W niedzielę 21 czerwca mieszkańcy parafii w Trąbkach oraz zaproszeni goście świętowali wyjątkowy jubileusz – 50-lecie kapłaństwa ks. kan. Jana Grochowskiego. Uroczystość zgromadziła duchowieństwo, przedstawicieli lokalnej społeczności oraz osoby związane z księdzem jubilatem przez lata jego posługi.
Mszy Świętej jubileuszowej przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po zakończeniu liturgii dalsze świętowanie odbyło się w ogrodzie księdza emeryta, gdzie zorganizowano tradycyjną agapę.
W przygotowanie uroczystości zaangażowały się Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z terenu parafii. Członkowie organizacji przygotowali dla uczestników poczęstunek – potrawy, ciasta i inne wypieki.
W imieniu mieszkańców gminy Pilawa gratulacje oraz życzenia zdrowia, sił i Bożego błogosławieństwa złożyła burmistrz Albina Łubian.
Podczas uroczystości ks. kan. Jan Grochowski wspominał lata swojej posługi i dziękował za dar powołania. Słowa wdzięczności skierował także do rodziny, biskupów, współpracowników, a także obecnych proboszczów i wikariuszy z Trąbek za przyjęcie go w czasie emerytury.
Z okazji jubileuszu przygotowano również okolicznościową publikację, którą otrzymywali uczestnicy uroczystości. Jubilat zawarł w niej podziękowania dla wiernych wszystkich parafii, w których pełnił posługę.
– Wyproszone u Boga łaski dawały mi siły do pracy duszpasterskiej – napisał ks. Jan Grochowski, dziękując za modlitwy, zamawiane Msze Święte oraz duchowe wsparcie parafian.
Kapłan podkreślił również rolę mieszkańców w tworzeniu wspólnot parafialnych: – We wszystkich parafiach, w których byłem proboszczem, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, kościoły i ich otoczenie stały się wizytówką danej miejscowości i dumą lokalnej społeczności. Takich ofiarnych parafian - w ciągu 50 lat posługi - miałem bardzo wielu!
Ks. Jan Grochowski odniósł się także do własnych doświadczeń i decyzji podejmowanych podczas wieloletniej pracy duszpasterskiej.
– Jako człowiekowi, zdarzały mi się pomyłki w ocenie sytuacji, dlatego za swoje braki i błędnie podejmowane decyzje – szczerze przepraszam – napisał w jubileuszowej publikacji.
50-lecie kapłaństwa stało się okazją do podziękowania za wieloletnią obecność ks. Jana Grochowskiego w życiu lokalnej społeczności.
fot. Miasto i Gmina Pilawa, KGiGW Wygodzianie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze