuchach przy budach gówno bym wyremontował a nie dom niech żyją tak jak ich psy to się przekonają jak to jest!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 10:11:38

    Fajny program i bardzo fajny pomysł

  • Siwielec - niezalogowany 2018-02-11 10:45:23

    Jesli mozemy obejrzec cos tak milego ze jest to program ktory zmienia ludziom zycie....to cieszmy sie i my ze choc Polsat odwazyl sie na cis takiego....bo my mamy radosc i czesto wzruszenia a oni nowe zycie i szanse..jedyny program ktory cos zmienia

  • Ok - niezalogowany 2018-02-11 10:57:51

    Nie trzeba miec sponsora zeby zrobili remont. Kiedy mi robili remont żadnego sponsora nie mialam wiec co to za brednie. Trzeba spelniac inne warunki

  • Lisu - niezalogowany 2018-02-11 11:27:19

    Ludzie Weźcie się ogarnijcie! Piszecie tak bo zazdroscicie... Nie macie swojego życia i się czyimś interesujecie.. Jak wam szkoda to sami się zgłoście..!

  • Gość wola wola - niezalogowany 2018-02-11 11:34:31

    Mariusz weś sie za robote a nie w telefonie siedzisz i sie chowasz, a do programu ty nie zgłosileś tylko ini co chcą być anonimowi a propo gratulacjie dla pani Dowbor i jego programu że pomaga

  • Gość woli - niezalogowany 2018-02-11 12:34:41

    Ten Mariuszek niech sie weźmie do roboty a dla pani Dowbor gratulacjie za pomoc :D

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 12:44:20

    Pisałam do programu 6 razy i co i nic nadal marzne w zime w domu jestem osobą niepełnosprawną która nie chodzi i jest mi trudno mamy dach który lada moment gdy tylko mocny wiater zawieje zleci, grzyb jest wszędzie... Brak slów... Pomagają tylko tym co będzie o nich głośno nie pomogą tym co naprawdę potrzebują

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 12:45:53

    Te komentarze to piszą zazdrosne ludzie takie jak pani Anna D. Ja go znam. Bardzo dobrze zajmuje się pani Agnieszki rodzicami i pracuje gdzie tylko może. A ci co mają coś do powiedzenia niech przyjdą. I powiedzą prosto w oczy a nie gadają głupoty z zazdrości

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 12:51:18

    Dobra nie przesadzajmy z tą krytyką na Mariuszka , przecież to można powiedzieć Dobrodzjej nie za swoje pieniądze pojedzie do zel sie przejechac w ta i spowrotem i zobaczyć jak ludzie uczciwie pracują BRAWO !!!!!! To musi być poświęcenie

  • Gość łaskawy - niezalogowany 2018-02-11 13:48:19

    Mariusz oddaj kase!!!

  • Obserwator - niezalogowany 2018-02-11 13:57:39

    A niby gdzie on pracuje?codziennie widać go w domu .nawet na zakupy to ten starszy Pan jeździ codziennie go widzę jak jedzie rowerem i całe torby zakupów wozi.a ten co?tylko mu bęben rosnie.

  • Gośćbrawo - niezalogowany 2018-02-11 14:03:00

    O tak na zelechow rowerkiem za agi i jej rodzicow kase lata !a co do jego pracy to nie pracuje wogule kazdy o tym wie!!! Rodzicami to zajmuje sie aga on nawet nie potrafi zajac sie soba a co mowa kims ! ! !ZENADA ze wipisuje takie bzdury jaki jest kochany !!!!

  • Jacek - niezalogowany 2018-02-11 18:11:49

    Jestem pełen podziwu .super Pani Dowbor .zeby Państwo tak pomagało!!!!

  • Gosc - niezalogowany 2018-02-11 19:25:34

    Drodzy mieszkańcy miejscowości , być może ojciec jest leniem i pasożytem, Ale nie popelnijcie błędu ludzi którzy byli chamscy wobec rodziny z wcześniejszego programu.Wam może ulży a zła opinia o waszej mieścinie pójdzie w świat .Jezeli zazdroscicie to zgliscie się sami do programu

  • Gość - niezalogowany 2018-02-11 20:11:57

    Ale nienawiść na tej wiosce . Niech każdy siebie pilnuje i liczy swoie pieniądze. Fajnie ze jest taki program i pomaga potrzebującym.

  • Karolina - niezalogowany 2018-02-11 20:26:58

    No i widać jak ludziom żal dupe ściska

  • gość 2018-02-11 20:35:42

    puknijcie się wy wszyscy w głowę za te durne komentarze ,jesteście jak psy ogrodnika sam nic nie zrobi drugiemu żałuje a dla rodziny Miszkurka wielkie brawa za odwagę i wszystkiego dobrego w nowym domu

  • Uć - niezalogowany 2018-02-11 20:46:10

    Wszystkie te remomty to prawie w osiemdziesieciu procentach u nierobow i brudasow zyjacych z dzieci pieniędzy wystarczy spojrzeć jak u większości jest brudno okopcone czajniki itp a te remomty w większości sponsoruje prywatne firmy które w tym kraju zasuwaja i płacą jeszcze na nich podatki

