:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Spotkajmy się w Miastkowie i pomóżmy Darkowi!

Kiedy: 2018-07-22 , godzina: 00:00 | Gdzie: Miastków Kościelny

Festyny - Pikniki, Spotkajmy Miastkowie pomóżmy Darkowi! - zdjęcie, fotografia

– Kiedyś nosiliśmy się z zamiarem stworzenia festynu sportowo-rekreacyjnego, żeby zintegrować naszą lokalną społeczność. Choroba Darka była impulsem do podjęcia decyzji, że to właśnie jest ten czas. Zrobimy wszystko, żeby Darek powrócił do zdrowia – mówi Mateusz Pałysa, jeden z organizatorów imprezy charytatywnej, która odbędzie się w lipcu w Miastkowie Kościelnym. Każdy może wesprzeć organizację wydarzenia!

Darek Gądek – murarzem, prezes OSP w Głoskowie, piłkarz, a dokładniej bramkarz w lidze LZS. Ksywka "Gruber". Pełnił służbę porządkową, gdy w Siedlcach odbywała się wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II. Każdemu pomagał, rąbał drewno, murował kominy i wykańczał poddasza.

W 2015 roku wziął ślub z Agnieszką. Rok później doczekali się narodzin córeczki Zosi. Pobudowali dom i wprowadzili się do niego w grudniu 2017 roku. Tę sielankę przerwała tragiczna informacja, którą Agnieszka dostała pod koniec grudnia minionego roku. Darek stracił w pracy przytomność. Trafił do szpitala, gdzie rozpoznano pęknięcie krwiaka śródmózgowego. Od tamtej pory był podłączony do aparatury. W stanie śpiączki walczył o życie. Miał padaczkę i tachykardię. Nie dawano mu wówczas żadnych szans. Ale on walczył. Po kilku tygodniach zaczął oddychać bez pomocy respiratora. (Kliknij i poznaj historię rodziny państwa Gądek)

 

Nie poddaje się

Po lepszym okresie przyszło pogorszenie – sepsa i pęknięcie tętniaka tętnicy śledziony. Lekarze usunęli mu śledzionę i kawałek trzustki. Została przetoka. Próba założenia endoprotezy na trzustkę, która miała zamknąć przetokę powiodła się, ale przetoka nie zamknęła się. Mężczyzna jest żywiony pozajelitowo przez wkłucie centralne. Niebawem ma zostać przeniesiony na oddział chirurgii żywienia, gdzie lekarze będą próbowali zamknąć przetokę. W międzyczasie pojawiło się podejrzenie sepsy. Darek Gądek jednak się nie poddaje. Jego żona Agnieszka przyznaje, że lekarze nadal określają jego stan jako rodzaj śpiączki mózgowej z minimalnymi reakcjami, jednak już nie tylko ona widzi postępy męża, ale i personel szpitala. Około miesiąc temu Darek zareagował na polecenie pielęgniarki i złapał za poręcz łóżka. Mężczyzna dwa razy dziennie jest rehabilitowany. Zaczyna powoli poruszać rękami i nogami. Po wyleczeniu sepsy i zamknięciu przetoki zostanie wypisany ze szpitala i będzie mógł kontynuować leczenie i rehabilitację. 

 

Zrobimy wszystko, żeby powrócił do zdrowia”

W niedzielę 22 lipca na boisku przy Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny pod hasłem „Spotkajmy się w Miastkowie”, z którego zysk zostanie przeznaczony na kosztowne leczenie i rehabilitację Darka Gądka. Organizacji wydarzenia podjęli się sympatycy i kibice klubu Wilga Miastków, w którym Dariusz Gądek był bramkarzem. – Kiedyś nosiliśmy się z zamiarem stworzenia festynu sportowo-rekreacyjnego, żeby zintegrować naszą lokalną społeczność. Zawsze chcieliśmy, żeby to wydarzenie miało jakiś dodatkowy cel, na przykład zakup sprzętu sportowego do szkoły. Choroba Darka była impulsem do podjęcia decyzji, że to właśnie jest ten czas. Ta nieszczęśliwa sytuacja, w której Darek się znalazł, sprawiła, że zaczęliśmy działać. Zrobimy wszystko, żeby powrócił do zdrowia – mówi Mateusz Pałysa, jeden z organizatorów wydarzenia, którzy przyznają, że chcieliby, aby ich kolega z boiska jeszcze wrócił na murawę i kiedyś zagrał z nimi mecz.

 

Organizację imprezy może wesprzeć każdy

Organizację charytatywnego wydarzenia może wesprzeć każdy. Organizatorzy zachęcają do kontaktu osoby prywatne, firmy i instytucje, które mogą przekazać gifty, gadżety i środki materialne oraz mogą zaproponować dodatkowe atrakcje na festyn. Impreza będzie także doskonałą okazją do promocji dla firm i osób, które będą chciały zaprezentować swoją działalność. W sprawie rezerwacji miejsca na stoisko można kontaktować się z Mateuszem Pałysą pod nr tel: 505679069 lub za pośrednictwem facebookowego fan page'a klubu Wilga Miastków.

Festyn będzie trwał od rana do godzin wieczornych. Organizatorzy przewidują nie tylko rozgrywki piłkarskie i atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale także występy artystyczne. Do udziału w wydarzeniu zapraszają wszystkich, którzy charytatywnie chcieliby wystąpić na scenie w Miastkowie i pomóc Darkowi w powrocie do zdrowia i do czekającej na niego rodziny.

 

W marcu tego roku, koncert charytatywny dla Darka Gądka, zorganizowali harcerze - kliknij i zobacz relację, zdjęcia i video

ur


Spotkajmy się w Miastkowie i pomóżmy Darkowi! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl