:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Wypadek w gm. Wilga – 4 osoby w szpitalu

Wypadki drogowe , Wypadek Wilga osoby szpitalu - zdjęcie, fotografia

Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Ostrybór w gminie Wilga. W efekcie zderzenia skody z volkswagenem poważne obrażenia odniosły 4 osoby, które trafiły do szpitala i w nim pozostały.

Do wypadku doszło w piątek 16 marca w miejscowości Ostrybór w gminie Wilga.

– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 16.54. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 37-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas jedni, gdzie doszło do zderzenia z samochodem marki Volkswagen, którym kierował 27-letni mężczyzna – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

W zdarzeniu poważne obrażenia odniosły cztery osoby. – Kierowca skody i troje pasażerów trafiło do szpitala, gdzie pozostali. Kierujący pojazdami byli trzeźwi – dodaje asp. szt. Kapusta.

 

Aktualizacja: Asp. szt. Marek Kapusta przyznaje, że początkowo do szpitala trafiło 5 osób – 4 ze skody i jedna z volkswagena. Ostatecznie, w szpitalu pozostały jednak 4 osoby podróżujące skodą. Pasażerka drugiego pojazdu opuściła szpital.

 

– Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ostrybór, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Passat i Skoda Roomster. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do dwóch osób podróżujących Skodą i wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego ewakuowali je do karetki. Ponadto działania zastępów polegały na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy lekko rannym osobom, do czasu przybycia na miejsce zdarzenia odpowiedniej ilości karetek pogotowia. Łącznie w wyniku zdarzenia rannych zostało sześć osób, w tym dwoje dzieci. Kolejne czynności polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, drogowym oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i cztery zastępy OSP – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Szczegółowe okoliczności wypadku ustalą w prowadzonym postępowaniu policjanci z Posterunku Policji w Wildze.

Informacje o zdarzeniach są podawane przez oficerów prasowych policji i straży pożarnej. O tym, z czego wynikają różnice w przedstawianiu danych przeczytacie niebawem w portalu eGarwolin.pl.

 

Poszkodowani w wypadku dziękują za profesjonalną pomoc oraz udzielone wsparcie przez obecne na miejscu służby – strażaków z PSP Garwolin i obecnych na miejscu jednostek OSP, policjantów z Wilgi i pogotowie ratunkowe. Dziękują także wszystkim osobom, które przejeżdżając obok miejsca zdarzenia zatrzymywały się i oferowały im pomoc, a w szczególności będącemu na miejscu przypadkiem ratownikowi medycznemu, który nie tylko zajął się poszkodowanymi z jednego pojazdu, ale także zabrał pozostałych do swojego samochodu, by nie marzli.

 

 

ur

Fot. Poglądowe: freeimages.com


Wypadek w gm. Wilga – 4 osoby w szpitalu komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-19 12:18:00

    Jak to czytam zastanawiam sie gdzie jest rzetelność dziennikarska? W wypadku brało udział 6 osób, 4 skoda, 2 passat. 5 osob pojechało do szpitala, kierowce skody zarzucilo i bokiem uderzył w przód passata. Pozdrawiam

  • gość 2018-03-20 21:31:22

    i tak fota jest najlepsza :D

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl