:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Ukrainiec najszybszy w Garwolinie - Bieg Avon kontra przemoc po raz 9.

Pavel Veretskyi wygrał dziewiątą edycję biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Drugie miejsce zajął Robert Głowala z Wilgi Garwolin. Najszybszą kobietą była zawodniczka grupy biegowej Asicsfrontrunner Poland Monika Kaczmarek.

W tym roku pogoda była łaskawsza dla biegaczy. Na czas sportowej rywalizacji słońce schowało się za chmurami.

W biegu głównym na 10 kilometrów, od początku do końca ton nadawał Pavel Veretskyi. Ukrainiec, dla którego był to trzeci strat w Garwolinie, pokonał trasę w 31 minut i 26 sekund.

- Pogoda była trochę lepsza niż w poprzednich latach, ale i tak było gorąco. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, było dużo punktów odżywczych i wody. Wielkie brawa należą się także kibicom, którzy głośno dopingowali na trasie. Chętnie pojawię się tu za rok - ocenia zwycięzca biegu.

Podium uzupełnili biegacze z powiatu garwolińskiego: Robert Głowala (Wilga Garwolin) -32:16 i Łukasz Świesiulski (Victus Rębków) - 33:32.

- Wczoraj miałem ostry start  i dzisiaj nie chciałem przesadzić. Pobiegłem tak jak sobie to zakładałem - mówi najszybszy zawodnik z powiatu garwolińskiego, który może poszczycić się historycznym wyczynem. Nigdy wcześniej mieszkaniec powiatu nie zameldował się na drugim stopniu podium.

 

Ponad 400 zawodników wystartowało w biegu głównym

Najszybszą kobietą była Monika Kaczmarek z grupy biegowej Asicsfrontrunner Poland - 34:44.

- Trasa była wymagająca, ale kibice wspierali nas na każdym kroku. Atmosfera była fantastyczna. Jestem zadowolona z osiągniętego wyniku, to jest chyba mój drugi czas w życiu - przyznała na mecie.

W nieco gorszym humorze była najszybsza mieszkanka powiatu garwolińskiego Emilia Mazek, która sklasyfikowana została na ósmym miejscu. Zawodniczka Wilgi uzyskała czas: 41:25.

- Miało być lepiej, znacznie lepiej, ale to po prostu nie był mój dzień - krótko podsumowała swój start.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów ukończyło 412 zawodników.

 

Łukasz Staniak wygrał bieg rodzinny

Jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się Bieg Rodzinny, w którym wystartowało 421 zawodników.  Dwukilometrową trasę, prowadzącą po ulicach Garwolina, najszybciej pokonał Łukasz Staniak (Vege Runners) - 04:58. Drugie miejsce zajął Adam Makulec (Wilga Garwolin) - 05:26, a trzecie Maciej Walasek (Biegusiem.pl) - 05:35. Najszybszą kobietą podobnie, jak przed rokiem była zawodnika Wilgi Garwolin Natalia Przybysz  - 5:52.

Szczegółowe wyniki można znaleźć klikając tutaj.

(ŁS)


Ukrainiec najszybszy w Garwolinie - Bieg Avon kontra przemoc po raz 9. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl