:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Otwarcie nowej siedziby starostwa w styczniu! Starosta zaprasza mieszkańców

Inwestycje Powiat, Otwarcie nowej siedziby starostwa styczniu! Starosta zaprasza mieszkańców - zdjęcie, fotografia
03/01/2018 12:08

Porozrzucane do tej pory po całym mieście wydziały wreszcie w jednym miejscu! Budynek nowej siedziby Starostwa Powiatowego przy ul. Mazowieckiej w Garwolinie został ukończony i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Wielkie otwarcie połączone z dniem otwartym już w sobotę 27 stycznia. Do udziału w wydarzeniu wszystkich mieszkańców zaprasza starosta Marek Chciałowski.

Pomyślnie zakończyły się odbiory. Usunięcie drobnych usterek to poprawki kosmetyczne. W części budowlanej obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie 22 grudnia 2017 roku. Obecnie, trwa meblowanie oraz budowanie logicznej sieci komputerowej. Warta ponad 23 mln zł, nowa siedziba Starostwa Powiatowego przy ul. Mazowieckiej w Garwolinie, jest niemal gotowa na przyjęcie pierwszych interesantów.

 

Informatyka sercem urzedu

Starosta Marek Chciałowski podkreśla, że najważniejsze w tej chwili jest zbudowanie logicznej sieci komputerowej i dostosowanie sieci informatycznych w serwerach do infrastruktury istniejącej w nowym budynku. – Dzisiaj informatyka jest sercem urzedu. Ta sieć, która jest zaprogramowana w serwerach jest nieadekwatna do budynku, który tam mamy. To wszystko trzeba przemodelować, przeprojektować, a to jest bardzo żmudna i też kosztowna praca – podkreśla starosta. Włodarz dodaje, że na ul. Mazowieckiej, gdzie powstała nowa siedziba starostwa nie było żadnych światłowodów, które musiały zostać tam doprowadzone.

Marek Chciałowski informuje, że postępowanie ofertowe na zbudowanie sieci logicznej, obejmującej przeniesienie serwerów i komputerów z ulicy Staszica do nowego budynku na ul. Mazowieckiej i zaprogramowanie tej sieci zakończyło się, umowa z wykonawcą zadania została podpisana i ruszyły już prace audytowe sprzętu, który posiada starostwo. To pierwszy krok w planowaniu przenoszenia i projektowania nowej sieci.

Włodarz zaznacza, że ograniczeniem w pracach jest konieczność wykorzystania w niektórych wydziałach starostwa łączy dedykowanych. Łącza takie, charakteryzujące się najwyższą stabilnością, jakością i dostępnością, pozwalają na niezawodną łączność z internetem i dużą, gwarantowaną przepustowość łączy, jaka jest niezbędna na przykład dla prawidłowego funkcjonowania Wydziału Komunikacji czy Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Dzień otwarty dla wszystkich mieszkańców

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie zaplanowano na sobotę 27 stycznia. Tego dnia nie zabraknie tradycyjnego przecięcia wstęgi, przypomnienia historii powstawania obiektu oraz poczęstunku dla zwiedzających. Będzie to także dzień otwarty dla mieszkańców powiatu, którzy będą mogli obejrzeć nowy budynek. – Wszystkich serdecznie zapraszam o godzinie 14.00. Nie chciałbym nikogo wyróżniać. Chciałbym, żeby to był budynek, który będzie służył wszystkim, wobec powyższego wszystkich zapraszam na oddanie budynku do użytku – mówi starosta Marek Chciałowski.

Tego dnia, rano, na ulicę Mazowiecką zostanie przeniesiony pierwszy i najmniejszy wydział. Wielką przeprowadzkę porozrzucanego do tej pory starostwa rozpocznie Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności, Spraw Społecznych i Obywatelskich, do którego wejście znajduje się przy ul. Sportowej, nieopodal postoju karetek w Garwolinie.

Przenoszenie wszystkich wydziałów ma zakończyć się planowo do weekendu 24-25 lutego 2018 roku. Starosta Chciałowski zaznacza, że jest to proces skomplikowany, ponieważ w okresie przeprowadzki praca urzędu nie będzie wyłączana. Wszystkie wydziały starostwa mają pracować normalnie. W związku z tym konieczne będzie w tym czasie przerzucanie połączenia między Staszica i Mazowiecką szyfrowanymi kanałami.

 

Jak jest w środku?

Budynek starostwa jest bryłą opartą na układzie nieregularnej litery H. W dłuższych skrzydłach budynku mieszczą się pokoje biurowe i funkcje towarzyszące poszczególnym wydziałom, pomiędzy znajduje się wejście główne, przeszklony reprezentacyjny hol, który może pełnić również funkcje promocyjno-wystawiennicze.

Budynek pod względem funkcji dzieli się na dwie części: skrzydło od strony zachodniej zajmuje starostwo powiatowe, we wschodniej części znajdują się Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Zarząd Dróg oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jednostki te mieszczą się w odrębnych pod względem dostępności i funkcjonalności częściach połączonych wewnętrznym systemem komunikacji, który obsługują 2 klatki schodowe dla pracowników i klatka ogólnodostępna, przy której zlokalizowano windy. Na ostatniej trzeciej kondygnacji zaprojektowano jednoprzestrzenną salę konferencyjną z zielonym tarasem wspólną dla wszystkich jednostek urzędu oraz zielone tarasy ogólnodostępne dla pracowników. Ilość sanitariatów na poszczególnych kondygnacjach dostosowano do ilości interesantów i pracowników urzędu.
Budynek jest "przyjazny dla interesanta", szczególnie dla osób niepełnosprawnych, dla których zaprojektowano pochylnię zewnętrzną, miejsca parkingowe, wydzieloną toaletę na parterze oraz dogodne miejsce w Biurze Obsługi Interesanta.

 

Parking będzie płatny?

Pod budynkiem wydzielono 10 miejsc parkingowych. Ponadto, w podziemiach znajdują się m.in. dwa duże archiwa i magazyn przeciwpowodziowy. W części naziemnej na zmotoryzowanych czeka ponad 100 miejsc parkingowych. Starosta Chciałowski zaznacza, że jedna trzecia lub jedna czwarta tych miejsc będzie przeznaczona dla interesantów. Włodarz przyznaje, że zastanawia się nad formą wymuszenia rotacji pojazdów, ponieważ nie chciałby, aby na parkingu przy starostwie zostawiane były samochody na długi czas przez osoby, niekorzystające z urzędu. Być może nie obędzie się bez bramek i szlabanów. Dodatkowe miejsca parkingowe mogą powstać także w pobliżu cmentarza i naprzeciwko starostwa, gdzie znajduje się duży pas zieleni. – Wszystko po to, aby ułatwić życie interesantom – podkreśla starosta.

 

Starostwo Powiatowe w Garwolinie do 30 września może korzystać z budynku przy ul. Staszica, który dzieli z Urzędem Miasta i budynku PUP przy ul. Kościuszki 27.

 

ur, fot. KK

Wizualizacja: Wojciech Gęsiak Studio Architektoniczne

Reklama

Otwarcie nowej siedziby starostwa w styczniu! Starosta zaprasza mieszkańców komentarze opinie

 • Wielbiciel Garwolińskich Cymba - niezalogowany 2018-01-03 17:21:09

  Nie no super Przyjeżdżam załatwić sprawy urzędowe i jescze będe musiał zapłacić za parking. Bo niby jakas rotacja jest potrzebna. Załatwianie spraw w urzędzie to sama przyjemność wiec trzeba płacić. Ci włodarze z Garwolina cbyba nie wiedzą jak wyglądają takie kwestie w innych miastach. Naprawdę rzadko spotykane Propozycje od wodzów umysołowych tego miasta :)

 • ojejku - niezalogowany 2018-01-03 20:08:17

  To starostwo czy spa? zielone tarasy..... ja pi....23mil i ile jeszcze ? a ty jeszcze płać za parking hahahaha doić ...

 • Gość - niezalogowany 2018-01-03 20:39:27

  Tu nie chodzi ze gdzieś indziej jest darmowy parking niedługo w tym mieście będą płatne chodniki i wszystkie ulice i pobocza czego się barany spodziewaliscie skoro te wszystkie inwestycje basen

 • Starosta na taczke - niezalogowany 2018-01-03 20:47:14

  Rozumiem, że Pan starosta i urzędnicy również będą płacić za parking?

 • gość 2018-01-03 21:38:31

  Starosta bierze przykład z dyrektora naszego szpitala, pracownicy szpitala płacą za parking to niech płacą pracownicy starostwa. PROSTE. A tak apropo to na parkingu przed szpitalem to stoją właśnie tylko pracownicy bo miejsc na parkingu przy lądowisku zawsze mnóstwo swobodnie tu mógłby lądować śmigłowiec, po co było to budować ale najłatwiej wydaje się cudze pieniążki. Tak panie starosto? Tak panie dyrektorze szpitala?

 • Tragedia - niezalogowany 2018-01-03 22:01:59

  W innych miastach z rotacja jest identycznie, bo przyjedzie taki burak jak ktorys z ponizszych, zostawi auto na caly dzien i ma w d...ie. Tak to ma zalatwic sprawe i budy z parkingu a nie... -jeszcze zajdzie na cmentarz, -wpadnie do lidla -oj i cos zapomnii to do biedronki po drodze... -O cholera a Jadzka zajdzie do siostry na Korczaka to po co auto przestawiac niech stoi. Po to ta rotacja, zazwyczaj w duzych miastach pierwsza godzina postoju jest gratis a za dalej sie placi buraki....nie wiecie to ruszcie tylki do innych miast i sie przekonacie a nie siedzicie w jednym zapyzialym miejscu i ze swojego nowego smartfonika piszecie glupoty.

 • gość 2018-01-03 22:36:30

  Tak będą płacić jak i w urzędzie miasta płacą .

 • Jan - niezalogowany 2018-01-03 23:24:03

  20 miejsc dla interesantow?!!!! Dla samego wydziału komunikacji potrzeba 20 . Chcialowski przyjedz na Warszawską . Tam.jest rotacja non stop! A dla interesantów dla innych wydziałów???!!!! 23 miliony i nie ma parkingu.!!!! Tereny po drugiej stronie mazowieckiej są prywatne więc o jakim parkingu mówisz?

 • PUP - niezalogowany 2018-01-04 00:02:00

  Czy z ostatniego zdania artykułu ma wynikać, iż w najbliższym czasie do do nowej siedziby starostwa nie zostanie przeniesiony Powiatowy Urząd Pracy?

 • Klient PUP - niezalogowany 2018-01-04 00:18:25

  Czy z ostatniego zdania w/w artykułu ma wynikać fakt, iż w najbliższym czasie Powiatowy Urząd Pracy nie zostanie przeniesiony do nowej siedziby starostwa i w dalszym ciągu będziemy musieli przychodzić do dawnego "domu partii"???????

 • Do Pana tragedia. - niezalogowany 2018-01-04 07:23:13

  Na cmentarz tez nie przyjeżdża sie dla przyjemnosci. A parkingu też brak. Jeśli parking będzie płatny to samochody beda zastawiane na ulicach i chodnikach. Na Osiedlu i niech pan nie pierd.... Bo jeżdżę duzo po innych małych miastach w interesach i tam takich głupot nie ma. A Szczególnie pod szpitalem nikt tam dla przyjemności nie jeździ tym bardziej nagłych przypadkach żeby zastanawiać się czy mam drobne i mogę wjechać

 • Do Tragedii - niezalogowany 2018-01-04 09:46:46

  A może Szanowny Pan podać przykłady tych miast?? Poproszę - to zweryfikujemy. Gdzie? Pytam. W Warszawie? W Krakowie? We Wrocławiu? Tam może i tak bo to są milionowe lub kilkuset tysięczne miasta z komunikacją miejską,a nie w takich mieścinach jak Garwolin. Człowieku uderz się w głowę! Wydaje się ponad 20 milionów i nie ma parkingu dla interesantów z całego powiatu?! Jakie bilety? Jaka rotacja? Pan to jest typowy urzędnik starostwa, a krzyczysz Pan dlatego, że jak się mieszkańcy zmobilizują, parking zablokują i Pan nie wjedziesz, to będziesz Pan zaiwaniał do roboty spod Tesco albo i dalej i będziesz Pan miał czas po drodze żeby pisać takie bzdurne komentarze na portalu, a nie w czasie pracy.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-04 10:30:53

  Szkoda tu pisać

 • Jan - niezalogowany 2018-01-04 16:38:23

  Trzeba zrobić zrzutke na parking dla Starostwa dla petentów!? Parking platny!!!!!????

 • Do Tragedii - niezalogowany 2018-01-04 19:39:17

  Zupełnie nie rozumiem toku myślenia Włodarzy tego miasta. Najpierw trele morele koło Rossmana Gdzie nikomu to nie potrzebne. Teraz Budynek Za 23 mln miało być 100 miejsc Parkingowych a teraz mowa zaledwie o 20.?Co za idiota wpadł na taki pomysl. Przecież wszystko sie zakorkuje bo teraz ludzie zacząć przyjeżdżać W jedno miejsce gdzie jest kilka wydziałów wiec sprawa oczywista ze będzie wiecej samochodów. Brak słów.

 • Gośćprytek - niezalogowany 2018-01-05 14:05:34

  A skąd kwota 23 mln??? Coś chyba jednak blisko 30 milionów.

 • gość 2018-01-05 23:21:29

  Ludzie od lat to samo . Urzędnik zrobi wszystko aby chronić swój tyłek a nie będzie dla was robił dobrze . Przykład ; urzędnik wydaje decyzję skądinąd absurdalną , gdy się go zapytać co miał na myśli pisząc takie absurdy to w końcu przyzna że żle zrobił . Jednak sprawa jest nie prosta bo trzeba wnieść odwołanie i wówczas SKO broni jak może urzędu . Dlaczego ? Powody są różne ,z niedouczenia , niewiedzy , urzędniczego skur..... , itd w końcu opiera sięto o WSA , i poprawią decyzję ale tu docieramy do najważniejszego co urzędnik osiągnął czyli ...ilu urzędników miało pracę i zajęcie . Tu tylko o to chodzi i o to się martwią . Gdy na szali jest dobro obywatela i ryzyko urzędnika bo może kontrola coś zarzucić to zawsze będzie patrzył urzędnik na własne ryzyko i konsekwencje . O to w tym chodzi aby zajęcie mieć i kasę z tego o nic więcej . Tu poszli jednak dalej czyli za wasze pieniądze zrobili sobie wygodę i ludzkie paniska dadzą wam 20 proc miejsc . jEST NA TO JEDNO ROZWIĄZANIE https://www.youtube.com/watch?v=iSXGhtbTtzo ALBO ,, wicia dawaj no baniaka ...''

 • gość 2018-01-05 23:23:01

  Wydaje się że zapraszać nie ma kogo bo każdy może iść kiedy chce .

 • Gość - niezalogowany 2018-01-08 10:44:47

  Spytajcie się starosty i burmistrza gdzie mają rozum czy są bezmuzgowcami inwestycja ktura ma służyć latami obywatelom i pracownikom tego gmachu czy oni wiedzą co to jest podziemny parking

 • gość 2018-01-08 13:00:06

  A gdzie można zaparkować jak by co? :)

 • gość 2018-01-08 19:29:00

  CZyzby starosta był włascicielem tego obiektu, On tylko go urzytkuje, po wyborach bedzie pewnie inny starosta a ten wróci na wioche

 • gość 2018-01-08 19:34:24

  CZyzby starosta był włascicielem tego obiektu, On tylko go urzytkuje, po wyborach bedzie pewnie inny starosta a ten wróci na wioche

 • Gośćbonzo - niezalogowany 2018-01-09 16:50:55

  Dodałbym również zakaz parkowania dla pracowników !!- przeciez corocznie tak chetnie dotują pks wiec niech nim jeżdżą ... . . Parking tylko i wylacznie dla interesantow !

 • Violka - niezalogowany 2018-01-12 00:39:50

  skąd w was tyle nienawiści, Polacy - Rodacy. Tylko hejtować anonimowo potraficie, chyba do szkól mieliście pod górkę i wychodzą zaniedbania z edukacji obywatelskiej.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam Honda Shadow Black

Mam do sprzedania swoją czarną wdowę 750. Nie spotykany często na naszych drogach przyciąga uwagę przechodniów, bardzo dobrze sprawuję się w..


Zobacz ogłoszenie

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Zobacz ogłoszenie

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Zobacz ogłoszenie

POGOTOWIE KOMPUTEROWE GARWOLIN

Darmowa pomoc i porady informatyczne z branży IT. =========================================== Zapraszamy do naszej grupy na facebook:..


Zobacz ogłoszenie

Usługi Remontowo - Budowlane

Usługi Remontowo - Budowlane - zabudowa poddaszy, - sufity podwieszane, - szpachlowanie, - malowanie, - glazura. Telefon: 729 965 522


Zobacz ogłoszenie

Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"