  • Troskliwa - niezalogowany 2018-02-11 22:16:33

    Super odwazna rodzinka

  • Gośćcu - niezalogowany 2018-02-12 08:00:19

    Witajcie nieprzemili goście niektórzy którzy tu piszą . Tak wam żal dupę ściska że obgadujecie oskarżając Mariusza robi gdzie może łapie się każdej okazji jaka się przytrafi robił przecięz przy ogrodzeniach caly sezon to niewidzialnoście tego a że teraz nierobi może miesiąc to już gownoburza a poreszta niebedzie rozpisawany komentarz mój bo to zbede dla takich tyfosow jak wy ale zmierzę do tego że piszecie że nierób a latalyscie tam samochodami swymi po 20 razy w ciągu godziny te sami ludzie bezprzerwowego takie d...y z was że ciekawe a obgadujesz to po ciorta latalyscie tam i patrzylista jak mówita że to pasożyt to jak pasożyt to niepowinam was to obchodzić. Pilnujta swojej d..y a nie czyjejś bo lepisi niejestes i pewnie. A tej rodzinie dajcie swoenty spokój bo to staje się bardzo nudne. A co do do Pana Jana to on jezdzi na zakupy z nudów bo jest zaradny i nie chcę się kimś posługiwać . A i apropo Mariusz Aga nieżyjącego z pieniędzy rodziców Agi !!!!!!!!!!!

  • gość 2018-02-12 08:15:37

    mariusz to jest gosc

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 09:12:13

    Katolicy i chrześcijanie, co robicie z Bożym miłosierdziem, patologia czy nie trzeba pomagać innym, najpierw dając rybę, a potem wętke ucząc jak samodzielnie te rybę zdobywać. Nie sądzić żebyście nie byli sądzeni, co siejecie to zbierać będziecie. Czyńcie dobro błogosławcię innym, aby wam się dobrze działo. W tłumaczeniu cieście się że innym się dobrze wiedzie nie zazdroście Kowalskiemu. Dla własnego egoizmu aby i wam też, dobrze się powodziło. Wstydzicie się nie macie bo zazdrościcie

  • gość 2018-02-12 10:32:05

    Katolicy i chrześcijanie to : chodzą do domu Bożego nie czkają że po niego przyjdą,są ochrzczeni,nie żyją bez ślubu kościelnego ,modlą się za wszystkich tym bardziej za wrogów.Pozostańcie z Panem Bogiem.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 11:01:23

    Mariusz ma dwie lewe ręce do roboty jest plociuch nad plociuchami Agnieszkę ma za nic by się wstydził że aga iMajka muszą utrzymywać takiego pasożyta........ Wstyd na całego......... Co do rodziców to on się nie zajmuje nimi tylko jakby nie aga i zbysio.niech sobie nie schlebia jaki on kochający jest

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 11:31:04

    Jestem w szoku czytając te komentarze .Zamiast cieszyć się , że znajomym godniej się będzie żyło to wy zazdrościcie - wylewacie na nich kubły pomyj .Nie wszyscy są tak zaradni życiowo jak wy ,ale przez to nie trzeba ich od razu skreślać. Gratuluje Nowego lepszego domu!

  • gość 2018-02-13 10:21:04

    Program dobrze że jest bo pomaga osobom, a szczególnie dzieciom które nie są winne ze znalazły się w takiej sytuacji i takich warunkach, rodzinom które nie są w stanie same sobie poradzić z różnych przyczyn czasem to choroba, trudna sytuacja życiowa ale nie ukrywajmy często też te osoby nie chcą bo po prostu jest tak wygodniej, zacząć coś robić w kierunku poprawy sytuacji po co pracować zrywać się rano do pracy, jak mają podejście należy się, zawsze ktoś da, pomoże.... a zdrowe w pełni sił osoby nie pracują bo tak wygodniej....

  • gość 2018-02-14 12:10:58

    pozdrawiam panią Anne D.w ten miły walentynkowy dzień;-)

  • gość 2018-02-14 12:12:57

    pozdrawiam Annę D.

  • Czytelnik - niezalogowany 2018-02-14 12:54:14

    Zablokujcie niech juz nikt nie komentuje, po co maja z zazdrosci oczerniac rodzine. Ludzie zazdroszcza i beda zazdroscic taki narod wsrod sasiadow.

  • gość 2018-02-14 16:33:01

    tak jak Anna D.TAK?

  • gość 2018-02-14 17:34:17

    Dla ścisłości osoby, które pisza o Annie D. niech powiedzą o jaka chodzi bo o ile mi wiadomo jest ich tu duzo i moze nie obrażajcie ich...

  • gość 2018-02-15 09:21:58

    a kto tu kogo obraża? a wiadomo chyba o którą Annę D.chodzi

  • Ak, gorzno - niezalogowany 2018-02-16 09:33:23

    Brawo ze sa tacy ludzie ze pomagaja innym , brawo Polsat , Pani Kasiu zycze pani duzo zdrowia ,brawo ,, niech kazdy lepiej zapyta sie siebie co ja moge zrobic dla innego czlowieka ,bezinteresownie , krytyka jest nie potrzebna trzymajcje sie cieplo brawo wy

  • gość 2018-02-16 20:56:26

    Ludzie, nie wstyd wam tak oczerniać bliźnich ?