:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Hemodynamika w Garwolinie otwarta z udziałem ministra Radziwiłła

W Szpitalu Powiatowym w Garwolinie, w sobotę 18 listopada otwarto pracownię hemodynamiki. Wśród gości, którzy przybyli na otwarcie był m. in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Przed przecięciem wstęgi głos zabrał dyrektor SPZOZ w Garwolinie Krzysztof Żochowski, który podziękował wszystkim za przybycie oraz za pomoc, jaką okazano szpitalowi w tym, by ta pracownia mogła powstać w Garwolinie. Dyrektor wspominał również nie najlepszy okres dla garwolińskiego szpitala, kiedy groziło mu zamknięcie. Przychylność wielu dobrych ludzi sprawiła, że dziś ten szpital istnieje. Swoją obecnością podczas otwarcia pracowni zaszczycili m. in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Jacyna, I wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, poseł RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, wójtowie, księża oraz pracownicy szpitala.

- Ta inwestycja, ten projekt, a raczej już rzeczywistość, był możliwy dzięki współpracy wielu ludzi. To projekt mądrego, dobrego inwestowania w rozwijanie służby zdrowia. Bo służba zdrowia boryka się z wieloma problemami, ale wbrew pozorom nie zawsze pomysły, które są realizowane, bywają najbardziej trafione, a tutaj wszystko odbyło się, jak to się mówi po bożemu (...). Ta inwestycja, ta pracownia hemodynamiki, a w przyszłości również pracownia elektrofizjologii to jest coś, co jest tutaj potrzebne, potrzebne dla Garwolina, dla powiatu, ale również dla gmin i powiatów ościennych - mówił minister Radziwiłł.

Głos zabrali również poseł Grzegorz Woźniak, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, p.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna, starosta Marek Chciałowski, prof. Henryk Dłużniewski i dyrektor szpitala Miejskiego w Siedlcach Mirosław Leśkowicz - zachęcamy do obejrzenia tych przemówień w materiale wideo.

Nowo otwarta pracownia przyjęła już pierwszych pacjentów. W czwartek 16 listopada przeprowadzono pierwsze zabiegi, o czym informowaliśmy w materiale:
W szpitalu w Garwolinie wykonano pierwsze w historii koronarografie!

 

KK

 


Hemodynamika w Garwolinie otwarta z udziałem ministra Radziwiłła komentarze opinie

  • gość 2017-11-23 14:16:43

    Taki gość w naszym szpitalu, a dyrektor taki nieuczesany, chociaż warkoczyki przydałoby się zapleść

Dodajesz jako: Zaloguj się