W sobotę 20 czerwca druhny i druhowie z miasta i gminy Pilawa spotkali się na XIII Zjeździe Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Podczas wydarzenia podsumowano minioną kadencję, wręczono wyróżnienia oraz wybrano zarząd na lata 2026–2031.
Zjazd odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie. Wśród zaproszonych gości był bryg. Tomasz Biernacki, komendant powiatowy PSP w Garwolinie, który uczestniczył we wręczeniu odznaczeń i podziękowań.
Albina Łubian przedstawiła sprawozdanie z pracy zarządu w mijającej kadencji, a Komisja Rewizyjna zaprezentowała swoje podsumowanie. Przed wyborami uczczono minutą ciszy zmarłych druhów.
Podziękowania za współpracę i działania na rzecz jednostek OSP w gminie otrzymali: bryg. Tomasz Biernacki, członkowie ustępującego zarządu oraz Beata Całka – wieloletnia osoba współpracująca ze strażakami z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Pilawa.
Zjazd był także okazją do podziękowania dotychczasowemu komendantowi miejsko-gminnemu Henrykowi Rosłańcowi.
Marek Andrzejczyk odebrał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza, przyznawany w strukturach ZOSP RP za szczególne zasługi dla ochotniczego pożarnictwa.
Delegaci wybrali zarząd na kadencję 2026–2031. Prezesem oddziału ponownie została Albina Łubian.
Wiceprezesami zostali Marek Andrzejczyk i Arkadiusz Piętek. Komendantem miejsko-gminnym będzie Leszek Trzeciak. Funkcję sekretarza objął Piotr Kędziorek, a skarbnika – Robert Rosłaniec.
W skład zarządu weszli także: Henryk Rosłaniec, Dariusz Bylinka, Mirosław Duda, Kamil Latuszek i Mariusz Segin.
Komisję Rewizyjną tworzyć będą: przewodniczący Sebastian Witak, wiceprzewodniczący Grzegorz Zadrożny oraz sekretarz Przemysław Wojda.
Na Zjazd Oddziału Powiatowego oddział reprezentować będą Marek Andrzejczyk, Albina Łubian i Leszek Trzeciak.
Zjazdy ZOSP RP na szczeblu miejsko-gminnym odbywają się co pięć lat. Podczas takich spotkań wybierane są władze oddziałów oraz omawiane najważniejsze sprawy dotyczące działalności jednostek OSP.
Oddziały miejsko-gminne zrzeszają jednostki działające na danym terenie, wspierają organizację szkoleń, zakupy sprzętu oraz współpracę między strażakami.
Nowy zarząd rozpoczyna kadencję obejmującą lata 2026–2031. Kolejny zjazd odbędzie się za pięć lat.
fot. Miasto i Gmina Pilawa
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze