:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Zaprezentowali zbiornik i przecięli wstęgę przy pamiątkowym kamieniu

Inwestycje Miejskie, Zaprezentowali zbiornik przecięli wstęgę pamiątkowym kamieniu - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 04/10/2018 16:59

Dziś w Garwolinie dokonano oficjalnej prezentacji zbiornika retencyjnego przy rzece Wildze. Podczas uroczystości zatopiono w wodzie podpisany wcześniej akt erekcyjny oraz przecięto wstęgę przy pamiątkowym głazie wydobytym z ziemi podczas budowy zbiornika. Uroczystość nie była połączona z otwarciem obiektu – zbiornik nie został jeszcze oddany do użytku i nadal stanowi teren budowy.

Uroczystość przy zbiorniku rozpoczęła się od sygnału trąbki. Chwilę później zgromadzonych gości powitał sekretarz miasta Garwolina Cezary Tudek, a burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski przypomniał historię budowy zbiornika retencyjnego, jej etapy oraz główny cel, jakim jest bezpieczeństwo miasta i jego działanie przeciwpowodziowe. Włodarz dodał, że miejsce to ma także w przyszłości służyć rekreacji mieszkańców oraz osób odwiedzających Garwolin.

Podczas uroczystości dokonano przecięcia symbolicznej wstęgi przy pamiątkowym kamieniu, który został wydobyty z ziemi podczas budowy zbiornika. Po modlitwie, którą odmówił dziekan garwolińskiej kolegiaty ks. prał. Ryszard Andruszczak, sekretarz miasta odczytał akt erekcyjny budowy zbiornika. Po złożeniu na nim podpisów, dokument został umieszczony w kapsule, która została zatopiona na środku zbiornika. Łódką na zbiornik wypłynęli przewodniczący rady miasta Garwolina Marek Jonczak i wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Przy zbiorniku zastępca burmistrza Marzena Świeczak dokonała prezentacji terenów parkowo-rekreacyjnych wzdłuż rzeki Wilgi w Garwolinie. Nie zabrakło także podziękowań dla osób zaangażowanych w budowę zbiornika retencyjnego w Garwolinie. Na uczestników wydarzenia czekał gorący poczęstunek.

 

 

Projektantem zbiornika była firma PROHYDROBUD z Warszawy, reprezentowana przez mgr inż. Edwarda Curyło.

Inwestycja została zrealizowana na obszarze o powierzchni 34 ha. Powierzchnia lustra wody wynosi 23 ha, długość zbiornika to ok. 750 m, szerokość – ok. 380 m, średnia głębokość ok. 2,5 m, zaś pojemność wynosi ok. 600 tys. m3.

Budowa zbiornika trwała cztery lata i podzielona była na trzy etapy Pierwszym etapem realizacji przedsięwzięcia było wykonanie rowów opaskowych. Drugi etap robót to budowa części czaszy zbiornika, wykonanie rowu podskarpowego, komory zrzutu wody ze zbiornika oraz umocnienie starorzecza stanowiącego kanał zrzutowy. W etapie trzecim dokończona została budowa czaszy zbiornika i nasypów zawala, wybudowano ujęcie wody dla napełniania i uzupełniania zbiornika, wykonano pompownię a także wybudowano ujęcie wody powodziowej do zbiornika. Wykonawcą budowy zbiornika był Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji Sp. J. Mieczysław Siemaszek, Antoni Gancarz z Sandomierza.

Realizacja inwestycji budowy zbiornika wymagała wielkich nakładów finansowych i była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Miasto Garwolin otrzymało w latach 2016-2017 z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska w formie bezzwrotnej dotacji w wysokości 3 897 079 zł oraz niskooprocentowanej pożyczki w wysokości 3 897 080 zł.

Łączna wysokość dofinansowania to kwota 7 794 159 zł.

Całkowity koszt budowy zbiornika (bez kosztów wykupu gruntów) wyniósł 9 303 337,38 zł. (Źródło: Miasto Garwolin)

Przypominamy, że zbiornik retencyjny nie został jeszcze oddany do użytku i nadal stanowi teren budowy, o czym informują znaki.

ur

Reklama

Zaprezentowali zbiornik i przecięli wstęgę przy pamiątkowym kamieniu komentarze opinie

 • gość 2018-10-04 17:34:32

  Jeśli oni wszyscy myślą że pokazując się przy tym zbiorniku zyskają popularność przed wyborami to się mocno rozczarują. Tylko zmarnowano grube miliony za które można by dużo potrzebnych w mieście rzeczy zrobić.

 • gość 2018-10-04 18:14:29

  Ktoś z uporem maniaka marnuje czas na pisanie komentarzy. Po co? Przecież tu nie o popularność chodzi tylko dobro wspólne.

 • gość 2018-10-04 18:27:19

  Ostatnio coś często te wstęgi przecinają...

 • gość 2018-10-04 18:47:27

  Tak im o dobro wspólne chodzi że zagrodzili ten zbiornik szlabanami przed zwykłymi ludźmi a sami to się tam panoszą jakby to ich prywatny zbiornik był. Ile to już razy tam pozowali do zdjęć jak celebrytutki na ściankach i po co się pytam? Nie mogli poczekać aż będzie po wszystkich odbiorach tylko teraz tam sobie teatrzyk przedwyborczy urządzili. Mieszkańcy tą ich prezentację mają gdzieś.

 • gość 2018-10-04 18:58:38

  "Ktoś z uporem maniaka marnuje czas na pisanie komentarzy. Po co? Przecież tu nie o popularność chodzi tylko dobro wspólne" GOSCIU DOBRO WSPÓLNE BYŁOBY GDYBY NIE ZOSTAŁY PIENIAZKI WYZUCONE W "BŁOTO"
  ZBIORNIK JEST DWA I PÓŁ METRA WYŻEJ NIŻ POZIOM RZEKI WILGA, WIEC WODĘ TRZEBA POMPOWAĆ DO ZBIORNIKA POMPAMI PŁACĄC WIELKIE KOSZY ZA ENERGIE ELEKTRYCZNA., ZBIORNIK JUŻ W DUŻEJ CZĘŚCI W TYM ROKU BYŁ ZAROŚNIĘTY ZIELSKIEM I JAKIŚ PAN PŁYWAŁ ŁODZIĄ I KOSIŁ TO ZIELSKO A CO BEDZIE ZA PIEC LAT . TA DUŻA SADZAWKA ZAROŚNIE TAK JAK RZEKA WILGA W GARWOLINIE I TO MA BYĆ DOBRO?A KREDYT ZA TA FUSZERKĘ BEDA PŁACIĆ MIESZKAŃCY Z PODATKÓW.BO KTOŚ MIAŁ PORONIONY POMYSŁ. MAMY "GÓRKE" PORONIONĄ NAD ZALEWEM TERAZ BĘDZIEMY MIEĆ DUZA SADZAWKĘ DO WYLĘGU ROBACTWA

 • gość 2018-10-04 19:23:07

  to w końcu oddany do użytku czy nie oddany? w artykule jest, że nie oddano do użytku a na tablicy pamiątkowej, że oddany. Kpicie sobie z ludzi?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-04 19:37:17

  Myślałem, że za komuny przecinało się wstege przy budowie, której nie zakończono. Jak widać takie rzeczy dzieją się w XXI wieku.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-04 20:16:25

  To co otwierali jak nie otwierali, co zbudowali jak jeszcze nie zbudowali??? Bareja się kłania

 • Gość - niezalogowany 2018-10-04 21:22:51

  Ojoj!!! Dwa tygodnie temu hala, tydzień temu szatni dzisiaj chyba "największe " dokonanie zbiornik a co za tydzień otwieracie. Może linię tramwajową

 • Gość - niezalogowany 2018-10-04 21:56:12

  Masakra!!!
  Otworzyli zbiornik ,choć tak naprawdę nie otworzyli ,bo nie ma odbiorów budowlanych.
  Pływali motorówką, choc ma być tam zakaz pływania na silniku.
  Jest znak zakaz wstępu,bo to przecież plac budowy, a "działacze" organizują tam imprezę i zapraszają gości .
  Ludzie co tu się dzieje,co tu się wyprawia

 • Gość - niezalogowany 2018-10-04 22:27:08

  Dlaczego nie został oddany? A na kamieniu jest napis oddano w 2018. To może wladze centralne zrobią prezentację "17-stki". I na koniec, skoro to teren budowy i szaremu Kowalskiemu nie wolno wchodzić, to dlaczego władze zapraszają gosci?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-05 00:15:27

  Znowu Panią Swieczkakaową pompujecie?
  Przecież nikt na nią nie zagłosuje :)

 • Rachmaninow - niezalogowany 2018-10-05 00:28:09

  Jak u Barei. Otwarcie czegos co jest zamknięte i ma być jeszcze długo zamknięte. Narodziła się nowa tradycja. Gratulacje za pomysł i scenariusz. Złoty Lew się należy.

 • Karaś - niezalogowany 2018-10-05 06:38:39

  Kto nie doświadczył powodzi, tego nie zrozumie. Oby nigdy nie powtórzyła się sytuacja jaką Garwolin doświadczył w 2015.

 • gość 2018-10-05 10:02:21

  Popieram przedmówców! Tu naprawdę nie chodzi o żadne komentarze przedwyborcze ale o zwracanie uwagi na ten cały cyrk, który się wyprawia. Wszędzie te same buzie, te same gesty i te same bzdurne pajacowanie, które przecież stanowi koszt dla miasta. Nic Wam to nie da, drodzy Państwo rządzący. Czy do Was nie dociera, że sytuacja jest zgoła odmienna niż 4 lata temu? Czy nie słyszycie na zewnątrz, że ludzie mają dość hipokryzji, kolesiostwa i tego co rozkwitło na przestrzeni ostatnich lat - elity złożonej z lokalnych notabli, ich rodzin i znajomków, okraszonych duchownymi i miłośnikami historii (którzy - mowa o miłośnikach historii - robią wiele dobrych, wspaniałych rzeczy ale nie zauważają, że są wykorzystywani przez tych powyżej do politycznych i PR-owych zagrywek w blasku fleszy i wykorzystywania czyjejś pracy. Patrz dotacje na książki i albymy o mieście - które są później dostępne tylko dla swoich!

 • gość 2018-10-05 11:43:54

  Ojojoj widać kto pisze komentarze. Boli co niektórych że tyle w Garwolinie można było zrobić przez cztery lata i trzeba być naprawdę ślepym żeby tego nie zauważyć!!!!

 • gość 2018-10-05 12:13:32

  Boże mój czy w tym chorym dzikim kraju nic nie może odbyć sie bez kleru, tej instytucji pomylio się to do czego została stworzona , machją kropidełkiem pytanie tylko po co ??? może będą chodzić po wodzie ?? .
  zblizają się wybory i na jedym z portalików widzę że już karty rozdane pt ,, Nowy Burmistrz i nowa rada miasta ,, żadnych komentarzy bo nie można wstawiac bo jak można krytykować pis,,,,ców
  Nie daj Boże żeby kurowscy wygrali w naszym miescie Garwolin to nie miejsce dal pisu i jego piesków

 • Garwolak - niezalogowany 2018-10-05 12:14:37

  Otwarcie zbiornika uważam za największą porażkę w dziejach Miasta Garwolina .To kilkanaście milionów złotych wyrzuconych w błoto zbiornik jest żle zaprojektowany DNO ZBIORNIKA JEST WYŻEJ DNA RZEKI to jest po prostu skandal .Miała być rekreacja coś dla wędkarzy a jest 20 h płytkiej wody do której pompy pompują wodę pod górkę .
  I jeszcze jedno to wszystko zarośnie już na wiosnę bo teraz przed otwarciem to podobno kosili to co wyrosło ponad wodę . W przyszłości ktoś będzie miał duży problem co zrobić z tak żle wykonanym zbiornikiem i będzie trzeba albo podnieść lustro wody w rzece ( ale to absurd bo bedzie zalewało wszystko powyżej zbiornika)albo wykopać dno głębiej a to nie będzie takie proste no i znowu kosztowne . Takie to osiągnięcie

 • Garwolak - niezalogowany 2018-10-05 12:15:29

  Otwarcie zbiornika uważam za największą porażkę w dziejach Miasta Garwolina .To kilkanaście milionów złotych wyrzuconych w błoto zbiornik jest żle zaprojektowany DNO ZBIORNIKA JEST WYŻEJ DNA RZEKI to jest po prostu skandal .Miała być rekreacja coś dla wędkarzy a jest 20 h płytkiej wody do której pompy pompują wodę pod górkę .
  I jeszcze jedno to wszystko zarośnie już na wiosnę bo teraz przed otwarciem to podobno kosili to co wyrosło ponad wodę . W przyszłości ktoś będzie miał duży problem co zrobić z tak żle wykonanym zbiornikiem i będzie trzeba albo podnieść lustro wody w rzece ( ale to absurd bo bedzie zalewało wszystko powyżej zbiornika)albo wykopać dno głębiej a to nie będzie takie proste no i znowu kosztowne . Takie to osiągnięcie

 • gość 2018-10-05 12:48:14

  Zbiornik zbudowano z środków zewnętrznych nie mylić z pieniędzmi budżetu Miasta. Pieniądze były na Zbiornik a nie na chodniki i ulice czy parki. Czy naprawdę to tak ciężko zrozumieć?

 • Cyrk na kółkach - niezalogowany 2018-10-05 14:02:51

  Witam. Ten cały cyrk trwa wszędzie. A bilbordy. Nie jestem za żadną z kandydatek, dla jasności, ale jaki widzę to prześciganie się p. Kurowskiej i p. Świeczak w liczbie powieszonych bilbordów, zwłaszcza na rynku, to jest to aż żenujące. Litości, trochę umiaru i rozsądku w tym wszystkim. Gdzie się człowiek nie odwróci to widzi obie te Panie. Takim zachowaniem same Panie powodujecie, że chociaż też nie znam osoby, to zagłosuję na p. Zadrożną.

 • gość 2018-10-05 14:25:43

  Nie ma jak firma RODZINNA PiS GARWOLIN. Mąż do powiatu żona do miasta. Niczym PSL. a tak krzyczeli że PSL to firma rodzinna. Powtórka z rozrywki z rozrywki powtórka czy PSL czy PIS szaleją w podwórkach.

 • gość 2018-10-05 14:50:03

  a cóż to?dla pana posła panującej partii zabrakło nożyczek?czy może nikt nie zaprosił?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-05 19:32:27

  Mam już grubo ponad 50 lat i oglądałem takie wydarzenia za Gierka. Oddanie nieczynnej inwestycji , która jest źle zaprojektowana , aby tylko pokazać się przed wyborami . Pożytek z tego taki , że jest tysiące litrów wody święconej.

 • gość 2018-10-05 20:04:55

  Proponuję wszystkim wrażliwym na sprawy Garwolina schłodzić głowy i zacząć polemizować merytorycznie. Wszystkie te ściemy, do dwóch kandydatek oczywiście napisał zwolennik tej trzeciej i inne wywody porno-polityczne proszę odłożyć na bok.

 • gość 2018-10-05 21:11:52

  "to w końcu oddany do użytku czy nie oddany? w artykule jest, że nie oddano do użytku a na tablicy pamiątkowej, że oddany. Kpicie sobie z ludzi?" KPINY I TO WIELKIE BO TABLICE Z INFORMACJA "TEREN BUDOWY" ZOSTAŁY NA TEN DZIEŃ SCHOWANE. ZWYKŁA KIEŁBASA WYBORCZA JAK ZA KOMUNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-05 21:59:16

  Kurowskimi i antypisem tego bubla nie przykryjecie bo ludzie głupie nie są widzą mówią i piszą

 • gość 2018-10-05 23:04:36

  To nie żaden zbiornik tylko zwykły kaczy dół , widzę szkodnik już był tam . Naprawdę żenujące przedstawienie otworzyć coś co jest nieczynne i nigdy funkcjonować nie będzie . Prawda też jest taka że nikt normalny nie podpisywał by się pod tym a już bankowo przyzwoitość nie pozwalała by tam stać .

 • gość 2018-10-06 12:31:46

  Burmistrz Mikulski obiecał chodnik od ul. Jagodzińskiej do cmentarza wojennego. I gdzie jest ten chodnik? Pytam, bo często tędy chodzę, po ulewach po kostki w wodzie i błocie, po roztopach śniegowych - w efekcie zniszczeniem butów. Jak ludzie mówią, sam ma dokoła domu wszędzie chodniki.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-06 17:42:33

  Zgadza się cyrk jak za komuny w późnym prlu bo większość tych notabli i radnych łącznie z burmistrzem trzyma czerwone partyjne książeczki na dnie szuflady na wszelki wypadek gdyby nasz wspaniały sąsiad Władimir Putin raczył do nas przybyć na czele zbrojnych oddziałów.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-07 13:43:30

  Z jakiej racji i poco była tam przadkowa dla zwykłego parcia do koryta czy na darmową wyrzerke bo kumple zaprosili samych swoich widać że to była rodzinno partyjna impreza władze tego grodu nad ściekiem zwanym dawna Wilga to firma rodzinna ktura pomiata reszta obywateli i rządzi jak własnym folwarkiem czas z tym skończyć raz na zawsze.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-07 14:25:25

  Syn ubeka już weszy na nowym zalewie jak go pozyskać do swoich przekretuw obiecuje wedkarzom i rozpowiada że pięć ton ryb tam wpuszcza a w ramach zemsty za obalenie prezesa którego sam powołał na to stanowisko forsuja całkowity zakaz zabierania ryb z wody pzw na terenie garwolina i zalewu wszystko tylko dla siebie aby samemu korzystać ze związkowej kasy szkoda że prezes na ostatnich zawodach nie wypowiedział się na co będą wtedy przeznaczane związkowe środki i kto będzie odpowiadał za ich sporzytkowanie. A to wszystko w ramach bajki że nie nadazaja zarybiac zbiornika bo jeśli zarybia raz na 10 lat to skąd mają być ryby był kiedyś taki prezes jak marek janiec było mniej zakazów niż teraz i ryb nie brakowało wszystko zależy od podejścia zarządu i prezesa koła jeśli ciągle się robi przewaly na kasie to na kogoś trzeba winę zwalić, morzna wymyślić suma 60 kilo ktury wszystko wyrzre szczupaka ponad metr i wędkarzy kturzy co dzień pełne siaty ryb wynoszą papier wszystko przyjmnie.

 • gość 2018-10-07 16:10:26

  Myślę, że te pieniądze w pierwszej kolejności powinniście przeznaczyć na słownik ortograficzny.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-08 10:12:55

  Te siaty pełne ryb to nocami G.... z k.... i kilka innych ekip klusowniczych z naszego zalewu i innych łowisk wynoszą róbcie wszystko pod klusoli i innych kturzy będą wtedy walić ryby prądem z akumulatora i siatami wyciągać oby tak dalej prymitywy. A potem wmuwcie wszystkim ze to dla dobra wędkarzy.

 • gość 2018-10-08 10:17:06

  Jak czytam te komentarze, to mi ręce opadają. Zieje tu totalną frustracją i zakompleksieniem. Założę się że większość krytykantów to nawet nie pofatygowała się tam pójść i zobaczyć jak to wygląda. Ja jakoś nie czuję żeby mi od ust odjęto z powodu tej inwestycji. O zdanie na ten temat należy zapytać się przede wszystkim ludzi dotkniętych powodzią parę lat temu. Porównajcie sobie utratę większości dobytku ze zniszczoną parą butów z powodu kiepskiego chodnika. Oj szkoda gadać.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-08 15:52:07

  Kolego czy ty widziałeś dokładnie te powódź i jakie były rozlewiska rzeki wilgi od samej oziemkuwki aż do ujścia ten zbiornik na taką fale to tyle co piardniecie komara. On niczego niezatrzyma nawet części z tej wody bo jest z boku rzeki i zostanie zalany gdy garwolin będzie znowu pływał. A na taką ilość wody ktura była to dziesięć razy większy.

 • gość 2018-10-09 09:04:20

  "Działamy" to hasło wyborcze p. Świeczak.

  Działają i to tak ostro w ostatnich tygodniach, że:

  1) nie zauważyli, że otworzyli zbiornik retencyjny bez niezbędnych powzwoleń
  2) co więcej ten zbiornik retencyjny jest podobno wybudowany ponad poziomem rzeki
  i woda musi być przepompowywana do tego zbiornik. Nie musze przypominać, że wszyscy
  za to będziemy musieli płacić
  3) nie zauważyli, że idzie zima i postawili na placu zabaw nowe zabawki oraz pomalowali stare
  Gratuluję, takiego zarządzania. Marnotrastwo na każdym kroku
  4) nie widzą jak wygląda Garwolin. Rzeka przypominma staw idący w kierunku bagna
  5) nie widzą, że w całym mieście brakuje koszy na śmieci, bród, smród i ubóstwo
  6) nie widzą, że postawili basen w takim miescu, że jest cyklicznie zalewany
  7) nie widzą, że basen nie posiada odpowiedniej strefy relaksu dla dzieci przez,
  co mieszkańcy jeźdzą do Mińska czy Ryk
  8) nie zauważyli, że budują kolejne parki, a te co są zbudowane obrastają chwastami po pas,
  brak śmietników, itd
  9) nie zauważyli, że drogi remontowane są w sposób dramatyczny, bez żadnego nadzoru,
  np. ulica cmentarna i wiele innych
  10) nie zauważyli, że zbudowali ścieżki rowerowe dla kaskaderów, bez żadnego sensu
  11) nie widzą, że w środku miasta PKS wygląda jak pogorzelisko komuny
  12) nie widzą, że centralny park miejski przy PSS wygląda jak koszmar miknionego lata
  13) nie widzą, że w Garwolinie wiele dróg wymaga remontów
  14) nie widzą, że wiele przy wielu drogach nie ma latarnii
  15) nie widzą, że nic nie robią dla dzieci
  16) nie widzą, że nic nie robią dla seniorów, a tej grupy z roku na rok przybywa
  17) nie widzą, że nie potrafią wykorzystywać środków z Uni Europejskiej.
  Inne miasta czerpały całymi garściami z tego źródła. A Garwolin robił wszystko za wieloletnie kredyty.
  18) nie widzą, zadłużyli miasta na olbrzymie pieniądze
  19) nie widzą, że w tym mieście nie ma żadnych nowych dużych firm, miejsc pracy
  20) nie widzą, że nasze dzieci uciekają z tego jakto mówią "grajdołą"
  21) nie widzą, że to co się dzieje w urzędach, szkołąch już dawno przekroczyło granice przyzwoitości i "akceptowalnego" nepotyzmu
  22) nie widzą, że liczba pomników i tablic w mieście rośnie w temie zastraszającym, ale nie ma jednego, który mógłby się podobać
  23) nie widzą, że nie zrobili nic dla budowy wizerunku tego miasta
  24) i takich nie widzą jest dziesiątki..................

