:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Dni Garwolina i Powiatu 2018 rozpoczęte - program na popołudnie i wieczór

Msza święta, barwny korowód i powitanie uczestników obchodów święta miasta i powiatu – Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2018 zostały oficjalnie otwarte. Co w tym roku jeszcze czeka na świętujących?

Obchody święta miasta i powiatu rozpoczęła uroczysta msza święta w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. W nabożeństwie odprawionym w intencji Garwolina i powiatu uczestniczyli między innymi licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta i okolic, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, szkół i instytucji.

Po mszy świętej tradycyjny wielobarwny korowód przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Garwolin przeszedł ulicami miasta na Zarzecze. W pochodzie uczestniczyli włodarze, szkoły, stowarzyszenia i organizacje związane z ziemią garwolińską. Przed południem garwoliński Kwadrat zapełnił się świętującymi coroczne obchody.

Świętujących powitali starosta powiatu Marek Chciałowski i burmistrz Tadeusz Mikulski, którzy wraz z wieloletnią poseł Stanisławą Prządką, dyrektorem fabryki Avon Operations Polska Christofem Vollstedt, wicestarostą Urszulą Zadrożną, przewodniczącym rady miasta Garwolina Markiem Jonczakiem i radną miejską Marzeną Świeczak dokonali oficjalnego otwarcia Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2018.

Chwilę po oficjalnym rozpoczęciu świętowania wystartował Bieg „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”, w którym wystartowała dziennikarka Beata Sadowska i aktorka Agnieszka Kaczorowska. (Relacja już niebawem). Podczas obchodów wręczono także nagrody w konkursach, o których więcej już wkrótce. Dni Garwolina i Powiatu to także okazja do podzielenia się najcenniejszym darem - darem krwi. Akcja krwiodawstwa odbywa się na terenie dworca PKS w Garwolinie, gdzie zaparkował ambulans do poboru krwi.

 

Co jeszcze w programie?

Na uczestników tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu czeka jeszcze wiele atrakcji. Na terenach rekreacyjnych Zarzecza można znaleźć interesujące stoiska i wystawy. W dalszej części programu organizatorzy zapraszają na Rodzinny piknik kulturalno-rozrywkowy, podczas którego wystąpi Teatr Rękawiczka ze spektaklem „TrAdycja”, Teatr Barnaby ze spektaklami dla dzieci „Tymoteusz wśród ptaków” i „Czerwony Kapturek”, koncert Orkiestry Dętej OSP Garwolin, pokaz tańca Studia Ruchu Kordaszewscy, koncert „Osiecka w pociągu” w wykonaniu Best Vocal Studio oraz pokaz tańca Dance Now.

 

Wieczorem scenę opanuje zespół Kraków Street Band. Bezpośrednio przed gwiazdą wieczoru, którą w tym roku jest zespół Feel, swoje umiejętności zaprezentują tancerze ze Szkoły Tańca Street Dance Studio.

Tegoroczne świętowanie zakończy pokaz sztucznych ogni.

 

ur, fot. KK, ur


Dni Garwolina i Powiatu 2018 rozpoczęte - program na popołudnie i wieczór komentarze opinie

  • gość 2018-06-18 22:23:25

    Brak sporu w programie. Widać, że preferowane jest chlanie na kwadracie :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl