:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Portal eGarwolin.pl 21/11/2018 12:37

Mirosław Walicki został wybrany nowym starostą powiatu garwolińskiego. Wicestarostą powiatu została Iwona Kurowska.

Trwa pierwsza sesja rady powiatu garwolińskiego. Podczas posiedzenia nowo wybrani radni otrzymali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie.
 

W trakcie posiedzenia wybrano nowego starostę powiatu garwolińskiego, którym został Mirosław Walicki (PiS). Jego kandydaturę zgłosił nowo wybrany wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek, który przedstawił sylwetkę radnego PiS. – Wiedza, doświadczenie oraz przebieg dotychczasowej kariery zawodowej i społecznej, daje nam gwarancje, że będzie rzetelnie i uczciwie, wypełniał swoje obowiązki na stanowisku starosty powiatu garwolińskiego. Wierzymy, że będzie człowiekiem dialogu i kompromisu, dla dobra mieszkańców powiatu garwolińskiego – mówił o kandydacie na włodarza powiatu Kazimierz Sionek. Prezes PSL w Garwolinie Marek Chciałowski przyznał, że zgłaszanie kandydata Stronnictwa nie ma sensu, pogratulował radnemu Walickiemu i zapowiedział, że radni PSL będą brali czynny udział w pracy rady. Starosta Walicki został wybrany większością głosów. Za głosowało 19 radnych.

Mirosław Marek Walicki - Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Garwolinie. Radny powiatu garwolińskiego trzech kadencji.

Ma 46 lat. Mąż i ojciec dwójki dzieci. Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na kierunku magister nauk o rodzinie. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie, na kierunku zarządzanie potencjałem społecznym i doradztwo personalne, studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Studia podyplomowe na Wyższej Szkole Inżynierskiej, Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu, uzyskując tytuł starszego specjalisty BHP, ukończył szkolenia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straty Pożarnej z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wykształcenie uzupełniał licznymi kursami i szkoleniami z zakresu prawa pracy, ekonomii, projektów unijnych, programów dotyczących wsparcia wsi i rolnictwa.

Pracę zawodową w samorządzie powiatowym rozpoczął w roku 1999 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Zajmował się zadaniami wspierającymi rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Poza obowiązkami zawodowymi wspierał organizacje pozarządowe, zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym, swoją wiedzą i doświadczeniem. Od roku 2006 pracował na stanowisku dyrektora Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie, będąc odpowiedzialnym za organizację pracy i funkcjonowanie jednostki. W roku 2010 rozpoczął pracę na stanowisku kierownika Działu Rozliczeń Analiz w SP ZOZ w Garwolinie. Odpowiedzialny był za przygotowanie ofert na konkursy w NFZ, rozliczenia świadczeń medycznych, w ramach kontraktów oraz współpracę z innymi jednostkami służby zdrowia W roku 2010 uzyskał mandat radnego powiatu garwolińskiego i pełni go nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, już trzecią kadencję. Jako samorządowiec pracował w Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu, Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Komisji Spraw Społecznych, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Członek Powiatowej Rady Zatrudnienia ubiegłych kadencji, przedstawiciel wojewody mazowieckiego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Adama Grucy w Otwocku.

​​Aktualizacja: Starosta Mirosław Walicki zgłosił kandydatury swoich najbliższych współpracowników. Zgodnie z jego propozycją, wicestarostą powiatu została Iwona Kurowska (18 głosów). W skład Zarządu Powiatu weszli: Marta Serzysko (20 głosów), Jan Tywanek(22 głosy) i Marek Ziędalski (18 głosów). 

 

Transmisja z I Sesji Rady Powiatu Garwolińskiego

ur

Reklama

Nowy starosta wybrany - Walicki zastąpił Chciałowskiego komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 15:38:20

    Jezu... Ale tupet!! Burmistrzem nie została to wicestarostą.... Boże! Widzisz i nie grzmisz!!!
    Zero samokrytyki...
    To co,starosta marionetką Pani K. ?

  • gość 2018-11-21 15:42:20

    Treść komentarza...

  • gość 2018-11-21 15:56:11

    Współczuje chłopu...

  • gość 2018-11-21 16:00:55

    lux

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 16:23:19

    Brawo.Świetny wybór,szkoda tylko że miasto takiego nie dokonało.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 16:23:45

    Pani Kurowska jak nie drzwiami to oknem

  • gość 2018-11-21 16:24:55

    już 2 tygodnie temu było wiadomo kto będzie starostą, a kto jego zastępcą

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 16:26:07

    GRATULACJE Panie Walicki

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 16:34:58

    Jak nie drzwiami to oknem

  • gość 2018-11-21 16:38:15

    byle jak,byle gdzie - byle do władzy.
    Od dawna było to wiadomo,karty zostały rozdane przed wyborami.
    Mieszkancy Garwolina,trafnie to ocenili w wyborach .....

  • Maurycy - niezalogowany 2018-11-21 17:01:52

    Patrzę na tą sesję zdjęciową i widzę, że nietęgie miny mają panowie dyrektorzy. Posmutnieli wszyscy, ale niech się coś zmieni w tym Starostwie. Może nareszcie będzie koniec " pociotek " a będą ludzie z kwalifikacjami i młodzi, bo oni mają najwięcej dobrych pomysłów. Stara kadra już się wypaliła więc niech nie przeszkadzają młodym.
    Życzę nowemu Panu Staroście wielu sukcesów w pracy a Radnym sensownych wniosków dla nas wszystkich.
    Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 17:08:03

    Dramat,dramat, dramat albo można synonimami PiS,PiS, PiS...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 17:11:37

    Ta to potrafi.koryto to koryto.jaki wstyd

  • gość 2018-11-21 17:18:51

    NIE CHCIELISCIE BEDOKI CIEMNOOKI KUROWSKEJ NA BURMISTRZA MIASTA TO TERAZ BEDZIE V-CE STAROSTY. TO WAM KOPARY OPADŁY, HA HA HA

  • Trener MMA - niezalogowany 2018-11-21 17:23:51

    Dla mnie najważniejsze jest to, że nowym starostą czyli burmistrzem został Pan J. Piesio. Reszta się nie liczy.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 17:43:32

    Z zewnątrz trzeba ludzi....

  • Mykola Demko - niezalogowany 2018-11-21 17:45:14

    Wszystkiego dobrego!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 18:28:19

    A co Pan Walicki osiągnął do tej pory ( oprócz tego ze jest z PIS). Gdzie pracował i czym się zajmował? Czy miał kierownicze stanowisko?

  • gość 2018-11-21 18:28:50

    Niech się wiedzie NOWEJ WŁADZY :)

  • Leon - niezalogowany 2018-11-21 18:58:59

    Do Maurycego. Też tak myślałem jeszcze wczoraj, ale stołek przygotowany przez lokalny PiS dla przegranego wójta z Sobolewa jest tego zaprzeczeniem. Jednak oni nie dbają o poziom i dążą do samounicestwienia. Pytanie czy Ci na górze wiedzą jak się niszczy kolesiostwem szczebel lokalny..

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 19:03:22

    Zobaczymy ile pisiaki wyprowadzą kasy z powiatu. Przecież swoich BMW trzeba wsadzić. Jedno jest pewne, w Wilkowyi w szkole odetchnęli z ulgą. Pozbyli się nieroba.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 19:17:04

    Za jakieś zasługi tak pchają pod górę tę panią Kurowską? Jak jej nie wybrali to ją mianowania. Źenada

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 19:25:17

    Ludzie co wy k. pier.... od 600 lat w tym kraju bieda z nędza się przeplata jesteśmy zwykłymi dupkami narodem ktury nie jest wart złamanego grosza nie potrafimy się sami zadzic i wogule szkoda gadać dobrze ze młodzi wyjeżdżają za praca bo tu niema przyszłości i nigdy nie będzie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 19:49:50

    Wszystkiego najlepszego panie Mirosławie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 20:45:40

    A pan Kujda już trzęsie portkami, siedzi jak na szpilkach.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 20:57:31

    Gratulacje Panie Starosto .Czeka Pana dużo pracy ale z taka rada powiatu da Pan Radę Powodzenia

  • gość 2018-11-21 22:24:57

    Ale kwik anty PiS a raczej starego czerwonego układu pana M pani P i zielonych braci którzy podpięli sie pod Witosa. Dobrze wam tak

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 23:28:20

    Życzę samych sukcesów panie Mirku.

  • Gość123 - niezalogowany 2018-11-21 23:51:43

    Brawo Mirek. Trzmamy kciuki powodzenia.

  • Kolesiostwo? - niezalogowany 2018-11-22 01:37:17

    Kolesiostwo to się dopiero zaczyna i to na bezczela! Głosowanie ha,ha same pisoki sobie starostę wybrali i zastępcę i się cieszą jak dzieci że mogą się chwilę pobawić. A ci co myślą że dobrze, niech młodzi rządzą..to młodzi będą rządzić chyba swoimi majtkami i pod dyktando starych PISiorów! Tacy naiwni jesteście ze aż mi Was żal!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 06:13:57

    Powodzenia Panie Starostwo. Niech PIS rządzi będzie lepiej nam się żyło.

  • Gośćja - niezalogowany 2018-11-22 07:17:37

    Ktoś tu pisał o szansie dla młodych. Mocno się myli. Szansa to dla pociotków z PiS. Dla nich się nie liczą wiedza, kompetencje tylko to że on z PiS. Głosowałem na nich i więcej tego błędu nie zrobię. Są gorsi jak szarańcza. Na co dzień się z tym stykam niestety. Ciekawe ile stołków zabraknie na swoich....
    A nie powinno być tak, że robi naród wybiera starostę, marszałka, itd? I wg mnie powinien być obowiązek przedstawienia przez kandydata swojego zastępcę przed wyborami? Tu na razie oczywiście dot. to stanowisk wybieranych w drodze głosowania....
    A P. Kurowska... KOMPROMITACJA. pęd do stolika ogromny. Widac, że ważne aby jakiś mieć dla zasady posiadania samego stołka... A i od razu korepetycje z flagi... żeby patriotka sobie dobrą powiesiła

  • Ja - niezalogowany 2018-11-22 09:07:35

    Najwyższy czas zrobić porządek w szkołach średnich i skończyć układy jakie były.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:05:32

    A u mikulskich nie ma pędu na stołki co wy powiecie chcieliby rządzić jak samozwanczy tyrani żeby władza przechodziła s ojca na syna a potem na wnuki.

  • Do kolesiostwo? - niezalogowany 2018-11-22 10:40:07

    Słuchaj ktokolwiek nie był by u władzy obstawi się swoimi. Czy PiS czy PSL czy co tam jeszcze istnieje! Więc nie pluj się, tylko stołka pilnuj

  • gość 2018-11-22 12:22:34

    Zobaczymy czy teraz pani KUROWSKA będzie chętnie współpracowała z władzami miasta jako osoba decyzyjna w starostwie i czy zrobi coś dla Garwolina czy tylko będzie wykonywała polecenia z góry .

  • gość 2018-11-22 12:50:31

    żal :(

  • gość 2018-11-22 13:24:27

    Brawo! to dobry wybór dla powiatu - Walicki to człowiek współpracy, szanujący innych

  • Gość2 - niezalogowany 2018-11-22 15:58:19

    Gratulacje Panie Mirku i Pani Iwono, tylko jedna wielka prośba, nie zepsujcie dobrego wrażenia i nie wciśnijcie tam gdzieś Urszuli Z. Pozdrawiam

  • gość 2018-11-22 17:00:58

    Panie Chciałowsk i teraz pan płacz ludzie juz maja dość pana rządów i partii psl czas wrocic do maciezy co prawdy ze lzami w oczach. Pan masz to wszystkich pretensje ze ludzie w powiecie maja dosc obłudy i klamstw. nastał czas dobrej zmiany

  • gość 2018-11-22 17:05:57

    BRAWO PANIE MIRKU BRAWO PANI IWONO TERAZ CZAS ZABRAC SIE ZA TYCH DUPKÓW Z PSL

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 21:10:06

    Może ktoś w końcu zabierze się za złodzieja i pijaka z POSiZL. Pan K.... i jego "dziewczyna" już się nachapali

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 21:16:31

    To dobra wiadomość, dobrze że Walicki wraca do starostwa,człowiek z wartościami a nie z układami, szanuje pracę i ludzi, super

  • gość 2018-11-23 11:47:59

    PO i PIS są siebie warci, tylko ci drudzy są bezczelniejsi. Wasz wybór!

  • Luki - niezalogowany 2018-11-23 18:21:54

    To teraz Chcialowski na prezesa PKS-u droga poprzednika czyli Gory!!!! Ze stołka na stołek!!!

  • gość 2018-11-24 16:54:28

    TERAZ CZAS WŁACZYC ODKURZACZ I ODKURZYC STAROSTWO Z ZASIADACZY STOŁKÓW
    PSL. CHCIAŁOWSKIEGO ZATRUDENIC DO GRUPY REMONTOWEWJ NA ZWYKŁEGO ROBOLA
    BO TAM JEGO MIEJSCE

  • Wacek - niezalogowany 2018-11-25 09:26:43

    Walcki to bedzie przekręt a niedoszla burmistrz to odrazu widać JAK PISIORY STOŁKI SOBIE USTAWIALI

  • Kaczor - niezalogowany 2018-11-25 19:45:38

    PIS =POLEXIT

  • gość 2018-11-26 10:38:36

    Gość - niezalogowany 2018-11-21 20:45:40
    A pan Kujda już trzęsie portkami, siedzi jak na szpilkach.


    Widać, że komentarz dodany przez osobę z bliskiego otoczenia tj przez pracownika hotelu lub szkoły. Przykre jest ludzie, że tak sracie we własne gniazdo. Gdyby nie ten Kujda obiekt sportowy, hotele nie byłyby tak rozbudowane jak teraz. Bylo by wielkie nic a Wy byście na łące piłkę kopali, a Ty pracowniku przekładałbyś paczki w Avonie lub magazynie w Biedronce.

  • gość 2018-11-26 18:55:48

    redaktorzy nie zastapi tylko społecznosc wywaliła tego d...a z psl juz dosc napsuł w powiecie. ILE ZAKLADÓW PRACY DOPROWADZIŁ DO KASACJI, ILU SWOICH KOLESI Z PSL ZATRUDNIŁ NA STOLKACH LUDZIE TO WIDZA I POWIEDZIELI DOSC PSL W POWIECIE.

  • Koryto plus - niezalogowany 2018-11-27 09:27:16

    Walicki zrób sobie dietę. Słyszałam, że masz plany na zmiany dyrektorów szkół i placówek powiatowych. Pamiętaj: WARA ci od szkół. Wraz z przywiezieniem w teczce do Ekonomca - żądnej władzy i stanowisk obecnej p.o dyr. Wołkowyja Irenny S. to koniec twoich kolesioskich rządów w powiecie. Dieta Max.1200 kalorii wystarczy.

  • Samuraj - niezalogowany 2018-11-27 19:02:17

    PiS się pogrąża coraz bardziej. Teraz chcą jak najszybciej "pozamiatać pod dywan".
    Afera goni aferę, SKOK-i, Komisja Nadzoru Finansowego, nepotyzm i obsadzanie najbliższą rodziną intratnych stanowisk, skok na kasę wygłodzonych młodych wilków. Ale wszystko do czasu

  • gość 2018-12-09 16:08:39

    Do gościa niezalogowanego, który w dniu 21.11.2018 r godz. 19: 25:17 dodał komentarz:
    - by pisemnie komentować to proszę powrócić do szkoły podstawowej i uczyć się ortografii.