:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

To morderstwo wstrząsnęło powiatem – zabiła w obronie koniecznej? Materiał w TVN

Sprawy kryminalne , morderstwo wstrząsnęło powiatem zabiła obronie koniecznej Materiał - zdjęcie, fotografia

25 lat kary więzienia żąda prokurator dla 20-letniej Luizy K., oskarżonej o zabójstwo 62-letniego mężczyzny. Wyrok w sprawie brutalnego morderstwa, które wstrząsnęło powiatem, zapadnie w najbliższy wtorek. Obrona twierdzi, że Luiza K. działała w obronie koniecznej albo w afekcie. Tymczasem, oskarżona w dalszym ciągu przebywa na wolności i po raz kolejny nie stawiła się na rozprawie. Materiał o sprawie został wyemitowany w TVN.

Do brutalnego zabójstwa w Podebłociu (gm. Trojanów) doszło w piątek 5 lutego 2016 roku przy osiedlu mieszkaniowym, gdzie samochód potrącił sarnę. Rannego zwierzęcia, na prośbę kierowcy, pilnował 62-letni Wiesław P., mieszkaniec miejscowości. Wówczas 18-letnia Luiza K. wracała z imprezy do domu.

 

Przyznała się, że zabiła

Zwłoki 62-letniego Wiesława P. zostały znalezione tego samego dnia wieczorem w przydrożnym rowie. Na jego ciele znajdowała się rana cięta oraz rany kłute. Rany na ciele 62-letniego mężczyzny były zlokalizowane w okolicy tułowia: szyi i klatki piersiowej. Luiza K. próbowała uciekać. Została zatrzymana w Radomiu. Podczas ucieczki nastolatka wyrzuciła zakrwawione ubrania i nóż. Wobec podejrzanej sąd zastosował środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztowania.

Początkowo młoda kobieta twierdziła, że nie pamięta zdarzenia. W chwili zabójstwa była pod wpływem alkoholu i substancji odurzających. W grudniu 2016 roku, oskarżona przyznała się do zabicia Wiesława P.

 

Wyszła na wolność

W lutym tego roku od zabójstwa minęły 2 lata. Tyle najdłużej do wyroku mógł trwać areszt tymczasowy oskarżonej. Wyrok jednak nie zapadł. W związku z tym Sąd Okręgowy w Siedlcach zwrócił się do Sądu Apelacyjnego w Lublinie z wnioskiem o przedłużenie aresztu do 7 maja 2018 roku. Sąd Apelacyjny jednak wniosku tego nie uwzględnił. Zażalenie na to postanowienie sądu złożył prokurator. Nie zostało ono jednak uwzględnione. We wtorek 6 lutego Luiza K. została zwolniona. Od tego czasu przebywa na wolności. Nie stawiła się na dwóch kolejnych rozprawach. Mieszkańcy Podebłocia, gdzie doszło do morderstwa, otwarcie mówili redakcji eGarwolin, że boją się, że kobieta znowu zabije. Przyznawali, że nie rozumieją decyzji sądu. (Oskarżona o zabójstwo na wolności – Boją się, że Luiza K. znowu zabije Czytaj więcej>>>i zobacz zdjęcia z miejsca, gdzie doszło do tragedii)

 

Nie stawiła się w sądzie

Rzecznik Sądu Okręgowego w Siedlcach Grażyna Orzechowska informuje, że rozprawa zaplanowana na koniec marca odbyła się, mimo tego, że Luiza K. po raz kolejny nie stawiła się w sądzie. Sędzia zaznacza, że wysłane do oskarżonej wezwanie było dwukrotnie awizowane i nie zostało odebrane w terminie. W międzyczasie 20-latka poinformowała sąd, że zmieniła miejsce zamieszkania i przebywa w Warszawie. Było już jednak za późno, aby zmienić termin rozprawy i sąd ostatecznie uznał, że oskarżona została prawidłowo powiadomiona o terminie rozprawy.

 

Zabiła, bo działała w obronie koniecznej?

Podczas marcowego posiedzenia przewód sądowy został zamknięty. Jak informuje sędzia Orzechowska, prokurator żąda dla Luizy K. 25 lat pozbawienia wolności. Obrona prosi, aby sąd przy kwalifikacji czynu wziął pod uwagę to, że Luiza K. działała w obronie koniecznej lub w afekcie. Przy takiej kwalifikacji czynu sąd może nadzwyczajnie złagodzić wymiar kary lub w ogóle odstąpić od jej wymierzenia.

Wyrok zostanie wydany we wtorek 10 kwietnia 2018 roku. Jeśli sąd uzna winę oskarżonej i dojdzie do orzeczenia wymiaru kary, tego dnia z pewnością zapadnie decyzja co do aresztu 20-latki. Do tego czasu Luiza K. nadal będzie pozostawała na wolności.

 

Fot. Facebook

Materiał o 20-latce oskarżonej o zabójstwo został wyemitowany w czwartek 5 kwietnia o godzinie 19.50 w programie TVN Uwaga. Aby zobaczyć video, kliknij tutaj.

ur

 

To morderstwo wstrząsnęło powiatem – zabiła w obronie koniecznej? Materiał w TVN komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-05 20:11:13

    Skoro się przyznała to proszę działać.

  • gość 2018-04-05 20:37:14

    jestem dumny, że mieszkam w Garwolinie. moje miasto jest słynne na cała Polskę. a to mafia narkotykowa, a to kradzieże w perfumerii i flaszki po piwie w aucie stróżów prawa, a to słynna morderczyni lub inna gwałcicielka w szpitalu psychiatrycznym. Nie ma co, Garwolin to brzmi dumnie.

  • gość 2018-04-06 13:02:06

    Jeżeli dojdzie do tego że zostanei uniewinniona sam pójdę i zaszlachtuje osobę i powiem że to w obronie własnej :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl