:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Garwolin: Pod nastolatką załamał się lód. Z wody wyciągnął ją świadek zdarzenia

We wtorek, w Garwolinie, pod 14-letnią dziewczyną, która jeździła na łyżwach na zbiorniku retencyjnym przy amfiteatrze, załamał się lód. Nastolatka została wyciągnięta z wody przez świadka zdarzenia. Na miejscu natychmiast pojawiły się dwa zastępy PSP w Garwolinie. Strażacy udzielili pomocy wychłodzonej 14-latce, a po przybyciu karetki przekazali ją załodze pogotowia ratunkowego.

 

– Przed godziną 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Garwolinie, gdzie pod 14-letnią dziewczyną, która jeździła na łyżwach na zbiorniku retencyjnym przy amfiteatrze załamał się lód. Została ona wyciągnięta z wody przez świadka zdarzenia i w chwili przybycia na miejsce zastępów straży znajdowała się
na brzegu. Z uwagi na brak zespołu pogotowia ratunkowego, strażacy przenieśli poszkodowaną do samochodu gaśniczego, w celu zabezpieczenia przed dalszym wychłodzeniem oraz podali jej tlen. Następnie ratownicy kontrolowali funkcje życiowe nastolatki do czasu przybycia pogotowia – informuje kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.


Pamiętajmy! Nie wchodźmy na lód, jeśli nie jesteśmy pewni, że jest bardzo gruby i wytrzymały.

Przeczytaj: Bezpieczne przebywanie na lodzie. Co zrobić, jeśli pod kimś załamie się lód?


Pierwsza wzmianka o tym zdarzeniu zawierała informację od osób postronnych o załamaniu lodu na rzece. Przepraszamy za błąd.

(ur) 2017-02-14 19:59:25

Aktualizacja: 2017-02-15 08:42:56

Garwolin: Pod nastolatką załamał się lód. Z wody wyciągnął ją świadek zdarzenia komentarze opinie

  • MIESZKANKA GARWOLINA - niezalogowany 2017-02-24 10:05:27

    [quote name="Ratownik 7"][quote name="egon"]Ratownik zapomina że za swoją pracę dostaje pieniądze .Tak więc nie stwarzaj fikcji jaki to jesteś szlachetny .[/quote] Ale nie każdy lubi całe życie pracować za ""darmo"" 1870 zł to jest śmiech na sali.[/quote]ALE SAM ZDECYDOWAŁES SIE NA TA PRACE.

  • Adam - niezalogowany 2017-02-19 08:20:09

    [quote name="bedok"][quote name="Ratownik 7"][quote name="egon"]Ratownik zapomina że za swoją pracę dostaje pieniądze .Tak więc nie stwarzaj fikcji jaki to jesteś szlachetny .[/quote] Ale nie każdy lubi całe życie pracować za ""darmo"" 1870 zł to jest śmiech na sali.[/quote]Widać że wybrałeś ten zawód tylko dla pieniędzy wiec kiepski ratownik z ciebie jest.Ratownik z powołania będzie pracował i za podstawę bo wie że ludzkie życie jest BEZCENNE...[/quote]Proszę się nie mądrzyć i nie obrażać ludzi. Proszę samemu zając się ratowaniem życia innych , najlepiej w formie wolontariatu, Przemądrzały Kmiotku... Pozdrawiam serdecznie

  • Nomik - niezalogowany 2017-02-17 20:36:24

    [quote name="konio"]Niestety to zdarzenie nie wszystkim przemawia do rozumu. Dzisiaj widziałem jakiegoś dziadka siedzącego na taborecie nad przeręblą kilkanaście metrów przed młynem.[/quote] A lod juz niezle stopiony

  • konio - niezalogowany 2017-02-17 16:42:38

    Niestety to zdarzenie nie wszystkim przemawia do rozumu. Dzisiaj widziałem jakiegoś dziadka siedzącego na taborecie nad przeręblą kilkanaście metrów przed młynem.

  • Lidka - niezalogowany 2017-02-15 22:30:49

    [quote name="romek"][quote name="Obazek"]Moze jednak uscislic,ze dziewczyne uratowal Marcin T,ktory ma uprawnienia ratownika,jest masazysta i pracuje w jednym z zakladow leczniczych w Garwolinie.[/quote]Maciek S wyciągnął z wody a pomagał tzn. zadzwonił do straży i wspierał dziewczynę Marcin[/quote]Czlowieku, o o ty sie spierasz ?Dziewczyna dokladnie napisala ze obaj ja uratowali ale wy wiecie lepiej. Zamiast sie cieszyc ze dziewczynie nic nie jest probujecie sie wybic na sensacji, umniejszajac udzial innych i w ogole istote sytuacji. Ratownicy medyczni codziennie ratuja zycie i nie spieraja sie kto zrobil wiecej... zenujaca pycha.

  • Lidka - niezalogowany 2017-02-15 22:25:12

    [quote name="romek"][quote name="Obazek"]Moze jednak uscislic,ze dziewczyne uratowal Marcin T,ktory ma uprawnienia ratownika,jest masazysta i pracuje w jednym z zakladow leczniczych w Garwolinie.[/quote]Maciek S wyciągnął z wody a pomagał tzn. zadzwonił do straży i wspierał dziewczynę Marcin[/quote]Ludzie , o co wy sie spieracie ? Dziewczyna dokladnie napisala ze obaj chlopcy ja uratowali. Skonczcie ten temat bo to sie robi zenujace, zamiast cieszyc sie ze nic sie nie stalo, probojecie zaistniec umniejszajac czyjs udzial. Ratownicy medyczni codziennie ratuja czyjes zycie i nie kloca sie miedzy soba kto zrobil wiecej a kto mniej...

  • romek - niezalogowany 2017-02-15 19:40:13

    [quote name="Obazek"]Moze jednak uscislic,ze dziewczyne uratowal Marcin T,ktory ma uprawnienia ratownika,jest masazysta i pracuje w jednym z zakladow leczniczych w Garwolinie.[/quote]Maciek S wyciągnął z wody a pomagał tzn. zadzwonił do straży i wspierał dziewczynę Marcin

  • Woda - niezalogowany 2017-02-15 18:52:33

    A GDZIE GARWOLIN MA ZBIORNIK RETENCYJNY? PISMAKI WIECEJ WIADOMOSCI JAK SIE COS PISZE!!!!.ZBIORNIK MA BYC ALE W NIECIEPLINIE JUZ BUDUJA GO OD 12 LAT

  • obrazek2 - niezalogowany 2017-02-15 18:01:59

    Maciek wskoczył pierwszy i wyciągnął dziewczyne z wody a za nim polecaił Marcin żeby mu pomóc. Po wciągnięciu dziewczyny na ląd przyjechała straż pożarna a następnie pogotowie

  • WIDZISZ? REAGUJ! - niezalogowany 2017-02-15 17:52:14

    Dziewczynke uratowal Fryzjer Maciek (Maciej Sobiech) w dalszych czynnosciach pomogl kolega Marcin (Marcin Targonski). Nie ma nam za co dziekowac, kazdy znajdujac sie na naszym miejscu zrobilby dokladnie to samo. Ps. nastepnym razem na lyzwy nie wybieraj sie sama ;) i glowa do gory kolezanko!POZDRAWIAMY:)

  • obrazek2 - niezalogowany 2017-02-15 17:17:57

    Dziewczyne wyciągneli Michal S i Marcin T co jest już wspomniane w komentarzach na facebooku

  • Dziadek - niezalogowany 2017-02-15 17:05:34

    Marcinku jestem dumny z Ciebie i dziekuje ci za twoj wyczyn.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2017-02-15 17:04:49

    [quote name="stary"]Może jak się władza zmieni i się wemie za kierownictwo mosir to gdzieś wyleją lodowisko zeby można było pojezdzić na łyżwach bo mrozy trzymają a dzieciaki nie mają bespiecznie gdzie pojeżdzić[/quote]najlepsze miejsce na lodowisko pod basenem na parkingu jest ..ale ucieknie kasa z parkowania czyli nic z tego nie będzie.

  • Obazek - niezalogowany 2017-02-15 17:00:31

    Moze jednak uscislic,ze dziewczyne uratowal Marcin T,ktory ma uprawnienia ratownika,jest masazysta i pracuje w jednym z zakladow leczniczych w Garwolinie.

  • stary - niezalogowany 2017-02-15 13:18:06

    Może jak się władza zmieni i się wemie za kierownictwo mosir to gdzieś wyleją lodowisko zeby można było pojezdzić na łyżwach bo mrozy trzymają a dzieciaki nie mają bespiecznie gdzie pojeżdzić

  • egon - niezalogowany 2017-02-15 13:17:07

    ratownik u szkopów starych d...podciera i może swojej nadstawi aby tylko zapłacili

  • egon - niezalogowany 2017-02-15 13:15:20

    Doucz się .Pisząc ratownik chodzi o tego który się tak podpisał .Kto wyciągnął to nie istotne .Więc kmiotku milcz .

  • uratowana - niezalogowany 2017-02-15 12:03:17

    Bardzo serdecznie dziękujemy bohaterom którzy nie bacząc na niebezpieczeństwo uratowali mnie. Kimkolwiek jesteście dla mnie już zawsze będziecie bohaterami. Serdecznie dziękujemy ja i moja rodzina.

  • zuza - niezalogowany 2017-02-15 11:37:46

    [quote name="Ratownik 7"][quote name="egon"]Ratownik zapomina że za swoją pracę dostaje pieniądze .Tak więc nie stwarzaj fikcji jaki to jesteś szlachetny .[/quote] Ale nie każdy lubi całe życie pracować za ""darmo"" 1870 zł to jest śmiech na sali.[/quote]Ale Egon te głupoty pisze za darmo. Brawa dla tych chłopaków za uratowanie życia. I jeszcze jedno co za rónica skąd jest karetka ważne że jest

  • Ratownik - niezalogowany 2017-02-15 10:55:11

    [quote name="egon"]Ratownik zapomina że za swoją pracę dostaje pieniądze .Tak więc nie stwarzaj fikcji jaki to jesteś szlachetny .[/quote]Pobieram, pobieram i kocham swoją pracę. Tyle że pracuje w Niemczech :D

  • bedok - niezalogowany 2017-02-15 10:28:10

    [quote name="Ratownik 7"][quote name="egon"]Ratownik zapomina że za swoją pracę dostaje pieniądze .Tak więc nie stwarzaj fikcji jaki to jesteś szlachetny .[/quote] Ale nie każdy lubi całe życie pracować za ""darmo"" 1870 zł to jest śmiech na sali.[/quote]Widać że wybrałeś ten zawód tylko dla pieniędzy wiec kiepski ratownik z ciebie jest.Ratownik z powołania będzie pracował i za podstawę bo wie że ludzkie życie jest BEZCENNE...

  • Ratownik 7 - niezalogowany 2017-02-15 10:10:58

    [quote name="egon"]Ratownik zapomina że za swoją pracę dostaje pieniądze .Tak więc nie stwarzaj fikcji jaki to jesteś szlachetny .[/quote] Ale nie każdy lubi całe życie pracować za ""darmo"" 1870 zł to jest śmiech na sali.

  • Kimi - niezalogowany 2017-02-15 10:06:56

    Brawo egon za spostrzegawczość i czytanie ze zrozumieniem. Jest wyraźnie napisane, że dziewczyna została wyciągnięta przez świadka zdarzenia a nie przez ratownika. Gdybyś za swoją głupotę brał kasę to byś wykupił sobie pół Garwolina.

  • egon - niezalogowany 2017-02-15 08:14:10

    Ratownik zapomina że za swoją pracę dostaje pieniądze .Tak więc nie stwarzaj fikcji jaki to jesteś szlachetny .

  • hh - niezalogowany 2017-02-15 08:10:10

    !!! Policja powinna karać wysokimi mandatami za wchodzenie na lód w takich miejscach!

  • pako - niezalogowany 2017-02-15 08:03:55

    Bohater powinien dostać medal a przynajmniej uścisk dłoni od starosty + jakiś okolicznościowy upominek. Co by nie mówić to chłopak ryzykował własne życie dla potrzebującej osoby. Brawo kolego kimkolwiek jesteś! Powinieneś w tym artykule być wymieniony z imienia i nazwiska.

  • Edzia - niezalogowany 2017-02-15 07:57:26

    Brawo za odwagę dla chłopaka/chłopaków :roll: