:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Portal eGarwolin.pl 19/08/2019 15:18

W niedzielę na Zarzeczu w Garwolinie odbył się festyn rodzinny "Smakuj Garwolin". Gwiazdą wydarzenia pod hasłem "Wspieramy Akademię Piłkarską GKS Wilga Garwolin" był zespół Łobuzy. Podczas imprezy zlicytowano Szayowóz, klubowe gadżety i śląską biesiadę z prezesem klubu. Dla akademii udało się zebrać ponad 16 tys. zł.

Festyn rodzinny "Smakuj Garwolin" rozpoczął się mszą świętą w parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Po mszy, zarząd, zawodnicy i trenerzy GKS Wilga Garwolin wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami zawodników oraz kibicami i sympatykami klubu wspólne przeszli na Kwadrat na Zarzeczu. O oprawę mszy świętej i uroczystego przemarszu zadbała Orkiestra Dęta OSP Garwolin.

 

Wiedzą czego chcą

Festyn „Smakuj Garwolin” miał za cel nie tylko pokazanie lokalnych smaków, ale także wsparcie Akademii Piłkarskiej GKS Wilga Garwolin.Uczestników wydarzenia powitali Tomasz Dziwiszek, czyli Dj Tomi oraz Marcin Makaruk z Wilgi Garwolin, którzy zaprosili na scenę garwolińskiego amfiteatru posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, burmistrz Garwolina Marzenę Świeczak, wicestarostę powiatu Iwonę Kurowską oraz prezesa Wilgi Garwolin Waldemara Mrugałę. Poseł Woźniak zwrócił uwagę na ogromne zaangażowanie rodziców zawodników, którzy są obecni na treningach i życzył im podejmowania dobrych decyzji wraz z dziećmi, dotyczących ich przyszłości i wspierania ich w realizacji marzeń. – Mój syn mi kiedyś powiedział „tato, nie tylko są prawnicy, lekarze, posłowie na świecie. Są również piłkarze.” "Dobrze synu, realizuj się w piłkę nożną." Życzę wam takich decyzji i takich realizacji. Chłopcy, realizujcie się! Macie wspaniały klub, wspaniałych trenerów, wspaniałe możliwości, które stwarza wam miasto, stwarza wam klub, prezes z zespołem i sponsorzy. Życzę wam, żebyście ten potencjał wykorzystali. Rodzice może jeszcze widzą w was małych chłopców, ale wy jesteście już utalentowanymi sportowcami, którzy wiedzą czego chcą – mówił Grzegorz Woźniak, który życzył młodym zawodnikom realizacji karier sportowych na boiskach nie tylko powiatu, ale także Polski, Europy i świata. Parlamentarzysta pogratulował także organizacji wydarzenia Mariuszowi Wichowskiemu, znanemu również pod pseudonimem Hose Morales, który przez kilka lat organizował na Zarzeczu „Zjazd z górki na byle czym”.

 

Nie ma bylejakości w Garwolinie! Robią wszystko na maksa!

Chwilę później poseł Woźniak wraz z burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak, wicestarostą powiatu Iwoną Kurowska i prezesem klubu GKS Wilga Garwolin Waldemarem Mrugałą dokonali oficjalnego otwarcia festynu. – Obserwuję jak działa Klub Wilga Garwolin i jestem pod olbrzymim wrażeniem. Nie tylko sukcesy, ale przede wszystkim porażki uczą. Uczą zasady fair play, uczą współzawodnictwa, uczą przyjmowania tego, co niesie nam los – mówiła burmistrz, życząc wszystkim realizacji zamierzeń i spełnienia wszystkich marzeń, nie tylko tych sportowych. – Macie wspaniałych trenerów, macie wspaniałych rodziców, macie wspaniały zarząd klubu Wilga Garwolin, macie wspaniałego prezesa, który ponad 10 lat dzierży to stanowisko i dba o ten klub i tak trzymajcie! Możecie liczyć na naszą pomoc – zapewniła Marzena Świeczak, która przekazała na ręce prezesa bon na kwotę  wyniku meczu (1:3), czyli o wartości 1 tys. 300 zł. – Tak się pięknie złożyło, że ten festyn pod hasłem „Smakuj Garwolin” odbywa się z udziałem Wilgi Garwolin, która jest jednym ze smaków Garwolina. (...) Te treningi i ta wasza piłkarska droga to nie tylko taki piękny przemarsz, albo piękne, zwycięskie mecze finałowe, ale przede wszystkim konsekwencja obecności na treningach, kontuzje, pot, pewnie też często łzy – mówiła wicestarosta Iwona Kurowska, która pogratulowała rodzicom i zawodnikom wyboru drogi życiowej, życzyła wszystkim wytrwałości i rozwoju karier sportowych oraz zapewniła o wsparciu ze strony starostwa.

Prezes GKS Wilga Garwolina Waldemar Mrugała zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy w rodzinnej atmosferze. – Co jest w życiu najważniejsze? Rodzina, a my jesteśmy jako Wilga Garwolin jedną, wielką rodziną. Chłopakom życzę jednej rzeczy. Nie bądźcie byle jacy! Jeżeli trenujemy to na maksa. Nie ma bylejakości w Garwolinie! Ani w mieście, anie w powiecie, ani u nas. Po prostu robimy wszystko na maksa – podkreślił Waldemar Mrugała. Główny organizator wydarzenia Mariusz Wichowski, dziękując wszystkim za przybycie, zaznaczył, że konkurencyjne firmy gastronomiczne mogą razem współpracować. – Tak jak Garwolin trzyma się razem, jak Wilga się trzyma razem, tak i my się trzymamy – mówił Hose Morales.

Podczas festynu gratulacje organizacji wydarzenia i podejmowanych inicjatyw sportowych gratulowała także wicemarszałek Senatu Maria Koc, która podkreśliła, że sport pozwala odciągnąć dzieci i młodzież od smartfonów i internetu oraz wpływa korzystnie na ich zdrowie. Dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol podkreślił, że działalność klubu Wilga Garwolin jest ewenementem na taką skalę, że w Centrum brakuje boisk dla tylu drużyn i piłkarzy. W wydarzeniu udział wziął także poseł ziemi ryckiej Adam Kałaska.

 

Różne smaki, atrakcje, Tour de Kapsel i rywalizacja piłkarska

W niedzielę, na uczestników imprezy na Zarzeczu czekały m.in.: stoiska firm gastronomicznych z Garwolina. Pyszne jedzenie tego dnia oferowali Chili Mili, Kebab Centrum, Zapiekarnia, Tradycyjna Kuchnia Polska oraz Bar PRL. Na wszystkich czekał także lody. Na Kwadracie znajdowała się również strefa kibica z gadżetami GKS Wilga Garwolin. W programie festynu nie zabrakło przejazdów z Weteran Klub Tur Garwolin, gier i zabaw z GKS Wilga Garwolin, wesołego miasteczka oraz stoisk Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie i OSP Garwolin. Korzystający z atrakcji wrzucali datki do puszek wolontariuszy Wilgi Garwolin i grupy Dream Team – Pomagamy pomagać, wspierając Akademię Piłkarską Wilgi Garwolin.

Podczas imprezy odbyła się także siódma już edycja organizowanego przez NET-Arn Tour de Kapsel. Miejsce I wywalczył Andrzej Gruza. Miejsce II zdobyła Weronika Gruza, a miejsce III Julia Parzyszek. Dalsze miejsca zajęli kolejno: Gracjan Matusewicz, Wiktor Gruza, Mikołaj Belka, Marysia Matusewicz i Daniel Jurzysta.

Na Zarzeczu nie mogło zabraknąć rywalizacji piłkarskiej. Puchary dla zawodników ufundowała wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która przekazała klubowi dobre wiadomości (więcej niebawem w eGarwolin.pl) i podkreśliła, że wszyscy powinni wspierać inicjatywy sportowe, ponieważ owocują one lepszym stanem zdrowia i samopoczuciem. Największy puchar za konkurs rzutów karnych zdobył Alek Jedynak. W Grze 1 na 1 równych sobie nie miał Adrian Baran, a w żonglerce Szymon Kwaśnik. Puchary w „Turnieju 3 na 3” za pierwsze miejsce zdobyli Jakub Ochnio, Jakub Mianowski i Jakub Gugała. Drugie miejsce na podium i puchar otrzymali Patryk Redka, Maksymilian Piorun i Mateusz Gora, a miejsce trzecie – Dawid Walicki, Adrian Baran i Kacper Makaruk.

 

Gala disco polo na Kwadracie

W programie niedzielnego wydarzenia znalazła się także gala disco polo, którą poprowadził DJ Tomi. Gwiazdą imprezy był zespół Łobuzy, znany m.in. z takiego przeboju jak "Zbuntowany anioł" czy „Ona czuje we mnie piniądz”. Występ zespołu przyciągnął na Kwadrat licznych fanów zespołu w różnym wieku. Grupa fanek Łobuzów miała niepowtarzalną okazję zatańczyć na scenie amfiteatru. Po koncercie członkowie zespołu chętnie robili sobie selfie z fanami. Tej niedzieli publiczność bawili także Eksplozja, Klaudiusz, One Winner i X-positive.

 

Zlicytowali Szayowóz, klubowe gadżety i śląską biesiadę z prezesem

W trakcie imprezy odbyły się również licytacje. Szayowóz, czyli wyjątkowy pojazd z Ośrodka Socjoterapeutycznego Wspólny Dom w Wildze został wylicytowany za 2 tys. zł. Piłka Wilgi Garwolin poszła za 1 tys. zł, a koszulka z podpisami zawodników GKS-u za 2 tys. 500 zł. Herb klubu wyrzeźbiony w drewnie przez Romana Wachłaczenko wylicytowano za 600 zł. Zacięta licytacja toczyła się o śląski obiad dla 6 osób, przygotowany i serwowany w domu zwycięzcy przez prezesa Wilgi Garwolin Waldemara Mrugałę. Ostatecznie, biesiadowanie z kluskami, roladami, modrą kapustą i wybornym winem poszło za 2 tys. 650 zł. Podczas festynu, ze zbiórek do puszek i z licytacji udało się zebrać 16 tys. 151 zł. Podczas festynu odśpiewano obchodzącemu niebawem urodziny prezesowi Mrugale gromkie "Sto lat".

 

Partnerami imprezy byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Weteran Klub Tur Garwolin, Oldtimery Garwolin oraz anonimowa osoba prywatna. Festyn odbył się pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, posła na sejm RP Grzegorza Woźniaka, starosty powiatu garwolińskiego Mirosława Walickiego, wicestarosty powiatu garwolińskiego Iwony Kurowskiej, burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak i wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował między innymi portal eGarwolin.pl. 

 

ur

Reklama

Smakując Garwolin, wspierali Akademię Wilgi Garwolin – Gwiazdą imprezy Łobuzy  komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Pracownik Produkcji

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Operator Mieszalni/ Ważący

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"