  Ja jako wyborca liczę na to, że ta ekipa tym razem pod przewodnicwtwem p. Świeczak przejdzie do przeszłości.
  Liczę na to, że po 20 latach rządów jednej wielkiej rodziny w końcu nadejdzie koniec.
  Licze na to, że w końcu mieszkańcy Garwolina obudzą się z tego snu i uwierzą, że może być inaczej.
  Liczę na to, że w końcy ktoś przejrzy te wszystkie inwestycje, zwłaszcza drogowe, dot. infrastruktury,
  ale rónież budowy, etc i sprawdzi, czy to wszystko było wykonane zgodnie z prawem.

  Liczę na to, że Wyborcy pójdą tym razem na głosowanie, i nie oddadzą walkowerem Garwolina w te same "łapy".
  Mnie jest wszystko jedno Zadrożna czy Kurowska, aby nie Świeczak.

  To jest moja opinia, którą mogę jako mieszkanka Garwolina powiedzieć.

  PAMIĘTAJCIE, ONI PÓJDĄ WSZYSCY NA WYBORY, CO DO JEDNEGO, A WY ?????????

  Wyborca


 • gość 2018-10-09 16:38:03

  Kto by nie poszedł na wybory to i tak w komisjach będą jak zawsze , nauczyciele , urzędnicy może jakiś policjant i oni będą liczyć głosy . Fakt jest faktem że za świeczakowej garwolin ugrzężnie na długie lata w swojskim smrodku

 • Gość - niezalogowany 2018-10-09 17:16:35

  Garwolin to prlowska enklawa państwo w państwie księstwo totalitaryzmu i komunistycznych układów zasrana i smierdzaca dziura gdzie tysiące gawronuw z piskiem zawraca a wszyscy młodzi dawno wyjechali za chlebem na zachód lub do Warszawy to zapadła dziura poprzedniego reżimu ktury tu ma się całkiem dobrze.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-09 19:52:51

  Chyba sobie jaja z ludzi robicie w opisie jest ze średnia głębokość to 2,5 metra ale od dna zbiornika do korony wału a jaka faktyczną głębokość ma terazniejszy poziom wody jest metr lub półtorej metra niech się ktoś wypowie w tej sprawie.

 • gość 2018-10-09 20:29:35

  Jak to mówią jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził...przykład podany na talerzu:
  3) nie zauważyli, że idzie zima i postawili na placu zabaw nowe zabawki oraz pomalowali stare
  15) nie widzą, że nic nie robią dla dzieci

 • gość 2018-10-12 22:36:50

  władze w miescie Garwolin zrobili z rzeki Wilgi w miescie zarosnieta zielskiem i smrodem szambiare, teraz postepuja w podobny sposób z zalewem retencyjnym, zbiornik wody 2,5 metra od poziomu dna rzeki bez wymiany wody.GŁUPOTA NIE ZNA GRANIC. NA WIOSNE PEWNIE BEDZIE NASTEPNE POLE RYŻOWE JAK NA RZECE. I TO ZA CO ,ZA NASZE PODATKI. POPEDZIC TYCH RADNYCH I TEGO BURMISTRZA ORAZ SKIEROWAC SPRAWE DO CBA LUB PROKURATURY ALE WOJEWODZKEJ ,BO TU SA UKŁADY JESZCZE

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

sprzedam dom

Sprzedam piętrowy dom (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Wojska Polskiego 75. Powierzchnia użytkowa 165 m2, 348 m2 powierzchnia gruntu. 5..


Sprzedam piekna dzialke

Sprzedam działke budowlana 2.071m2 na zamknietej prywatnej ulicy w Mierziaczce, 0.5km od obwodnicy Garwolina, 3km od centrum Garwolina. Prad, gaz,..


kierowca - dostawca

Hurtownia warzywna JARMIR zatrudni na stanowisko : - dostawca art.spożywczych prawo jazdy kat.B - handlowiec prawo jazdy kat.B Oczekiwane zadania..


Dam prace fryzjerowi

Salon fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace. Szczegóły pod nr telefonu 503-157-609


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


spredam drewno kominkowe i

drewno kominkowe i opałowe


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Firma Wydawnicza Michał Gawryołek z siedzibą w Ryki 08-500, ul. Szkolna 1

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"