:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Ludzie patrzą na mnie jak na mordercę. Sami oceńcie – video ze schroniska Happy Dog

Portal eGarwolin.pl 09/02/2018 20:21

– Na opinię się pracuje latami. Ja mam... miałem opinię bardzo dobrą, a w tej chwili ludzie patrzą na mnie jak na mordercę - mówi Marian Drewnik, właściciel schroniska dla zwierząt Happy Dog w Nowej Krępie, w gminie Sobolew. – Moim zdaniem, warunki w Sobolewie są stworzone naprawdę dobre. Myślę, że nie mam czego się tu wstydzić – dodaje mężczyzna.

O schronisku Happy Dog w Sobolewie zrobiło się głośno w styczniu tego roku za sprawą Fundacji Mondo Cane, która ogłosiła w portalu społecznościowym, że wspólnie ze Strażą Ochrony Zwierząt z Lublina, Fundacjami Złap Dom i Temida oraz Strażą Zwierząt Powiatu Grodziskiego planuje ukrócić cierpienia przebywających tam zwierząt i złożyć do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 

Szereg zarzutów

Jak podkreślali wolontariusze z Fundacji Złap Dom, którzy ujawnili nieprawidłowości w sobolewskim schronisku, zwierzęta miały być tam źle traktowane od dłuższego czasu. Wolontariusze i organizacje zaangażowane w sprawę zarzucają właścicielowi schroniska m.in.: dręczenie psów i kotów, głodzenie ich, zaniedbywanie sterylizacji i kastracji zwierząt, brak dostępu do wody, przetrzymywanie psów w niewłaściwych warunkach, zbyt małą liczbę pracowników, którzy doglądaliby zwierząt oraz brak właściwej opieki weterynaryjnej, ponieważ lekarz współpracujący z placówką dojeżdża z oddalonych o około 60 km Puław. Z tymi zarzutami nie zgadza się powiatowy lekarz weterynarii Andrzej Koryś, który zapewnia, że wyniki wszystkich kontroli przeprowadzanych w schronisku są bardzo dobre, podobnie jak jego opinia o tej placówce. Sam właściciel Marian Drewnik przekonywał, że oskarżenia są bezpodstawne i pomawiają jego osobę. („Schronisko w Sobolewie to mordownia” Właściciel: „To pomówienie”. Czytaj dalej>>>) Dzień po publikacji pierwszego materiału Fundacja Złap Dom wydała oświadczenie w sprawie. Czytaj więcej>>>

 

Nie mam czego się tu wstydzić

Gdy pierwszy raz odwiedziliśmy schronisko Happy Dog, nie zostaliśmy wpuszczeni dalej niż za bramę wjazdową. Nie udało się nam zobaczyć, w jakich warunkach żyją tam psy. Później, w rozmowie telefonicznej właściciel placówki przyznał, że nie wpuścił nas na teren z boksami, ponieważ był zdenerwowany posądzeniami o kradzież psa, którego w jego schronisku nie ma. Marian Drewnik zaprosił redakcję eGarwolin do schroniska w innym terminie. Video i zdjęcia z tej wizyty możecie zobaczyć powyżej.

Podczas spotkania Marian Drewnik przekonywał, że wszystkie zarzuty ze strony wolontariuszy są pomówieniem, a zwierzęta w jego schronisku mają dobre warunki. – Moim zdaniem, warunki w Sobolewie są stworzone naprawdę dobre. Biorąc pod uwagę wiele miejsc, w jakich przebywają psy, nieporównanie lepsze warunki są u mnie, ale najbardziej cenną wiadomością jak państwo sami sobie w tej chwili ocenicie. Myślę, że nie mam czego się tu wstydzić – zapewniał właściciel „Happy Dog”.

 

Wolontariusze wchodzili w kompetencje właściciela i lekarza

W schronisku w Nowej Krępie żyje około 300 psów i 4 koty. Marian Drewnik przyznaje, że wolontariusze czasem zwracali mu uwagę na kałuże, spowodowane warunkami pogodowymi. Później, jak wspomina właściciel schroniska, wolontariusze zaczęli wchodzić w kompetencje jego i lekarza weterynarii. Chaos, totalny brak organizacji, buntowanie wolontariuszy i pracownika, oczerniające placówkę wpisy w mediach społecznościowych, nie przestrzeganie zapisów regulaminu wolontariatu – to wszystko skłoniło Mariana Drewnika do podjęcia decyzji o rozwiązaniu współpracy z Fundacją Złap Dom i zmiany lidera wolontariatu. Przedtem była nim prezes Fundacji Karolina Pawelczyk, która, jak podkreśla Marian Drewnik, sama nie respektowała regulaminu wolontariatu oraz nie egzekwowała przestrzegania przepisów przez wolontariuszy. Za jej przyzwoleniem ze zwierzętami miały spacerować dzieci w wieku np. 12-13 lat. Od czasu zmiany lidera, wiek wolontariuszy jest rygorystycznie sprawdzany. Obecnie sprawy wolontariatu koordynuje Robert Misiewicz, który, jak podkreśla właściciel schroniska, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z psami. Jest treserem i dobrym szkoleniowcem.

W nowym regulaminie, w grudniu 2017 roku, został wprowadzony rygorystyczny zakaz robienia zdjęć oraz nagrywania filmów na terenie schroniska. Wolontariusze mogą robić zdjęcia na spacerach w lesie lub przed budynkiem schroniska.

 

Wolontariusze mogli bardzo dużo

W grudniu 2017 roku schronisko rozwiązało współpracę z Fundacją Złap Dom. Drewnik przyznaje, że pismo wolontariuszy, którzy przedstawili mu listę zarzutów zdopingowało go do podjęcia tej decyzji. To właśnie wtedy, zdaniem właściciela Happy Dog, zaczęła się medialna nagonka na schronisko. – Tu chodzi tylko o pieniądze, o nic więcej. Dobro zwierzęcia jest na końcu – przekonuje mężczyzna, który podkreśla, że nigdy nie spodziewałby się takiego obrotu sprawy. – Wpuszczaliśmy wszystkich na teren. Oni mieli wstęp na całe schronisko. Żadnych tajemnic. Natomiast to nie była praca, która by mi się podobała, bo oni biegali od pawilonu do pawilonu i tylko robili zdjęcia. Przy karmieniu też bieganie było. Psy się wtedy nakręcają, gryzą się. Nie można do tego dopuszczać! I przekarmianie, a w efekcie wymioty u psów (…) Rozmowy nie pomagały. Oni wiedzą wszystko najlepiej. Nie biorą pod uwagę tego, że są kontrole z gmin i powiatowego lekarza weterynarii. To się nie liczy. Oni wiedzą najlepiej – mówi Marian Drewnik.

Właściciel schroniska zapewnia, że wolontariusze mogą podczas sobotnich spacerów wyprowadzać psy, o ile spełniają warunki określone w nowym regulaminie wolontariatu i go podpiszą. Jednym z warunków jest wspomniany wcześniej określony wiek wolontariuszy. Mogą nimi być osoby, które ukończyły 18. rok życia. Osoby niepełnoletnie, powyżej 14. roku życia, muszą przyjechać z rodzicem, który podpisuje stosowne oświadczenie. – Nie mogę pozwolić na dopuszczenie dzieci do psów, które mogą być agresywne. Gdyby coś się wydarzyło, to ja bym odpowiadał – tłumaczy Drewnik.

 

Nie wszystkie zwierzęta da się uratować

Właściciel Happy Dog zaznacza, że schronisko jest po to, żeby likwidować zagrożenia w terenie, czyli odławiać błąkające się psy agresywne, chore, wyrzucone i stare. – Przychodzą tutaj psy z różnymi chorobami. Czasem w stanie agonalnym – podkreśla mężczyzna, który twierdzi, że gdyby członkowie fundacji zobaczyli poranioną sukę, odebraną alkoholikowi, który ją głodził i zrobili jej zdjęcie, to winą za stan zwierzęcia obarczyliby schronisko. Marian Drewnik zapewnia, że w takich sytuacjach do schroniska jest wzywany lekarz weterynarii i chore zwierzę jest leczone. Nie wszystkim jednak udaje się pomóc i wówczas wykonywane są eutanazje. Mężczyzna dodaje, że na wygląd zwierząt i ich śmiertelność wpływa wiele czynników. Bywają psy z wrośniętymi w skórę szyi drutami i sznurkami (na zdjęciach w galerii), psy, u których choroba rozwija się i dlatego niektóre wyglądają lepiej, gdy trafiają do schroniska, niż po kilku miesiącach pobytu w placówce.

 

Jak wygląda kwarantanna?

Pytamy właściciela Happy Dog o owianą złą sławą kwarantannę, nazywaną przez wolontariuszy „umieralnią”. To miejsce, do którego zwierzęta trafiają po odłowieniu na 14 dni. Zdaniem wolontariuszy psy miały w tym miejscu przebywać zdecydowanie dłużej, nawet po kilka miesięcy. Marian Drewnik podkreśla, że kwarantanna jest bardzo ważna, ponieważ pozwala obserwować dopiero co odłowione zwierzęta, które mogą być np. zarażone wścieklizną. Do tego miejsca nie powinny zbliżać się osoby postronne, a jak zaznacza mężczyzna, bywało, że wolontariusze wyprowadzali psy z kwarantanny. Gdyby takie zwierzę ugryzło wolontariusza, odpowiedzialność spadłaby na właściciela schroniska. Drewnik zapewnia, że po 14 dniach zwierzęta są przenoszone z kwarantanny do boksów.

 

Gminy są oczarowane warunkami w Happy Dog

Marian Drewnik informuje, że sterylizacje i kastracje zwierząt wykonywane są terminowo, o ile pozwala na to stan zdrowia zwierzęcia. Psy i koty są również odrobaczane, szczepione, chipowane i w razie choroby leczone. Zwierzęta otrzymują dobrą karmę, na której zakup schronisko posiada stosowne dokumenty. Happy Dog ma umowę z lekarzem specjalistą z Puław, który dysponuje świetnie wyposażoną kliniką oraz posiada wieloletnie doświadczenie. Właściciel placówki podkreśla, że odległość nie jest problemem. Lekarze przyjeżdżają do Nowej Krępy kilka razy w tygodniu, a w nagłych sytuacjach schronisko ma kontakt z weterynarzem na miejscu, który jest dyspozycyjny. Drewnik przyznaje, że jeden zatrudniony pracownik nie jest w stanie zająć się wszystkimi zwierzętami, dlatego pomaga mu rodzina. On sam także opiekuje się zwierzętami. Mężczyzna planuje rozbudowę schroniska i zatrudnienie kolejnych pracowników, w tym dwóch wolontariuszek od jakiegoś czasu związanych z placówką. Drewnik dodaje, że zawsze zapraszał przedstawicieli samorządów gmin i miast, które mają podpisane umowy z Happy Dog na odławianie bezpańskich zwierząt i opiekę nad nimi. Do tej pory ich wizyty raczej były rzadkie. Teraz, gdy o schronisku zrobiło się głośno, przyjeżdżają sami i jak zapewnia Marian Drewnik, są oczarowani tym, jakie warunki dla zwierząt zostały stworzone w Sobolewie.

 

Im najbardziej pasują te zwierzęta wyniszczone, chore, stare”

Marian Drewnik podkreśla, że fundacje wyciągają ze schronisk psy w ciężkim stanie i nie szukają dla nich prawdziwego domu, ale domów tymczasowych, a w międzyczasie organizują zbiórki pieniędzy na zwierzęta, które wędrują od domu do domu, a ostatecznie bywa, że są znowu oddawane do schroniska. – Jest tyle zwierząt. Bierzcie do adopcji, promujcie. To nie. Im najbardziej pasują te zwierzęta wyniszczone, chore, stare, po to, żeby na to wołać pieniądze – stwierdza właściciel Happy Dog. Marian Drewnik dodaje, że zdarzały się takie sytuacje, w których lekarz zalecał eutanazję zwierzęcia, któremu jego zdaniem nie dało się już pomóc, a fundacja zabierała takie zwierzę do innej kliniki, przedłużała jego cierpienie, aby potem je uśpić.

Mężczyzna dodaje, że pod szyldem „Happy Dog” Fundacja Złap Dom prowadziła zbiórki pieniędzy i karmy, z których nic poza kilkoma smyczami i obrożami do placówki nie trafiło. Do Nowej Krępy miały też przyjechać ocieplone budy dla psów, które nigdy ostatecznie tu nie dotarły. Teraz, po wypowiedzeniu współpracy, w każdym tygodniu do schroniska docierają dary. Właściciel „Happy Dog” dodaje, że po rozwiązaniu współpracy z fundacją liczba adopcji zwierząt w placówce nie zmalała.

Marian Drewnik podkreśla również, że pogłoski o tym, że sam odławia błąkające się zwierzęta, aby na tym więcej zarabiać i czerpać środki od gmin jest nieprawdziwe. To gmina zleca mu odławianie zwierząt, a dopiero po realizacji zlecenia on wystawia fakturę.

Właściciel Happy Dog zaprosił redakcję eGarwolin na kolejną wizytę za jakiś czas i zapewnił, że nie ma problemu z wejściem na teren schroniska. Osoby, które chcą obejrzeć psy i je adoptować, powinny jednak wcześniej kontaktować się telefonicznie z właścicielem, aby móc razem z nim wejść na teren i obejrzeć zwierzęta w boksach.

 

Będzie dochodził swoich praw w sądzie

– Za co ja mam być tak zniesławiany i oczerniany? Na opinię się pracuje latami. Ja mam.. miałem opinię bardzo dobrą, a w tej chwili ludzie patrzą na mnie jak na mordercę – mówi Marian Drewnik. Mężczyzna zapewnia, że wszystkie zarzuty są pomówieniami i będzie dochodził swoich praw w sądzie.

 

Schronisko Happy Dog obecnie nie współpracuje z żadną fundacją i w najbliższym czasie takiej współpracy nie planuje.

 

ur

Reklama

Ludzie patrzą na mnie jak na mordercę. Sami oceńcie – video ze schroniska Happy Dog komentarze opinie

 • Gośćja - niezalogowany 2018-02-09 21:22:25


  I gdzie te zaglodzone psy... Kiedy się wypowiedział mało mnie nie zlinczowano. Brawo Marian


 • Przypadkowy gosc - niezalogowany 2018-02-09 22:06:13


  Witam nie znam zabardzo człowieka , u którego byłem z kolega jakieś 2- 2.5 roku temu przypadkowo w sobolewie i muszę przyznać facetowi rację , nie widziałem żadnych psów które wymagały by jakiejkolwiek interwencji weterynarza , nie wyglądały na wyglodniale, cieszyły się na widok człowieka moim zdaniem miały opiekę super.


 • gość 2018-02-10 00:01:19


  Ciekawe dlaczego nie wpuścił Pan redakcji eGarwolin za pierwszym razem, tylko w omówionym terminie. Bajki ze zdenerwowaniem ja nie kupuję. Jeśli nie mam nic do ukrycia, to od razu pokazuję. Po filmie ciężko stwierdzić, ale mam wrażenie, że część psów jest bardzo chuda, nie wszystkie mają miski z wodą (a przynajmniej nie we wszystkich kojcach to widać. I również wydaje mi się, że w części jest zamarznięta woda. Nie rozumiem też dlaczego nie pozwala Pan robić wolontariuszom zdjęć.


 • gość 2018-02-10 10:53:32


  Brawo! W końcu ktoś powiedział prawdę o działaniu niektórych fundacji. Film świetny! Teraz sami możemy ocenić, że rzeczywiście jest to jedno z ładniejszych schronisk. Takich warunków nie buduje się w ciągu tygodnia. Rozumiem więc , że z powodu ogólnej nagonki i nieuzasadnionej histerii człowiek miał prawo się zdenerwować i gazety nie wpuścił. Ciekawe, co w takiej sytuacji zrobiłby każdy z nas.


 • gość 2018-02-10 11:27:16


  Pan Drewnik jest właścicielem i on ustala warunki. Chcesz udostępniać takie miejsce wszem i wobec i załóż swoje schronisko. Psów nie zabraknie.


 • gość 2018-02-10 12:42:33


  Szkoda, że dopiero teraz w taki sposób redakcja przedstawiła schronisko. Tzn. czytelnik widzi i sam ocenia. Nie można było zrobić tak od początku? Wstyd Redakcjo! Jednak sensacja jest najważniejsza, później prawda.


 • redakcja eGarwolin.pl 2018-02-10 15:20:13


  Drogi Gościu, wcześniej właściciel Happy Dog nie chciał wpuścić redakcji eGarwolin na teren schroniska, ani nie chciał szerzej ustosunkować się do stawianych mu zarzutów. W pierwszym opublikowanym w portalu artykule, dotyczącym tej sprawy, również znalazła się wypowiedź pana Mariana Drewnika. Link powyżej. Teraz czytelnicy mogą ocenić to, co właściciel placówki zechciał nam pokazać po upływie jakiegoś czasu. Pozdrawiamy!


 • Gość - niezalogowany 2018-02-10 16:31:41


  Bardzo krzywdzące jest to, że ludzie oceniają to schronisko poprzez pryzmat zdjęć, które zostaly przez was wykonane. Marian wiedział, że będziecie. Myślicie, że wystawiałby zagłodzone, chore psy na wasz widok? Ostatnio uśpił psa "bo był smutny". Myślicie, że tylko jednego? Nie wpuszcza między boksy wolontariuszy i nikt nie ma nad tym kontroli! Robi co chce! A to zywe stworzenia. Nie jestem osobą powiazana z fundacją złap dom. Nie podoba mi się to, że dziennikarka nie wyrazila wlasnej opinii po wizycie w schronisku.


 • konio - niezalogowany 2018-02-10 18:03:56


  Wielokrotnie pisałem co myślę o tych psich fundacjach i nie będę się powtarzał. Ja też bym sobie nie pozwolił na to żeby ktoś mi się po posesji pałętał, zdjęcia robił i później w internecie oczerniał. Niech sobie sami schronisko założą jak tak psy kochają. Może z pomocą dobrego adwokata uda się panu uzyskać odszkodowanie i zmusić ich do publicznych przeprosin czego panu życzę.


 • gość 2018-02-10 19:12:34


  Droga Redakcjo z tego co udało mi się dowiedzieć pierwsza Państwa wizyta była chyba "tajna". Pani z redakcji nie przedstawiła się, nie pokazała legitymacji. Przyjechała razem z ludźmi, którzy posądzali schronisko o kradzież psa. Wezwana przez tych ludzi policja weszła na teren schroniska i sprawdziła. Psa oczywiście nie było, a ponadto nie stwierdzili, że psy cierpią i mają źle i żyją w złych warunkach. Pierwszy artykuł pojawił się już jakiś czas temu, widać było mocną stronniczość, zaraz po nim pojawiło się oświadczenie Fundacji Złap Dom a na ten artykuł trzeba było dość długo czekać. Mam nadzieję, że Panu Marianowi uda się i jeszcze niejedni będą musieli go za te oszczerstwa przeprosić.


 • gość 2018-02-10 19:26:41


  Dziennikarka nie jest od wyrażania opinii, tylko rzetelnego przedstawiania faktów. Dziennikarz nie może być stronniczy. Dziennikarz powinien prezentować fakty.


 • redakcja eGarwolin.pl 2018-02-10 19:57:04


  Podczas pierwszej wizyty dziennikarka przedstawiła się właścicielowi schroniska, który tego dnia nie zgodził się wpuścić przedstawicielki redakcji na teren z boksami oraz policji. W pierwszym artykule były wypowiedzi każdej ze stron, zarówno Fundacji i wolontariuszki, jak i właściciela schroniska, który dopiero po kontakcie telefonicznym zechciał udzielić wypowiedzi do publikacji oraz powiatowego lekarza weterynarii, który wyraził swoją opinię o schronisku i działaniu fundacji. (https://egarwolin.pl/artykul/schronisko-w-sobolewie/385687) Pan Marian Drewnik, podobnie jak Fundacja Złap Dom, również zapowiedział przedstawienie swojego stanowiska w sprawie po konsultacji z prawnikiem. Do tej pory, właściciel schroniska nie skontaktował się z redakcja eGarwolin w tej sprawie.


 • Gość - niezalogowany 2018-02-10 20:14:12


  Łatwo jest ocenian jak się tam było epizodycznie lub się tylko słyszało. Gorzej to wygląda jak się człowiek przyjrzy z bliska po ponad 20 wizytach. EGarwolin wpuszczony przy drugim podejściu. Dobre przygotowanie do wizyty. Ale na filmiku widać uchybienia: jedna miska ba kilka psów, jedna buda na kilka psów. Wybiegi zamienione na stałe mieszkania psów - budy nie ocieplone. Brak misek na zamkniętych wybiegach. Pies na wybiegu zamknięty bez budy. Brak pokazania starej kwarantanny.


 • gość 2018-02-10 20:39:54


  Przecież wyżej napisaliście, że policja weszła, dziennikarka też, tylko za mało informacji dostała. To skąd dziennikarka miała stanowisko właściciela schroniska w pierwszym artykule, skoro nie została wpuszczona? Napisaliście sami, że była wpuszczona.


 • czytający - niezalogowany 2018-02-10 22:06:27


  Gościu, wysil się i przeczytaj wszystkie artykuły były aż 3!!! Mało komu by się chciało tak drążyć temat na wszystkie strony .. i każdy mógł się tutaj wytłumaczyć pokazać swoje zdanie. Piszą że do publikacji nie chciał gadać, dzwoniła potem pojechała i łaskawie ją wpuścił... Ludzie, jak nie macie nic do ukrycia to pokazujecie wszystko jak na dłoni nie? Dlaczego jej nie wpuścił od razu?? Zdenerwowany to i ja mogę być w pracy ale jak koleś przyjedzie z popsutym autem to mu naprawiam i wpuszczam na teren nie?


 • gość 2018-02-11 10:27:00


  Czytający, wysil się trochę i przeczytaj wszystko. Jak piszą dziennikarka została wpuszczona, policja też. Tylko nie poświęcił dziennikarce tyle czasu, ile ona chciała. Ludzie pracują. Umówił się na następny termin. Już widzę, jak do Pana wpada dziennikarz, policja i klient, który twierdzi, że ukradł mu Pan jakąś część z samochodu. A Pan otwiera wszystkie pomieszczenia i zaprasza wszystkich do siebie na miłą pogawędkę, z niecierpliwością oczekując na zdjęcia swojego zakładu, swoje i pracowników.


 • gość 2018-02-11 19:51:45


  Kto odpisuje na stronie w imieniu Redakcji ??? Szanowna Redakcjo przecież policja weszła na teren schroniska ponadto tego dnia nie było właściciela na miejscu więc w jaki sposób dziennikarka mogła przedstawić się właścicielowi???


 • Gość - niezalogowany 2018-02-14 15:15:24


  Facet prowadzący schronisko to wyjątkowa szuja i kat dla zwierzat. Wpuszcza do schroniska wtedy gdy chce i kiedy chce. Zwierzęta są w okropnych warunkach- czy jesteście ślepi nie widząc tego? A gdzie NIK? Gdzie policja?


 • Gość - niezalogowany 2018-02-14 15:20:50


  Większość tych komentarzy pisze jedna osoba broniąca schroniska. A skandalem jest stwierdzenie, ze Drewnik jest właścicielem i może robić co chce. A właśnie, ze nie może bo podlega prawo a poza tym robi to także za moje, jako podatnika pieniądze. Ponosi pełna odpowiedzialność za dobrostan psów, a tego nie widać.


 • Gość - niezalogowany 2018-02-14 15:23:37


  Skandal i jeszcze raz skandal. Facet jest bezkarny. Jak długo jeszcze będzie mógł zarabiać kasę ma bezbronnych zwierzętach?


 • gość 2018-02-15 18:11:12


  Załóż schronisko! Będzie idealne. Rozumiem, że będziesz pracował na etacie, dojazd do pracy zajmie Ci średnio trzy godziny, jakieś domowe obowiązki kolejne godziny. A później praca w schronisku. A ponieważ z czegoś trzeba je utrzymać, przeznacz swoją pensję z etatu.


 • gość 2018-02-16 21:59:05


  Facet zarabia kokosy na bezdomnych zwierzętach !!! Czy wy naprawdę myślicie że to są kokosy? Facet prowadzi działalność gospodarczą ma z tym związane opłaty , prąd ,woda itp. Czy on ma to za darmo . Tak jak każdy z was za swoją prace dostaje wynagrodzenie . A Fundacje ? Dlaczego nie otworzą schroniska ? Bo teraz zbierają pieniądze i nie muszą się martwić opłatami na ZUS , podatkami A gdyby nawet otworzyły schronisko to nie podpisywały by umów z gminami za pieniądze ? Raczej za darmo by psów nie utrzymywały


 • gość 2018-02-26 13:31:13


  Większość takich fundacji działa nieuczciwie. Biorą ze schronisk wyłącznie zwierzęta chore, ranne, takie które mogą wzbudzić litość u innych osób. Potem organizują akcje pomocowe, czytaj, zbiórkę kasy na takie właśnie zwierze.. Ludzie płaczą i płacą, a często bywa tak, że zwierze, np. pies przywieziony z wypadku ze złamanym kręgosłupem dawno już nie żyje..Drewnik nie chciał brać udziału w tym niecnym procederze, więc teraz obrzuca się go błotem.


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Sprzedam dom

Sprzedam dom piętrowy (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Pojska Polskiego 75. Działka 350m2, powierzchnia użytkowa 110 m2 (kuchnia, 2..


Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Praca Stacja Paliw

Stacja Paliw Shell w Garwolinie poszukuje pana do obsługi klienta. Bez względu na wiek i wykształcenie, czekamy na Ciebie . Wystarczy, że jesteś..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"