:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Pół miliona za życie – pomóżmy Karolinie!

Charytatywnie, Pół miliona życie pomóżmy Karolinie! - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal eGarwolin.pl 15/02/2019 08:37

Karolina Kondej pochodzi z Garwolina. To dziewczyna pełna energii i dobrego humoru. Zawsze chętnie wszystkim pomaga. Teraz to ona potrzebuje naszej pomocy! Karolina walczy ze złośliwym guzem mózgu. Jej siostry rozpoczęły zbiórkę na operację Karoliny i chemioterapię w Niemczech. Potrzeba pół miliona zł! Czy to wysoka cena za życie?

– Karolina pochodzi z Garwolina i naprawdę w życiu dużo przeszła. Jako młoda osoba powinna mieć szansę jeszcze z życia korzystać. Zwłaszcza, że w tej walce pokazuje, jaką wielką ma siłę by przezwyciężać wszelkie przeciwności – napisała do redakcji eGarwolin Ewa, koleżanka Karoliny z lat szkolnych, która poprosiła o pomoc w nagłośnieniu zbiórki. 

Karolina ma 26 lat. Pochodzi z Garwolina, w którym wychowywała się, dorastała i uczyła. Do przedszkola chodziła na Romanówce. Później była podstawówka, z powodu przeprowadzki trochę w Piątce i trochę w Jedynce, potem gimnazjum powiatowe i LO na Długiej. Ta 26-letnia kobieta zmagała się z różnymi problemami zdrowotnymi prawie od zawsze. Nigdy jednak nie traciła radości życia, energii i nadziei. Od paru lat toczy najcięższą walkę – walkę o życie. Jej przeciwnikiem jest glejak – guz mózgu, który teraz ma już IV, najwyższy stopień złośliwości. 

 

Mamy tylko miesiąc

– W 2017 roku Karolina zgłosiła się do Fundacji Rak’n’Roll na wolontariat. Wiele razy wspierała nas w trudnych chwilach, a dzięki jej zaangażowaniu tysiące darczyńców akcji „Daj Włos” otrzymało podziękowania. Wiedzieliśmy, że Karolina ma pewne problemy ze zdrowiem, ale żyliśmy w głębokim przekonaniu, że sytuacja jest opanowana. Niestety jest inaczej, a w głowie Karoliny rośnie kolejny, groźny guz. Nie możemy pogodzić się z tym jak dziś czuje się Karolina, że ma problemy z poruszaniem, mówieniem, że gaśnie. Bardzo chcemy ponownie usłyszeć jej głośny śmiech, porozmawiać z nią o pracy, o planach, po prostu poplotkować. Dzięki niej wiele/wielu z Was mogło się uśmiechnąć otrzymując podziękowanie, za oddanie włosów, dziś prosimy, aby to ona dzięki Wam znowu mogła się uśmiechać. Mamy tylko miesiąc, aby uzbierać niebagatelną sumę 500 000 zł – to pół miliona za życie – piszą Agnieszka (Mirka) Mirowska, Marta Szklarczuk oraz członkowie zespołu Fundacji Rak'n'Roll, którzy proszą o wsparcie zbiórki na leczenie Karoliny. Dołącz do zbiórki na Facebooku – PÓŁ MILIONA ZA ŻYCIE/ dla Karoliny Kondej i dokonaj wpłaty.O pomoc dla Karoliny proszą jej siostry – Kasia, Ania i Beata.

To nasza najmłodsza siostra Karolina Kondej – pełna energii i dobrego humoru. Jest wielką gadułą, zawsze chętnie wszystkim pomaga i dąży do wyznaczonego sobie celu.
Dorastała jak większość swoich rówieśników, aż do feralnego dnia 13 lipca 2012 r., kiedy to usłyszała najgorszą informację w swoim życiu. Wtedy to stała się (mimo pełnoletności) naprawdę dorosła.

