:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C rozproszone chmury

Święto 1.PSK - W mundurach z duchem patriotyzmu

Drugi dzień obchodów Święta 1. Pułku Strzelców Konnych przy pięknej pogodzie zgromadził na placu OSP Leszczyny mieszkańców i fascynatów kawalerii. Największą oglądalnością cieszył się pokaz sprawności kawaleryjskiej, musztry oraz jazdy konnej.

Mszą święta polową odprawioną przez por. ks Krzysztofa Banasiuka rozpoczął się drugi dzień świętowania. Po mszy marszem pułkowym rozpoczął się koncert melodii patriotycznych Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Następnie zostały wręczone nagrody zwycięzcom w III Otwartym Turnieju Strzeleckim o puchar posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, który odbył się w sobotę na strzelnicy klubu "Snajper" w Garwolinie. Na podium stanęli:

Karabin Sportowy - amatorzy
1. SZELĄG Dawid    GARWOLIN    95 pkt.
2. LAZUREK Remigiusz    1 Płk. St. Konnych    94 pkt.
3. DZIKOWICZ Daniel    1 Płk. St. Konnych    93 pkt.

Karabin Sportowy - zawodowcy
1. WĄGRODZKI Marek    SNAJPER    100 pkt.
2. PRUSINOWSKI Juliusz    SNAJPER    99 pkt.
3. METERA Rafał    SNAJPER    95 pkt.

Pistolet Sportowy - amatorzy
1. LASKOWSKI Ksawery    1 Płk. St.Konnych     79 pkt.
2. KUROWSKI Paweł    1 Płk. St.Konnych   76 pkt.
3. SKOWROŃSKI Adam    GARWOLIN   75 pkt.

Pistolet Sportowy - zawodowcy
1. WĄGRODZKI Marek    SNAJPER    94 pkt.
2. TRZASKOWSKI Jarosław    SNAJPER   91 pkt.
3. METERA Rafał    SNAJPER   91 pkt.

Pokazy musztry i jazdy konnej

Największym zainteresowaniem jak co roku cieszyły się pokazy kawaleryjskie. W tym roku członkowie Stowarzyszenia 1. PSK zaprezentowali pokazy sprawności kawaleryjskiej i musztry. Niezwykłymi umiejętnościami walki bronią białą i lancą popisała się sekcja konna Stowarzyszenia 1. PSK, która konno przybyła do Garwolina z Siedlec. Krótką prezentację umundurowania i broni zaprezentowało stowarzyszenie kultywujące tradycje przedwojennej Policji Państwowej. Na placu przy remizie można było podziwiać wystawę broni, przygotowaną przez kolekcjonerów przy klubach strzeleckich "Bazuka" i "Sagittarius"  

Już po raz kolejny, jako impreza towarzysząca wydarzeniu, na terenie OSP w Leszczynach wystartował "Bieg ułański", który odbył się w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Szczegółowe wyniki biegu dostępne są tutaj. Pamiątkowe dyplomy i medale okolicznościowe wręczali starosta garwoliński Marek Chciałowski i Remigiusz Lazurek ze Stowarzyszenia Kawaleryjskiego 1. PSK.

 

KK

 


Święto 1.PSK - W mundurach z duchem patriotyzmu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się