:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

„Nasz nowy dom” znowu w powiecie – Polsat remontuje na ul. Wiosennej

Ekipa popularnego programu telewizji Polsat „Nasz nowy dom” znowu gości w naszym powiecie. Tym razem, remont pozwoli na poprawę warunków życiowych pani Jadwigi samotnie wychowującej syna Dawida.

Ekipa Polsatu przyjechała tym razem do Sobolewa. W poniedziałek 6 lipca Katarzyna Dowbor, prowadząca program „Nasz nowy dom”, poinformowała panią Jadwigę i jej syna Dawida, że ich dom zostanie wyremontowany. Rodzinę, mieszkającą przy ulicy Wiosennej do programu zgłosiła osoba prywatna. Zgłoszenie wpłynęło około 2 tygodnie temu.

 

Dać uśmiech i odsunąć smutki na bok

– To jest 55-letnia mama samotnie wychowująca prawie 14 letniego syna. Była pełna wesoła rodzina i któregoś dnia po prostu tata się nie obudził. Myślę, że pani Jadwiga jeszcze się z tym nie pogodziła, że jej mąż odszedł i gdzieś to bardzo, bardzo mocno przeżywa, mimo że minęły już prawie 4 lata. To zaradna kobieta, bo widać, że w tym domu zaczęła już coś sama robić, ale po to my tu jesteśmy, żeby pomóc, żeby dać trochę uśmiechu. Może ten nowy dom spowoduje, że te smutki uciekną troszeczkę na bok i w nowym domu będzie się żyło inaczej. Wierzę, że nie jesteśmy tu bez powodu. To też jest niesienie dobra – mówi Martyna Kupczyk, architekt programu „Nasz nowy dom”.

Ekipa programu „Nasz nowy dom” to nie tylko osoby, znajdujące się na planie, ale także pracownicy biurowi. To właśnie oni szukają rodzin, kontaktują się z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz odbierają zgłoszenia od ludzi. Zgłoszenie dotyczące rodziny z Sobolewa wpłynęło około 2 tygodnie temu.

 

Znaleźć przestrzeń dla mamy i syna

Architekt wspomina, że w murowanym budynku, który ekipa zastała w Sobolewie był problem z łazienką, która tak naprawdę nie była wydzielona i z hydrauliką. Brakowało także przestrzeni dla nastolatka. – Wchodząc do tego domu nie czułam, że tutaj mieszka chłopiec. Wiedziałam to, ale brakowało mi tych detali, tych elementów, które mówią, że tu mieszka nastolatek, który interesuję się piłką nożną. Kuchnia znajdowała się w drugim końcu budynku. To był ciężkie warunki do życia. Moim najważniejszym zadaniem było znalezienie tej przestrzeni. Chciałam, żeby to było miejsce dla mamy i miejsce dla Dawida. Żeby wreszcie była ta łazienka i kuchnia. Ten projekt jest wyjątkowo trudny, bo wszystkie okna znajdują się z jednej strony budynku. To było dla mnie wyzwanie – przyznaje Martyna Kupczyk. Architekt, która z programem jest związana od początku jego istnienia, dodaje, że rodziny utrzymują kontakt z ekipą programu. Wysyłają smsy, wiadomości w mediach społecznościowych i życzenia świąteczne, co jest bardzo miłe.

 

Ekipa budowlana zakończy prace w Sobolewie w piątek. Wówczas, dzieła dopełni architekt Kupczyk, która w nocy zadba o to, by puste pomieszczenia zamieniły się w dom, w którym zarówno mama, jak i syn będą mieli swój prawdziwy azyl i przestrzeń do życia. Rodzina zobaczy efekty pracy ekipy w sobotę, podczas wielkiego finału. W trakcie trwania remontu przebywa w hotelu. Dziś ma dzień wycieczki z Katarzyną Dowbor.

Odcinek z remontem domu w Sobolewie zobaczymy w Polsacie w listopadzie.

 

Dom pani Jadwigi i Dawida jest dziewiąty w tej edycji programu. Do jej końca ekipa wyremontuje łącznie 12 domów. Przez 5 lat dzięki programowi „Nasz nowy dom” udało się pomóc ponad 120 rodzinom.

 

ur


„Nasz nowy dom” znowu w powiecie – Polsat remontuje na ul. Wiosennej komentarze opinie

 • gość 2018-08-08 16:38:31

  No a gdzie gmina, parafia, sąsiedzi w Sobolewie? Poszli na pielgrzymkę? Czy to taki problem dla gminy - wcale nie myślę o urzędzie - wyremontować wspólnymi siłami choćby jeden dom w roku? Wydaje mi się, że taka akcja w Sobolewie - to wstyd dla Sobolewa.

 • Majka - niezalogowany 2018-08-08 19:43:25

  Dziękuję Pani Kasiu pozdrawiam Panią i całą ekipę "Nasz Nowy Dom".

 • Kasia z Krakowa Miasta Królów - niezalogowany 2018-08-08 20:28:52

  Fajnie że pomagają ludziom :)

 • grazia - niezalogowany 2018-08-08 21:07:07

  Widać, że w tym programie są normalni ludzie a nie celebryci . Szacunek dla Pani Kasi i całej ekipy. Dobro jakie dajecie powinno do Was wrócić . Tego Wam życzę

 • Ania - niezalogowany 2018-08-08 23:37:05

  Kochani jesteście, łza się w oku kręci oglądając jak ekipa remontuje domy. Cudowny program i tak bardzo potrzebny.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 09:57:09

  Ksiądz to jeszcze by ich oskubal do reszty a nie pomógł tak samo jak wypisuje fikcyjne faktury za pogrzeb połowa sumy ktura wziol do ręki, to jest uczciwość kościoła jak i tej całej wiary. Skoro żaden bug niepomaga ludziom dlaczego mają pomagać księża??

 • Hycel - niezalogowany 2018-08-09 10:12:05

  zamiast zagonic to pasożytnicze bydlo do pracy to chalupy im remontuja za rok zniszczą i posprzedaja wszystko i będzie daj daj

 • Gabi - niezalogowany 2018-08-09 10:44:18

  Cieszę sie że jest taki program ogladam go zawsze i za każdym razem się wzruszam .Wielkie dzieki POLSAT i calej ekipie Nasz nowy dom no i oczywiście wspaniałej prowadzącej.Jestescie wielcy.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 12:34:47

  Nie każdemu się powodzi pamiętajcie o tym że nie jednego spotkał los na ktury nie zasłużył.

 • GośćMania - niezalogowany 2018-08-09 16:05:41

  Pani Kasiu! Podziwiam Panią i to co Pani robi!! Nie ma niczego piękniejszego od radości tych ludzi. Wielki ukłon w stronę Pani.

 • do hycla - niezalogowany 2018-08-09 20:19:33

  Nie oceniaj ludzi swoja miarą.

 • Do hycla - niezalogowany 2018-08-10 11:50:42

  Nie rozumiem jak można tak pisać, jeżeli się nie zna osoby. Akurat Pani Jadzia jest osobą pracującą i odpowiedzialną. Dbająca o porządek i dobra jako matka, więc może byś się zastanowił, zamiast oceniać tak drugiego człowieka. Należy się, to tej rodzinie!!! Każdy by chciał takich zmian w swoim życiu!!! Pozdrawiam i dziękuję programowi" Nasz nowy dom " za tak wspaniały gest.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl