Reklama

Nowe władze strażaków ochotników w gminie Maciejowice. Zjazd w Podłężu wyłonił zarząd na kolejną kadencję

Druhowie z trzech jednostek OSP gminy Maciejowice wybrali 20 czerwca w Podłężu nowy Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Na czele gminnych strażaków stanie Tomasz Kwiatkowski, który objął funkcję prezesa.

Zjazd Gminny ZOSP RP w Podłężu zgromadził delegatów z OSP Podłęż, OSP Maciejowice oraz OSP Podwierzbie. Oprócz wyboru nowych władz druhowie omówili miniony okres działalności jednostek i wyznaczyli kierunki pracy na następną kadencję.

Skład nowego Zarządu Gminnego ZOSP RP gminy Maciejowice

Delegaci wyłonili władze w drodze głosowania. Prezesem zarządu został Tomasz Kwiatkowski, a funkcję wiceprezesa powierzono Tomaszowi Płatkowi. Sekretarzem wybrano Sebastiana Kieliszka, skarbnikiem – Jacka Kalbarczyka. Stanowisko komendanta objął Adam Gliwka, a jego zastępcą został Andrzej Paciorek. Do zarządu weszli także Witold Kalbarczyk oraz Łukasz Cyrta jako członkowie.

Reklama

Ochotnicze Straże Pożarne od lat są podstawą lokalnego bezpieczeństwa. Działają tam, gdzie zawodowe służby nie zawsze mogą być na czas, reagują na pożary, wypadki i inne zagrożenia. Nowy zarząd w najbliższych latach będzie koordynować pracę wszystkich jednostek z terenu gminy Maciejowice, dbać o ich wyposażenie i gotowość operacyjną, ale też o szkolenia druhów.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Maciejowice Aktualizacja: 22/06/2026 12:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo eGarwolin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości