Podczas tegorocznych Dni Garwolina po raz pierwszy wręczono Złote Gawrony – miejskie wyróżnienia dla osób, organizacji, instytucji i partnerów zaangażowanych w życie miasta.
Nagrody otrzymali przedstawiciele świata społecznego, sportowego, kulturalnego, biznesowego i samorządowego. Kapituła doceniła m.in. działalność społeczną, osiągnięcia sportowe, inicjatywy kulturalne oraz wieloletnią współpracę z miastem.
– Złote Gawrony to nagroda, która ma bardzo wyraźnie powiedzieć: widzimy Państwa pracę, doceniamy ją i jesteśmy z niej dumni. Garwolin tworzą ludzie pełni pasji, energii, odwagi i odpowiedzialności. To dzięki nim nasze miasto rozwija się, pięknieje i pozostaje wspólnotą, w której ważne są relacje, pamięć, tradycja i wzajemna pomoc. Pierwsza edycja tej nagrody pokazuje, jak różnorodne jest dobro, które dzieje się w Garwolinie każdego dni – mówi burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.
Wyróżnienie otrzymał Klub Seniora w Garwolinie za działalność integrującą mieszkańców. Od dziesięciu lat klub organizuje spotkania, zajęcia i inicjatywy dla seniorów. Jego członkowie uczestniczą także w miejskich wydarzeniach i działaniach społecznych.
Złotego Gawrona otrzymał również Dream Team za wieloletnią działalność sportową i promocję Garwolina. Klub od 25 lat rozwija zawodników i reprezentuje miasto podczas krajowych oraz międzynarodowych zawodów. W ubiegłym roku jego przedstawiciele startowali m.in. podczas mistrzostw świata w Stanach Zjednoczonych. Garwolin jest także gospodarzem zawodów z cyklu Grand Prix Polski.
Za działalność artystyczną, edukacyjną i dokumentowanie życia miasta nagrodzony został fotograf Dariusz Szubiński. Od lat fotografuje mieszkańców, wydarzenia i miejsca związane z Garwolinem. Jest także twórcą Galerii Kotara Fotografii – przestrzeni organizującej wystawy i spotkania związane ze sztuką fotografii.
Złotego Gawrona za osiągnięcia sportowe otrzymała Maria Brzeźnicka. Zawodniczka zdobyła złoty i srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie w Tajlandii, reprezentując Garwolin na międzynarodowej arenie.
OSP Garwolin otrzymała nagrodę za 150 lat działalności i służby mieszkańcom. Jednostka od pokoleń uczestniczy w działaniach ratowniczych, zabezpiecza wydarzenia i angażuje się w życie lokalnej społeczności.
Nagrodę otrzymał również Mikołaj Durasiewicz za działalność związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Wśród wspieranych przez niego inicjatyw znalazły się m.in. akcja #przejdzoffline, kampania „W drogę ruszaj z głową” oraz bezpłatne badania przesiewowe USG dla dzieci.
Złoty Gawron przyznano także Samorządowi Województwa Mazowieckiego za współpracę z Garwolinem. Wyróżnienie związane było ze wsparciem inwestycji oraz projektów realizowanych w mieście, w tym inicjatyw społecznych, kulturalnych i sportowych.
O przyznaniu Złotych Gawronów zdecydowała kapituła w składzie:
Marzena Świeczak – burmistrz Garwolina,
Marek Mikulski – przewodniczący Rady Miasta Garwolina,
Marek Łagowski – wiceprzewodniczący Rady Miasta Garwolina,
Cezary Tudek – sekretarz Miasta Garwolina,
Jarosław Kargol – dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie,
Justyna Wawer – kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Garwolina,
Marcin Makaruk – kierownik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Garwolina,
Łukasz Korycki – redaktor portalu WirtualnyGarwolin.pl.
Pierwsza edycja Złotych Gawronów wyróżniła osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność wpływają na życie mieszkańców Garwolina.
fot. Miasto Garwolin
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze