:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Ponad 51 tys. zł dla Darka - Festyn sportowo-rekreacyjny w Miastkowie za nami

Ta niedziela upłynęła w Miastkowie Kościelnym pod znakiem doskonałej zabawy i pomagania! Ogromna liczba osób zaangażowanych w organizację Festynu sportowo-rekreacyjnego w Miastkowie, z którego zysk zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Dariusza Gądka, na każdym kroku przekonywała, że warto pomagać! Dzięki gorącym sercom organizatorów i uczestników wydarzenia udało się zebrać 51 tys. 164 zł!

Tej niedzieli teren przy szkole w Miastkowie Kościelnym zamienił się w centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych. W organizację Festynu sportowo-rekreacyjnego "Spotkajmy się w Miastkowie" zaangażowało się około 150 osób! W tym gronie były osoby odpowiedzialne za służbę porządkową, gastronomię, wolontariusze, strażacy oraz ścisłe grono organizatorów wydarzenia. Ich wspólna praca i poświęcenie sprawiły, że każdy, kto odwiedził w niedzielę Miastków czuł, że chce dołączyć do nich i pomagać!

 

Agnieszka i mała Zosia podziękowały za pomoc

Do udziału w charytatywnym wydarzeniu zapraszają kibice i sympatycy Klubu Wilga Miastków. Zysk z jest przeznaczony na leczenie i rehabilitację Dariusza Gądka, byłego bramkarza Wilgi Miastków. Mężczyzna, u którego w grudniu 2017 roku rozpoznano pęknięcie krwiaka śródmózgowego, nie miał wielkich szans na przeżycie. Po kilku operacjach, stan mężczyzny poprawił się. Dariusz Gądek walczy o powrót do zdrowia i do rodziny. Czekają na niego córeczka Zosia i żona Agnieszka, które w niedzielę na scenie dziękowały wszystkim za pomoc i okazane wsparcie.(Kliknij i poznaj historię Darka)

 

Emocje muzyczne i sportowe

Festyn rozpoczął się o godzinie 9.00 Turniejem piłki nożnej pod patronatem posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. Oficjalnego rozpoczęcia festynu dokonał Mateusz Pałysa, który przybliżył program imprezy i jej cel oraz zachęcił do hojności podczas licytacji dla Darka. Kilka minut później na scenie wystąpił Zespół Ludowy „Miastkowianki”. Po ludowej zabawie scenę opanował zespół „Fanatycy”, a następnie publiczność zgromadzoną w Miastkowie bawiła Kapela „Bocianisko”. O godzinie 15.00 w szranki stanęli uczestnicy Turnieju przeciągania liny pod patronatem proboszcza parafii Miastków ks. Adama Turemki. Godzinę później zwycięzcy stoczonych turniejów i konkursu plastycznego otrzymali puchary.

I miejsce w Turnieju piłki nożnej zdobyła drużyna Zip Squad. Miejsce II wywalczyły Młode Wilki, a miejsce III Iskra Zasiadały. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Damian Zduńczyk ze zwycięskiej drużyny Zip Squad. Najlepszym strzelcem turnieju był Tomasz Rosłoniec z tej samej drużyny. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Ponceleusz z Młodych Wilków.

W Turnieju przeciągania liny zwyciężyła drużyna OSP Stary Miastków.

 

Disco polo i zacięte licytacje

Popołudniowo-wieczorną część imprezy rozpoczął pierwszy blok licytacji cennych przedmiotów. Najwyższe kwoty uzyskano za drzwi wejściowe (1000 zł - osoba, która je wylicytowała otrzymała z rąk starosty Marka Chciałowskiego specjalny medal z pisemnym podziękowaniem na scenie), rower (900 zł), pióro z Kancelarii Premiera Morawieckiego (700 zł), vouchery dla najlepszych klientów Mercedes Benz Autotrade AMG - cały dzień za kółkiem aut wartych majątek (700 zł) oraz na pobyt dla 2 osób w LasWodzie (650 zł) i koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników (600 zł). Na licytację został także przekazany przez mamę Darka Gądka złoty imienny medal za zasługi dla obronności kraju, który został wylicytowany za 150 zł, a następnie zwrócony przez zwycięzcę licytacji właścicielce.

O godzinie 18.00 na scenie w Miastkowie wystąpił znany z zespołu Toples wokalista Marcin Siegieńczuk. Gwiazda wieczoru wykonała między innymi takie hity jak: "Martini z lodem", "Jak na imię ta dziewczyna ma"" i "Sąsiadka". Wokalista zaprosił na scenę dwie osoby z publiczności, które zrobiły show podczas przeboju "Jaba daba du". Chwilami nawet gwiazda wieczoru miała problem z powstrzymaniem się od śmiechu. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła scenicznych debiutantów. Po kolejnym bloku licytacji scenę opanował zespół Lavers, znany z takich przebojów jak: „Dziewczyna fajna”, „Bawić się do rana” i „Mała Blond”, który bawił liczną publiczność do końca festynu. Ważne! Niebawem na facebookowym wydarzeniu "Spotkajmy się w Miastkowie" pojawią się przedmioty, które nie zostały wylicytowane podczas festynu. Obserwujcie wydarzenie i licytujcie! Pomagacie w ten sposób Darkowi w powrocie do zdrowia!

 

Moc atrakcji dla małych i dużych

Na uczestników imprezy czekała także moc dodatkowych atrakcji: loteria fantowa, stoisko z voucherami, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP Wola Miastkowska, aktywna strefa, wystawa motocykli oraz wystawy sprzętu transportowego i rolniczego, symulator przeciążeń lotniczych, fotobudka, grill, Sitodruk, Oldtimer Garwolin, przepyszna domowa gastronomia, ciasta i ciasteczka. Na najmłodszych czekało malowanie twarzy, zamki dmuchane, żywe zwierzęta, w tym kuce, alpaki i konie oraz inne atrakcje.

Impreza odbyła się pod patronatem honorowym wójta gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia oraz starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego, którzy wzięli udział w licytacji dla Darka.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował m.in. portal eGarwolin.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festynu i video z występu gwiazdy wieczoru – Marcina Siegieńczuka.

 

ur

Fot. ur, organizatorzy

 

 

 


Ponad 51 tys. zł dla Darka - Festyn sportowo-rekreacyjny w Miastkowie za nami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się