:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Mariańskie Porzecze – dożynki gminno-parafialne

W niedzielę 9 września w Mariańskim Porzeczu odbyły się dożynki gminno-parafialne. Podczas wydarzenia nie zabrakło patriotycznego akcentu, mszy odprawionej przez kardynała Kazimierza Nycza i festynu dożynkowego w ogrodach plebanii.

Przed mszą świętą ks. kard. Kazimierz Nycz poświęcił pamiątkowy kamień, który został ustawiony przed kościołem. Zamieszczono na nim złotego orła i tablicę z napisami „Bóg Honor Ojczyzna 1795-1918” – „Pamięci tych, dzięki którym Polska stała się niepodległa. W 100-lecie jej odzyskania wdzięczni Polacy 2018”.

W homilii kard. Nycz nawiązał do kultu Matki Boskiej. Podkreślał również wyjątkowość miejsca, jakim jest sanktuarium w Mariańskim Porzeczu. Duchowny podziękował także rolnikom i sadownikom za ich pracę i trud włożony w uprawę warzyw i owoców. Kardynał poświęcił również wieńce dożynkowe przygotowane przez poszczególne miejscowości.

Po mszy korowód dożynkowy przeszedł do ogrodów przy plebanii. Tam, na scenie, starostowie dożynek Wioletta Marzec z Wicia i Tomasz Lodowski z Zakrzewia przywitali wszystkich świętujących. Po oficjalnych przemówieniach na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mariańskim Porzeczu z programem słowno-muzycznym. Na scenie wystąpiły również kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich z Wilgi oraz kapela Krzysztofa Staręgi. Dla dzieci przygotowano dmuchane zabawki i basen z piłeczkami.

 

kk

Mariańskie Porzecze – dożynki gminno-parafialne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się