:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

„Czarownice z Salem” zwyciężyły! Podwójny sukces Teatru Rękawiczka

Podczas trwającego dwa dni 18. finału Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Garwolinie Teatr Rękawiczka z Garwolina zachwycił jury swoimi spektaklami dwukrotnie.

Festiwal wędruje po kraju, dzięki temu finał może odbywać się co roku w innym mieście. Tradycyjnie ma miejsce w miejscowości teatru, który zdobył nagrodę główną w kategorii młodzieżowej w poprzedniej edycji Festiwalu. W tym roku, dzięki zwycięstwu Teatru Rękawiczka, ten zaszczyt spotkał Garwolin.

 

Dwa dni zmagań

W czwartek na deskach sceny garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury przed jury zaprezentowały się teatry dziecięce. Poziom, jaki zaprezentowały grupy zachwycił jury. Pierwsze miejsce zajął teatr A Co! za spektakl „Pani Lampa”, drugie zajął teatr Mała Rękawiczka z Garwolina ze spektaklem „Szlaban”, którego autorem i reżyserem jest Izabela Rękawek. Trzecie miejsce zajął spektakl „Gimnastyka dla języka” w wykonaniu teatru Inspiracje.

 

Dzień drugi dla Rękawiczki

Od rana na scenie można było oglądać spektakle teatralne w wykonaniu młodzieży z całego Mazowsza. Jury w składzie Joanna Moro, Sławomir Krawczyński i Leszek Zduń podkreślali, że tegoroczny festiwal i zdolności aktorskie i teatralne uczestników zaskoczyły ich. – Niewątpliwie rozwijacie się cały czas. To jest coś wspaniałego, widzieć niektórych z was w nowych rolach, dużo już bardziej pewnych siebie i podążających tak fascynująca drogą – mówił Sławomir Krawczyński. Leszek Zduń potwierdził słowa swojego przedmówcy – Wczoraj występowali wasi młodsi koledzy i koleżanki. Wydawało mi się, że wybór będzie trudny i był trudny,  ale to co dzisiaj nas spotkało to są Himalaje. Poziom był naprawdę wysoki, co nas cieszyło – mówił aktor.

Werdykt jury odczytała Joanna Moro. Jurorzy mieli ciężki wybór i postanowili przyznać dwa drugie miejsca, które zajęły teatr Przy Fabryczce za spektakl „Szczęściara”, oraz za spektakl „Bogowie sobotniej nocy" dla  Teatru Scene. Pierwsze miejsce jury przyznało teatrowi Rękawiczka za spektakl „Czarownice z Salem”. Radość, jaką widać było widać na sali przy każdym odczytywaniu werdyktu potwierdziła to, ile serca zostało włożone w każdy spektakl. Nie zabrakło łez wzruszenia.

Nagroda Grand Prix, za spektakl „Na białym księciu koń", remake Legalnej Blondynki, powędrowała w tym roku do teatru „Teatr V” z Siedlec. To tam odbędzie się kolejny, 19. już Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich.

O kilka słów po ogłoszeniu wyników poprosiliśmy autorkę i reżyser spektaklu „Czarownice z Salem”. – Atmosfera cudowna, mnóstwo emocji. Z drugiej strony, ze strony tych osób, które tworzą te spektakle na scenie tych emocji jest na pewno dużo więcej, niż u organizatorów. W czwartek zdobyliśmy drugie miejsce z Małą Rękawiczką, a teraz pierwsze miejsce z Rękawiczką. Ogromnie dużo radości, ale również dużo inspiracji, bo faktycznie spektakle, które mogliśmy oglądać, były na bardzo wysokim poziomie. Mogliśmy dużo rzeczy podejrzeć, nauczyć się, no i przede wszystkim chłonąć i cieszyć się tą atmosferą, która tutaj panowała – mówiła Izabela Rękawek.

– Myślę, że to jest coraz lepszy festiwal. Ten był chyba najlepszy z tych, które do tej pory się odbywały. Świetna atmosfera na miejscu, świetni gospodarze, bo to też jest ważne, bo taka atmosfera miasta, taka atmosfera ośrodka, który nas gości, wolontariatu to wpływa również na artystów, którzy przyjeżdżają. Bo ciągle to są artyści, niezależnie czy mają pięć lat, czy mają lat osiemnaście, bo w tych przedziałach się poruszamy. Jurorzy byli zachwyceni. Poziom dzisiejszego dnia młodzieżowego był bardzo wyrównany i było bardzo ciężko podjąć decyzję, ale wczoraj te młodsze grupy nas nie zawiodły – powiedziała nam Magdalena Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Organizatorzy, jurorzy, przedstawiciele Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski złożyli gratulacje artystom i wręczyli im nagrody pieniężne.

Na zakończenie, wydarzenie uświetnił spektakl plenerowy „W niemym kinie” w wykonaniu Teatru Pantomimy Mimo. Przedstawienie odbyło się w parku przed budynkiem Pływalni Miejskiej „Garwolanka”.

Organizatorem festiwalu był Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. Współorganizatorem było Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Patronat honorowy objął burmistrz miasta Garwolina Tadeusz Mikulski.

Festiwal wpisał się w szereg imprez towarzyszących świętowaniu Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2018. Pełny program - kliknij tutaj. 

 

KK


„Czarownice z Salem” zwyciężyły! Podwójny sukces Teatru Rękawiczka komentarze opinie

  • gość 2018-06-20 15:37:05

    Taka gmina... Nawet im się nie chce pochwalić swoich dzieci? No to ja to robię! SUPER!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl