:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Harcerze podali im pomocną dłoń - ponad 9 tys. zł dla Darka

W niedzielę 25 marca w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury odbył się koncert charytatywny dla Dariusza Gądka. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na jego leczenie i rehabilitację. Organizacji wydarzenia podjął się Hufiec ZHP „Orłów” z Garwolina.

Historię pana Dariusza i pani Agnieszki opisywaliśmy w artykule Szukali się i znaleźli - teraz proszą o pomoc. Pani Agnieszka jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie oraz zastępcą komendanta Hufca ZHP "Orłów" w Garwolinie i szczepową 2. Szczepu Harcerskiego, działającego przy szkole, w której pracuje. Pan Dariusz jest z zawodu murarzem. Pracował w wielu miejscach. Jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Głoskowie. Piłkarz, a dokładniej bramkarz w lidze LZS. Nie raz otrzymywał statuetki. Ksywkę ma "Gruber". Pełnił służbę porządkową, gdy w Siedlcach odbywała się wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II. Każdemu pomagał, rąbał drewno, murował kominy i wykańczał poddasza.

Przyjaciele z ZHP postanowili pomóc Agnieszce i Dariuszowi. To dla nich zorganizowali wydarzenie pod hasłem „Podaj swą pomocną dłoń tym, co liczą na Ciebie”

 

Nie tylko koncerty

Niedzielne granie dla Darka rozpoczęło się koncertem debiutującego hufcowego zespołu „Harcerskie Interwały”, który zaprezentował się z repertuarem harcerskich piosenek. Następnie odbyła się licytacja przedmiotów, które przekazali sponsorzy. Wśród przedmiotów zlicytowane zostały m. in. buty z podpisem piłkarza  Michała Pazdana (200 zł), koszulka Legii Warszawa z podpisami zawodników (300 zł) oraz zestaw od Starostwa Powiatowego, obrazy, zdjęcia, bony upominkowe i zniżkowe oraz inne przedmioty. W sumie tylko z licytacji uzyskano kwotę 5440 zł.

Po licytacji na scenie zaprezentował się zespół „Fanatycy". Po nim połączone grupy teatralne „Mała Rękawiczka”, „Rękawiczka”, „O Mamy!” i Klub Seniora z Garwolina zaprezentowały spektakl „Śnieżka” w reżyserii Izabeli Rękawek.

Podczas trwania całego wydarzenia zbierano także datki do puszek przy stoisku z ciastem, w kąciku dla dzieci, gdzie na najmłodszych czekały kolorowanki do malowania oraz malowanie twarzy. Harcerze zorganizowali również loterię fantową, podczas której zebrano 3763 zł. 96 gr. 

W czasie niedzielnego wydarzenia zebrano w sumie 9203,96 zł.

Ciągle można pomóc, przekazując 1% podatku lub wpłacając dowolną kwotę na leczenie i rehabilitację Dariusza.

Aby przekazać 1% w odpowiedniej rubryce należy wpisać nr KRS 0000289594 z dopiskiem "Na leczenie i rehabilitację Dariusza Gądka".

Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia Fiore, które wspiera rodzinę Dariusza i Agnieszki Gądek:

Stowarzyszenie Fiore
ul. Zbożowa 35/2 20-827 Lublin
KRS 0000289594, REGON 060300480 NIP 7123093971
NR KONTA 08 1600 1101 0003 0502 1306 8001
Tytułem: "Na leczenie i rehabilitację Dariusza Gądka".

KK


Harcerze podali im pomocną dłoń - ponad 9 tys. zł dla Darka komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-26 21:47:38

    Proszę o korektę fragmentu: "W niedzielę 25 marca w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury odbył się koncert charytatywny dla Dariusza Gędka." Powinno być: dla Dariusza Gądka. Przez "ą", nie "ę". Dziękuję :)

Dodajesz jako: Zaloguj się