Reklama

OSP Pilawa wybrała nowe władze. Albina Łubian ponownie prezesem oddziału ZOSP RP

W sobotę 20 czerwca druhny i druhowie z miasta i gminy Pilawa spotkali się na XIII Zjeździe Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Podczas wydarzenia podsumowano minioną kadencję, wręczono wyróżnienia oraz wybrano zarząd na lata 2026–2031.

Podsumowanie kadencji i wyróżnienia

Zjazd odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie. Wśród zaproszonych gości był bryg. Tomasz Biernacki, komendant powiatowy PSP w Garwolinie, który uczestniczył we wręczeniu odznaczeń i podziękowań.

Albina Łubian przedstawiła sprawozdanie z pracy zarządu w mijającej kadencji, a Komisja Rewizyjna zaprezentowała swoje podsumowanie. Przed wyborami uczczono minutą ciszy zmarłych druhów.

Podziękowania za współpracę i działania na rzecz jednostek OSP w gminie otrzymali: bryg. Tomasz Biernacki, członkowie ustępującego zarządu oraz Beata Całka – wieloletnia osoba współpracująca ze strażakami z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Pilawa.

Reklama

Zjazd był także okazją do podziękowania dotychczasowemu komendantowi miejsko-gminnemu Henrykowi Rosłańcowi.

Marek Andrzejczyk odebrał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza, przyznawany w strukturach ZOSP RP za szczególne zasługi dla ochotniczego pożarnictwa.

Nowe władze oddziału

Delegaci wybrali zarząd na kadencję 2026–2031. Prezesem oddziału ponownie została Albina Łubian.

Wiceprezesami zostali Marek Andrzejczyk i Arkadiusz Piętek. Komendantem miejsko-gminnym będzie Leszek Trzeciak. Funkcję sekretarza objął Piotr Kędziorek, a skarbnika – Robert Rosłaniec.

Reklama

W skład zarządu weszli także: Henryk Rosłaniec, Dariusz Bylinka, Mirosław Duda, Kamil Latuszek i Mariusz Segin.

Komisję Rewizyjną tworzyć będą: przewodniczący Sebastian Witak, wiceprzewodniczący Grzegorz Zadrożny oraz sekretarz Przemysław Wojda.

Na Zjazd Oddziału Powiatowego oddział reprezentować będą Marek Andrzejczyk, Albina Łubian i Leszek Trzeciak.

Kolejna kadencja dla strażaków ochotników

Zjazdy ZOSP RP na szczeblu miejsko-gminnym odbywają się co pięć lat. Podczas takich spotkań wybierane są władze oddziałów oraz omawiane najważniejsze sprawy dotyczące działalności jednostek OSP.

Reklama

Oddziały miejsko-gminne zrzeszają jednostki działające na danym terenie, wspierają organizację szkoleń, zakupy sprzętu oraz współpracę między strażakami.

Nowy zarząd rozpoczyna kadencję obejmującą lata 2026–2031. Kolejny zjazd odbędzie się za pięć lat.

fot. Miasto i Gmina Pilawa

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Miasto i Gmina Pilawa Aktualizacja: 24/06/2026 10:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo eGarwolin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości