:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

II tura wyborów burmistrza Garwolina 2018 – wyniki cząstkowe

Wybory samorządowe 2018, wyborów burmistrza Garwolina wyniki cząstkowe - zdjęcie, fotografia

W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza Garwolina zmierzyły się Iwona Kurowska i Marzena Świeczak. Która z nich uzyskała więcej głosów mieszkańców miasta? Przedstawiamy wyniki cząstkowe z 14 na 16 obwodów.

Miasto Garwolin zamieszkuje 17 233 osób, z których prawo do głosowania w tegorocznych wyborach samorządowych miało 13 476 mieszkańców. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej, z godziny 17.00, wynikało, że w głosowaniu wzięło udział 43.23% osób uprawnionych do głosowania. Wydano 5 811 kart. To niewiele mniej, niż w turze pierwszej. 21 października w wyborach do godziny 17.00 wzięło udział 43,70% wyborców (wydano 5891 kart).

 

W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza Garwolina zmierzyły się Iwona Kurowska (Prawo i Sprawiedliwość) i Marzena Świeczak (KWW Marzeny Świeczak wspierany przez Tadeusza Mikulskiego).

Nieoficjalne wyniki cząstkowe z 10 na 16 obwodów pokazują sporą przewagę Marzeny Świeczak. Na kandydatkę wspieraną przez obecnego burmistrza Tadeusza Mikulskiego zagłosowały 3054 osoby (57%). Na kandydatkę PiS głos oddało 2304 mieszkańców (43%).

 

Aktualizacja 

Dane z 14 na 16 istniejących obwodów: Marzena Świeczak uzyskała 3958 (57%) głosów, a Iwona Kurowska 3000 głosów (43%) mieszkańców Garwolina.

 

Aktualizacja (4.11.2018, godz. 23:39)

Dane z 15 na 16 istniejących obwodów: Marzena Świeczak uzyskała 4231 (57%) głosów, a Iwona Kurowska 3250 głosów (43%) mieszkańców Garwolina.

Pełne wyniki niebawem.

ur, KK

Fot. materiały wyborcze kandydatek


II tura wyborów burmistrza Garwolina 2018 – wyniki cząstkowe komentarze opinie

  • gość 2018-11-04 22:08:59

    czyli dalej ciemnogród i bardzo dobrze

  • gość 2018-11-04 22:12:14

    Nie jestem wyborcą w Garwolinie, ale obserwuję i widzę parcie na szkło . A wizyta ( cja ) P Szydło była strzałem w kolano ...

  • gość 2018-11-04 22:19:08

    To będzie piekło w mieście .Szybciej odejdzie jak przyszła .

  • gość 2018-11-04 22:19:37

    Brawo Pani Marzeno

  • Jupii - niezalogowany 2018-11-04 22:22:32

    Garwolin jak Warszawa!!!!!

  • gość 2018-11-04 22:22:57

    pis f u c k off

  • gość 2018-11-04 22:26:00

    Pozostaje pogratulować wyboru nowego Burmistrza Miasta Garwolin, ciekawe kto poza samymi kandydatkami, które prowadziły kampanię jaką widzieliśmy, jest największym przegranym.

  • gość 2018-11-04 22:26:42

    nawet Becia Brocha nie pomogła :-) Gratulacje Pani Marzeno... na pohybel pis (specjalnie z małej litery)

  • Nieee - niezalogowany 2018-11-04 22:27:23

    Pani Marzena to nawet wypowiadać się nie potrafi. Całe życie w cieniu p. T., nawet przed wyborami... Taki ktoś ma reprezentować Garwolin?! No błagam. Żenujące. Niech zyje ciemnogród.....

  • gość 2018-11-04 22:27:35

    Czyli Tadeusz Mikulski dalej burmistrzem

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:27:40

    Dobra wiadomość na dobranoc. Nie jestem z Garwolina, ale brawo Wy

  • Pawel - niezalogowany 2018-11-04 22:29:23

    Brawo Pani Marzeno!

  • gość 2018-11-04 22:29:59

    Treść komentarza...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:30:08

    Super! Byle kto - aby nie PiS. Brawo Garwolin!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:32:48

    Nic się w rym smutnym jak p.... mieście nie zmieni.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:37:31

    Bedoki to bardzo dziwny naród nie lubią zmian nawet gdyby miało być lepiej wiem coś o tym bo jestem z tego środowiska.....

  • Knoty - niezalogowany 2018-11-04 22:38:43

    No i co knoty? Świeczka zamknęła się w biurze? Skromność przede wszystkim a nie afiszowanie się.Teraz dla was to Pani Świeczka a raczej Pani Burmistrz Marzena Świeczak. I jak widać zyskała większe poparcie. A to o czymś świadczy bo to mieszkańcy ją wybrali mądrzy mieszkańcy. Czyli to z wami jest coś nie tak a nie z Panią Marzeną i jej wyborcami. Jakby było tak tragicznie jak żeście krzyczeli to mieszkańcy by jej nie wybrali. Czyli sprawdza się powiedzenie że im głośniej krzyczysz nie znaczy że masz rację a wy nie mieliście jak widać! Tak więc zbędne są wasze głupie dyskusje i docinki bo jesteście mniejszością wyborców która niestety nie ma racji! Te wybory pokazały że w Garwolinie mieszkają w większości mądrzy ludzie! Brawo Garwolin brawo Wy mądrzy ludzie!

  • Garwolak - niezalogowany 2018-11-04 22:42:37

    Po co burmistrz z innego komitetu skoro będzie robił to co rada uchwalił więc dla mnie ten ciemnogród będzie dalej ciemnogród. Pani M się nie nadaje na burmistrza nawet nie chciała wziąć udziału w debacie a nawet nie widziałem by cokolwiek robiła w momencie kampanii.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:43:26

    Nie rozpaczać, grunt że pogoniony PiS. Pamiętacie Tadzia albo Jozia? Oby Pani Marzena was nie zaskoczyła.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:47:42

    Wiwat wolny Garwolin! Brawo Marzenka! Koniec świętowania-DO ROBOTY!

  • gość 2018-11-04 22:48:40

    Wygrała mądrość i skromność. Przegrała pycha i buta. A przy tym dobrze, że przegrał pis.

  • gość 2018-11-04 22:51:54

    Brawo Pani Marzeno ! W pięknym stylu zwycięstwo .

  • gość 2018-11-04 22:52:52

    czyli poparcie Zadrożnej to żadne poparcie nikt kto głosował nie oddał głosu na Kurowską bo przewaga Świeczak jest ogromna nie pomogło wsparcie KLERU , ZADROŻNEJ , PREMIERA , BYŁEJ PANI PREMIER , SASINA ITP widać że takie poparcie można sobie wsadzić w d........

  • Zadowolony ? - niezalogowany 2018-11-04 22:53:01

    Głosowałem na panią Świeczak. bo to rozsądna i wykształcona kobieta. uważam że bedzie miała swoje zdanie i przyjży się co tam w urzędzie nie tak. W szczególnosci że Rada bedzie wymagajaca. Gratuluję Pani Tego stanowiska i proszę żeby mnie Pani nie rozczarowała.

  • TT - niezalogowany 2018-11-04 22:53:03

    Wspaniala wiadomosc widac ze w Garwolinie coraz wiecej inteligentnych ludzi !!! BRAWO MY!!! A te kanalie, zdradzieckie mordy, oszusci , kretacze, manipulatorzy i zlodzieje won do izraela wy kutwy pisowskie !! PIS= POLEXIT I PO LIN !!!!! Gratulacje pani Marzeno !!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:53:16

    Boicie się PiS-u by się wam do dupy nie dobrał. Dobrze ze rada Miasto to większość PiS-u.

  • gość 2018-11-04 22:54:16

    to nie jest żaden burmistrz to po pierwsze po drugie żadnego poważania mieć nie będzie po trzecie skończy przy pierwszym nieudzielonym absolutorium

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:58:44

    Karakana szlag trafi !!!! OBY JAK NAJSZYBCIEJ !!! Nawet na Podkarpaciu przegrali HA HA HA DEMOKRACJA !!! KONSTYTUCJA !!!

  • Kuń - niezalogowany 2018-11-04 23:01:13

    To tak jak w PiS. Jest prezydentem Duda A Kaczyński rządzi Jestem za M i głos dostała. Bracia nie pomogła. Mateuszem klamczuszek pojawić się powinien

  • Tryumfalizm - niezalogowany 2018-11-04 23:01:48

    Jeszcze się dobrze wybory nie skończyły a już słychać tryumfalistyczne okrzyki. Albo okrzyki ulgi. Faktycznie, po wyborach maski opadną.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:02:11

    To łagowski ma przej....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:05:56

    Karierowiczka vs normalna kobieta, normalność góra!!! Ale myśle ze pani Kur.... zrobi dużo zeby sie pokazać i pociągnąć wiecej niż maja ludzie z 500+. Myśle ze te wyniki pokazały ze pani Kur... powinna zostać tam gdzie jest, choć dla niej pozycja dyrektora to zawsze bedzie malo

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:09:56

    Kto mieczem wojuje (ten) od miecza ginie! Gratulacje M!!!! :D

  • GregGość - niezalogowany 2018-11-04 23:11:32

    Poparcie ze strony Pani Zadroznej to był pocałunek śmierci. Ciekawe kto to wymyślił.

  • gość 2018-11-04 23:14:54

    Największym przegranym tych wyborów jest pani Zadrożna. I dobrze!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:15:15

    Ludzie ze szkoły w której jest dyrektorka p Kurowska mieli nadzieje ze wygra. Bo wtedy by odeszła ze szkoły...

  • Goś - niezalogowany 2018-11-04 23:18:56

    Super Garwolin sie budzi,dzieki.A dla Pani Swieczak Gratulacje.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:21:33

    Moi drodzy wniosek jeden żeby być burmistrzem trzeba jeszcze być osobą lubianą.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:22:27

    W końcu dobra zmiana ! PiS out z Garwolina !

  • gość 2018-11-04 23:25:37

    Czyli Garwolin, podobnie jak duże miasta. Wreszcie. Koniec ciemnogrodu.

  • Marek Michalik - niezalogowany 2018-11-04 23:25:54

    uszanujmy wynik demokracji,a w niej tylko mądrzejsi potrafią przekonać tłumy argumentami. VIVA nowa Pani burmistrz. Kontrkandydatka była niezła,ale ciągle za słaba na dziwny, niezłomny Garwolin.Spoktajmy się 11.11 wieczorem nad Wilgą,ponad podziałami, na swój sposób świetujmy 100 lecie niepodległości,świetujmy nowe otwarcie dla Garwolina.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:28:22

    Czyli kolejne 20 lat rządów M. Ciekawe czy syn zostanie wiceburmistrzem

  • Bedoczeq - niezalogowany 2018-11-04 23:28:37

    A ja sie ciesze ze nie ma kaczogrodu. PiS to pośmiewisko.

  • Długie liczenie - niezalogowany 2018-11-04 23:30:32

    Z 14 komisji policzyli głosy w godzinę, a z 2 nie mogą policzyć w 1,5 godz.? O co cho?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:35:19

    Pani Marzeno,gratulacje!! Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Garwolin - brawo!! Pokazaliście,że jesteście mądrym miastem!! Pani K. - w kolejnym miejscu nie chcą, może czas się nad sobą zastanowić... Wilkowyja - za jakiś czas wybory - miejcie nadziedzieje i dobrego kontr kandyda :) Może Pani Skwarek

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:35:54

    Napewno będzie ciekawa współpraca z Radą Miasta Garwolin. Brawo! Pan M. tylko ten młodszy burmistrzem. Ciekawe kiedy pani Ś. odda władzę? Gratulacje, dalej, więcej etatów w urzędzie! To jest to. Krok w przyszłość!

  • Gościu - niezalogowany 2018-11-04 23:38:59

    Normalna kobieta kontra zrobiona w fotoshopie czarna mamba. Ps: Kaczor , wsiadaj do drugiego tupolewa i cześć.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:45:36

    Piękny nokaut:-)brawo M.M górą wiedziałam!!!M jak Marzenia i to hasło takie życiowe, jak nowa Nasza Pani Burmistrz!!!Brawo i Gratulacje

  • gość 2018-11-04 23:47:35

    Gratulacje!!! To było kaskadowanie rozdawnictwa mikro politycznie stołków. Jak w sądach, urzędach wcześniej- sięgają po samorządy. Niech niwa Pani Burmistrz pokaże, że jest świadoma co to znaczy wybór mieszkańców. Jeśli zabetonuje układ Pana Tadeusza, to poleci za 5 lat. Czas na zmiany, można to zrobić bez pisowej karuzeli

  • gość 2018-11-04 23:47:59

    no i super. Pani Marzena jest debeściakiem i już. Gratulacje. Całe szczęście, że te pisiory, ta buta i zakrystia zostały zatrzymane. Latanie do kościoła nic nie dało i całe szczęście. Może Pani Iwonka księdzem zostanie. Może proboszczem :-)

  • dobrze że M - niezalogowany 2018-11-04 23:52:58

    ludzie opanujcie się trochę, wygraliśmy, ale to nie powód by pani K ubliżać bo w ten sposób pomniejszamy sukces M. Trochę kultury i mniej hejtu

  • gość 2018-11-05 00:04:46

    Norbert - bałeś się że pis wygryzie cie ze stanowiska, sms-owo naganiałeś ludzi żeby głosowali za IK i nie udało się. Czas martwić się o stanowisko bo byłeś za IK a nie MS. ha ha ha ha

  • gość 2018-11-05 00:05:14

    Szkoda, wola ludu rzecz święta ale teraz tylko oczekujmy stagnacji.Dziwne jest podejście ludzi i na pewno nie kierują się dobrem miasta tylko własnymi animozjami i nie znajomością tematu. Gdybyśmy dali szansę pani Kurowskiej , osobie bardzo ambitnej i super zorganizowanej ona dałaby z siebie wszystko, żeby pokazać co potrafi. Ona sama walczyła o to stanowisko i zapewne ,nie dla pieniędzy i splendoru.ONA lubi wyzwania. A pani Świeczak? Decyzją Tadeusza, wystawiona do wyborów i tak jakiego mnie panie Boże stworzyłeś takiego mnie masz, wszystko za nią zrobili , bilbordy zaprojektowali i rozwiesili, program napisali i kazali tylko pozować. Dotychczas też tylko była . Była obecna, była uśmiechnięta, była cicha , przytakiwała, Jej obowiązki wykonuje p. Perek ale to się musi skończyć.Teraz trzeba będzie zarządzić, podjąć ważne decyzje, wydać polecenie ........ZOBACZYMY !!!!!!!!! Ja nie wierzę w jej możliwości przywódcze , niestety i obym się mylił. A ciemnogród Garwogród zrobił duży krok wstecz.

  • NIGDY NA PIS - niezalogowany 2018-11-05 00:05:58

    Brawo ! Cieszę się że w tym mieście żyje przewaga świadomych mieszkańców,. Wara od Garwolina Pis'owcy ! Widząc przed wyborami wasze chamstwo i agresje na Facebooku i portalach, cieszę się mocno, że wam mieszkańcy utarli nosa. Wygrała porządna kobieta, a nie marionetka w rękach partii Rządzącej, która by chciała mieć na własność cały kraj. Dziś mamy szczęśliwy dzień świętujemy i gratulujemy :)

  • Biedna IK - niezalogowany 2018-11-05 00:07:44

    Jaka szkoda... trzeba wracać na wieś...Niestety pewnie nie wróci bo niestety już ma ustawiony stołek w starostwie lub dyrektorowanie w mieście (np. w innej szkole), ale nie wieś... ;'-((( Taka celebrytka na wsi? Szkoda sukienek (z kampanii) żeby się marnowały ;-)))

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 00:18:19

    Bedoki to jednak stan umysłu

  • Krok wstecz? - niezalogowany 2018-11-05 00:18:46

    tak może myśleć tylko ktoś z PISu Garwolin pokazał swoją siłę, nie wierząc w PISowskie bajki.

  • Krok wstecz? - niezalogowany 2018-11-05 00:21:38

    tak może myśleć tylko ktoś z PISu Garwolin pokazał swoją siłę, nie wierząc w PISowskie bajki.

  • gość 2018-11-05 00:31:11

    to teraz ławki z wifi, i nie jęczeć. a ci co byli u żłoba wciąż nie zbiednieja. a wy biedacy rypac po zdewastowanych chodnikach i jęczeć nad podatkami. co tam wy. ważne że swoje brudy obronione. cóz, treba robić co się zaplanowało, zobaczymy czy pani burmistrz i jej przy.... sy poradzą.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 00:59:05

    Pani Kurowska daj nam pani od siebie odpocząć.

  • gość 2018-11-05 06:02:26

    A ja chciałbym pogratulować pani Kurowskiej zaszczytnego drugiego miejsca.Amen.

  • gość 2018-11-05 07:01:32

    No to mamy Hi,Hi burmistrzową :)

  • Były bedok - niezalogowany 2018-11-05 07:13:26

    Dla miasta byłoby lepiej jak Kurowska by została ...inne przełożenie z górą by było. Myślę że więcej by wyrwała dla Garwolina....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 07:22:56

    Ściezka rowerowa, rzeka-staw, skwer miejski, place zabaw rodem z minionej epoki, zalew- inwestycja widmo, ciepłe posadki w urzędach itd.. nie widzicie?

  • gość 2018-11-05 07:29:11

    teraz to będzie powrót starego , to nie my to oni itd jak za tadzia . Ławki z wi fi ? - nie dali kasy ot co będzie i jęczenie i opluwanie . Po to aby obrzydzić radę jako winną i wepchnąć młodszego mikulskiego i znów 20 lat zacofania . Ale bardzo dobrze się stało . Macie będoki na co zasługujecie czyli kichę

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 07:29:34

    Jak czytam te komentarze, że jako mieszkańcy Garwolina popędziliśmy PiS to nie wierzę. Ludzie to, że burmistrzem Pani z PiS nie została nic nie znaczy. Wy się spójrzcie na kogo głosowaliście! W radzie miasta większość ma PiS w starostwie też. Więc tego i tak będzie rządził PiS w mieście i powiecie.

  • gość 2018-11-05 07:30:36

    Bym zapomnial . TAKIE PODNIECENIE ŻE świeczka w rękę i zróbcie sobie dobrze .

  • glupie bedoczki - niezalogowany 2018-11-05 07:31:37

    Teraz miasto dopiero zacznie biede klepac

  • gość 2018-11-05 07:35:50

    "rada zrobi swoje bo nas większość , stagnacja, rozliczymy itp, itd,.... " To właśnie obraz Garwolaków. Każdy kto był w swoim życiu osobą kierującą jakąkolwiek firmą lub grupą osób, wie , że to trudna i niewdzięczna funkcja.Brzydzę się krytykanctwem dla krytyki. Jeśli krytykujemy innych to sami tak nie możemy postępować. Garwolin, od 30 lat kiedy tu mieszkam, zmienił się na plus. Wygląda dużo lepiej. Jest jeszcze dużo do zrobienia ale czy nie można KONTYNUOWAĆ TEGO CO DOBRE I WPROWADZAĆ TO CO NOWE DLA DOBRA LUDZI I MIASTA bez siania nienawiści i zawiści ? Pani Marzeno gratulacje i życzenia siły i wytrwałości w dążeniu do polepszania bytu mieszkańców i rozwoju miasta. Pani Iwono mówiła Pani mieszkańcom, że " ten znaczek nic nie znaczy, proszę na to nie patrzeć"- chodziło o PiS_ to obrzydliwe. Chciała Pani "trochę być w ciąży a trochę nie ? Tak się nie da. Droga Rado - jesteście inteligentnymi ludżmi , proszę myślcie rozsądnie i uczciwie, nie dajcie ponieść się złości i złośliwości, przecież większość z Was mieni się katolikami na wyższym poziomie. To nie filmy takie jak Kler czy Ranczo są obrzydliwe , to nasze błędy, grzechy, przywary. Nie potępia się człowieka ale grzechy , które popełnia pod warunkiem że chce je wyeliminować a nie tuszować.. Wierzę w lepsze jutro i lepszych ludzi.

  • Wacek - niezalogowany 2018-11-05 07:43:07

    Nawet sraSzydlo nie pomoglo. Kochanka posla W. przwgrala super

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 07:54:35

    Super swieto w Garwolinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 07:57:13

    Kolejny krok w tył dla miasta. Gratulacje dla Rodziny Mikulskiego. Aprobata dla zadłużenia miasta bo urzędnicy wniosku nie potrafią o dofinansowanie skonstruować i akcji typu zatrudnianie za dodatkową pensje Pani Perek bo Pani Swieczak sobie nie radzi.

  • Garwolak - niezalogowany 2018-11-05 07:58:37

    Zadrozna na emeryturę a Wilbik z dyrektora na zwykłego urzędnika bo radnego Powiatowego nie można zwolnić z pracy chyba że rada mając większość w Radzie Powiatu wyrazi zgodę

  • Gość2 - niezalogowany 2018-11-05 08:07:39

    Tylko nie brać Zadroznej do żadnego urzędu!!!! Niech wie co to zielona trawka!!!!! Ha ha ha mam nadzieję że czyta komentarze. Głosowałem na M by Ulka wreszcie była pogoniona.

  • gość 2018-11-05 08:21:02

    Oportunizm polityczny w wykonaniu Pani Zadrożnej nie popłacił, wręcz pokusiłbym się o stwierdzenie, że "antyukładowa" IK dilując z Panią Zadrożną strzeliła sobie w stopę. Brawo Garwolin!

  • gość 2018-11-05 08:30:11

    garwolin tonie w dlugach a garwolacy ciesza sie z wyboru pani M zobaczycie co bedzie za 5 lat garwolin to ciemnogrod.

  • gość 2018-11-05 08:34:29

    Pani Kurowska i tak wygrała - dostanie na pewno dobrą posadę dyrektorską lub inną w powiecie. Niewątpliwie przegraną jest pani Zadrożna....

  • gość 2018-11-05 08:42:40

    PIS przegrał w każdej dogrywce! Niech sobie ta partia przemyśli teraz, czy ma za sobą SUWERENA! Jak się pisze buble prawne na kolanie i przepycha nocą, tylko potem by za miesiąc wrzucić do kosza i robić poprawki z powodu paraliżu systemu, to nie należy się dziwić reakcji społeczeństwa! Konsultacje z ekspertami i ze społeczeństwem miały głęboki sens. Co nagle to po diable. Stare przysłowie mówi! A tymczasem PIS wprowadzić nową jakość w postaci prowizorycznych zmian wymyślanych przez grupkę ludzi z Pcimia Górnego....i Dolnego. WIĘCEJ POKORY DO SIEBIE I SZACUNKU DO SUWERENA!

  • gość 2018-11-05 08:47:45

    Wizyta premier Szydło tylko upewniła mnie aby zagłosować na M. Powodzenia!

  • Wiktor - niezalogowany 2018-11-05 09:01:20

    Garwolin coraz bliżej Warszawy nie tylko przez budowę drogi S17 ale także mentalnie.. tak jak w stolicy będzie stara władza pod pozorem nowej tak samo w Garwolinie. Smutne że ludzie nie widzą tego co naprawdę dzieje się w ich mieście. Oczywiście wybór należy uszanować ale myślę że czas zacząć patrzeć na ręce nowej władzy aby ograniczać nieuczciwość w razie potrzeby, czym mam nadzieję zajmie się rada.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 09:03:17

    Gratuluję pani Marzenie Świeczka wyboru na fotel burmistrza miasta Garwolin. Emocje wyborcze opadną i czas wziąć się do pracy. Teraz czas na zdanie "egzaminu dojrzałości" przez wybranych w demokratycznych wyborach przedstawicieli (burmistrz, rada). Dobrze by było żeby ta cała energia jaka szła w kampanii skierowana w opozycję nie była marnotrawiona w nie potrzebnych zwarciach (nie bo nie) a skutkowała pozytywnymi (realnymi) działaniami na rzecz naszego miasta.

  • gość 2018-11-05 09:29:27

    Mam tylko nadzieję, że Radni Miasta Garwolina uświadomią sobie,  że ważniejsza od legitymacji partyjnej jest ta wyborcza nadana im na tę kadencję(!) przez SUWERENA i nie będą hamulcowymi rozwoju miasta w imię partyjnych interesów. Pani Marzena ma papiery na dobrego włodarza, wykształcenie, doświadczenie samorządowe. Kontynuacja nie jest niczym złym. Garwolin, na tle miasteczek tej wielkości, nie ma się czego wstydzić i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 09:38:12

    P.Marzenie gratulacje, a swoją drogą tak tu narzekacie na Pis, a po 500+ chodzicie jak tak wam źle to zrezygnujcie z tego. Emerytura po 65 roku nie po 67 jak nie pasuje to zapierdzielać do 70 hipokryci.

  • gość 2018-11-05 09:39:15

    Uszanujmy wynik wyborów, a dalej życie pokaże, kto co potrafi i czy będzie miał za co, bo to podstawa. Jedni piszą o przedwyborczej agresji drugich, będąc przy tym agresywnymi i zajadłymi i przed i po, natomiast drudzy nazywają ciemnogrodem, czym zapewne obrażają znaczną część uczciwych osób. Prawda zapewne leży gdzieś po środku, a fakt historyczny jest taki, że Garwolin był i jest specyficzny i zazwyczaj ciężko tu było coś zmienić (poza wydarzeniami jak wojny, klęski itp. o czym świadczą nawet artykuły zamieszczane na historycznych, lokalnych portalach i teksty typu, że nawet panny za mąż iść nie chciały za obcych itd). Ten specyficzny garwoliński mikroklimat niósł ze sobą (i tu znowu) zarówno dobre i złe rzeczy ale w zależności od uwarunkowań historyczno-politycznych często przynosił niestety zacofanie i zaściankowość, wynikające z całkowitej izolacji na to co zewnętrzne na zasadzie - nie chcecie to nie dajcie, same se poradzimy i ja bede i ty bedziesz i se bedziemy rządzić jak chcemy - i co? I takie to było "Miasto Powiatowe" bez rynku, bez ratusza, długo też i bez porządnego kościoła, za to miasto, nasze, swoje, bedockie - a zacofane i zaściankowe na tyle, że jeszcze za czasów II RP powoływało się na przywileje z czasów monarchii i chciało pobierać rogatkowe przy wjeździe do miasta. A dziś? Szczerze mówiąc i patrząc jako neutralny wyborca, nie agitując czynnie (ale biorąc udział w wyborach), uważam, że przy całej sympatii dla tej naszej garwolskiej odmienności, obyśmy się znowu nie cofnęli do czasów króla Świeczka bo z pustego i Salomon nie naleje, a czasami warto zapomnieć o swojej lokalnej bucie i iść z duchem większej polityki bo znowu nikt na nic nie da i trzeba będzie łatać budżet kredytami, bo coś trzeba będzie robić...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 14:39:12

    Czytając te komentarze morzna uznać że to miasto powinno być starte z powierzchni ziemi a mieszkańcy przepuszczeni przez komin

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 14:43:28

    Muwia że Polak mądry po szkodzie a bedok głupi nawet po własnej śmierci.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 15:06:46

    Szanowni Państwo, rozumiem ekscytację ze zwycięstwa i żal z przegranej. Należy jednak pamiętać, że Pani Burmistrz, a wcześniej wiceburmistrz oraz Pani Kurowska jako dyrektor szkoły, pełnią funkcję urzędnika państwowego. A w Internecie nikt nie jest anonimowy.. Także zaprzestańmy złośliwości i komentarzy obrażających. Jest na to odpowiedni paragraf w polskim prawie..

  • krzysiek - niezalogowany 2018-11-05 19:02:59

    to teraz p kurowska dalej tylko moze sprawdzac w zusie czy jej nauczyciele przebywajac na L4 choruja czy udaja ze choruja

  • Do Garwolin! - niezalogowany 2018-11-05 19:06:17

    Jak mogłeś widzieć czy Pani Marzena coś robiła jak masz klapki na oczach jak wszyscy zakochani w PiS i nie widzisz nic poza tym. To się nazywa ślepota boczna i zero obiektywizmu! Ciemność ,widzę ciemność!!

  • Gang M-kulskiego - niezalogowany 2018-11-06 01:26:25

    Wy wszyscy jesteście PO ....popaprancy zwolennicy Tadeusza Czerwoniaka ! Gang M - kulskiego wykończy Garwolin !!! Jeszcze ostatnie 5 lat i koniec. Dług jest ogromny !!! Szkoda Tego Miasta... Pozdrawiam.

  • gość 2018-11-06 07:43:23

    Nową przypowieść bedok sobie kupi ...że i przed szkodą i po szkodzie GŁUPI .