Chorowała praktycznie od zawsze. Leczyła się w kierunku urologicznym. W wieku 16 lat lekarz prowadzący zlecił pierwszy rezonans magnetyczny, w którym został wykryty zmieniony obszar w mózgu nazwany „blizną”. Zmiana była badana co roku - a diagnoza stawiana to: „Taka jej uroda, ludzie tak mają, kolejne badanie za rok, bo nic się z tym nie dzieje”.
Kiedy miała 20 lat ,po kolejnych problemach zdrowotnych Karolina trafiła do szpitala. Po wykonaniu wielu badań w piątek 13 lipca 2012 r. doktor wezwał nas do gabinetu i oznajmił: „To glejak”. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy co to oznacza, spodziewaliśmy się innej diagnozy…
Po tym wyroku pomocy szukaliśmy wszędzie, w kraju i za granicą. Mało który lekarz chciał się podjąć operacji. Guz położony jest w niekorzystnej lokalizacji. Lekarze podkreślali ogromne niebezpieczeństwo operacji - utrata mowy, wzroku, słuchu, paraliż ciała, aż do najgorszego - śmierci.
Mimo tych strasznych wizji nasza Siostra się nie poddała. Wciąż powtarzała: „Nie rzucę studiów - ewentualnie zmienię uczelnię i zostanę szalonym naukowcem z pasożytem w głowie”. 

27 lutego 2013 roku przeszła pierwszą poważną, ciężką i inwazyjną operację. My nie potrafimy ocenić co wtedy czułyśmy. Jak to mówiła: „Jestem raczej młoda. Mam 22 lata, studiuję, mam fajną rodzinę i znajomych. ALE! Mam coś jeszcze - nie każdy może się tym pochwalić. Fakt - nie ma się czym chwalić, ale od pewnego czasu jesteśmy razem. Wszędzie. Nawet na egzaminach i kolokwiach, chociaż obecność tego „czegoś” wcale nie jest mi pomocna. Tak, w mojej głowie pomieszkuje złośliwy guz mózgu.

Kiedy jej rówieśnicy spędzali miło wakacyjny czas - Ona przechodziła sześciotygodniową radioterapię. Chwile zwątpienia i ogromny psychiczny ból, który jest znany tylko najbliższym. Teraz po upływie czasu powtarza: „Dzięki radioterapii i sterydom wiem jak wyglądam +25 kg (widok nie zachwyca!)”.
Łatwo nie było... ale przebyta terapia pozwoliła na 3 lata złapać oddech. Latem 2016 roku, kiedy kolejne badanie kontrolne miało być już tylko rutyną - okazało się, że nastąpił nawrót choroby. Guz urósł, kolejna operacja musiała odbyć się jak najszybciej. We wrześniu Karolina po raz kolejny trafia na oddział neurochirurgii w Warszawskim Centrum Onkologii, gdzie przechodzi operację, po której nadchodzą kolejne złe wiadomości – stopień złośliwości guza wzrósł do III stopnia (w IV stopniowej skali).

Lolka nie poddaje się. Zaraz po opuszczeniu szpitala rozpoczyna chemioterapię i …wraca na studia. Ma jeden cel – obronić pracę magisterską, by jak najszybciej zdobyć wymarzoną pracę. Ponieważ nie ma dla niej rzeczy niemożliwych w 2017 roku z sukcesem otrzymuje tytuł Magistra Biotechnologii o specjalności Biotechnologia Medyczna. Cały czas jednak przyjmuje chemioterapię i stara się wykorzystywać w pełni każdy dzień.
W wakacje łapie oddech, jednak już we wrześniu kombinuje co by tu jeszcze zrobić : czego się jeszcze można dowiedzieć, czego nauczyć. Nadchodzi nowy rok akademicki - również dla naszej Siostry, która chcąc dalej podnosić swoje kwalifikacje rozpoczyna studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi. „Kto, jak nie ja? Kiedy, jak nie teraz?” – odpowiada, kiedy wszyscy pytają czy nie lepiej trochę odpocząć.
Jesień 2017 roku to dla Karoliny najlepszy okres w życiu. Choć chemioterapia co miesiąc nie daje zapomnieć o chorobie, Ona z dumą oznajmia wszystkim, że dostała wymarzoną pracę i niezależnie od wszystkiego zamierza ją podjąć.
Sielanka jednak nie trwa długo… Kwiecień 2018 r. – odbieramy kontrolny rezonans – kolejna wznowa, guz rośnie w ekspresowym tempie, wielkością odpowiada temu z przed pierwszej operacji, to aż dwukrotny wzrost. 9 maja odbywa się kolejna trzecia już operacja i znowu fatalne wieści – guz ma już IV stopień złośliwości i nie udaje się go usunąć w całości.
Od tego czasu Karolina pozostaje pod stałą opieką lekarzy, niestety po operacji nie udaje się jej wrócić do pełnej sprawności. Lekarze decydują o podaniu kolejnych dawek chemii, jednak wyniki badań nie zawsze na to pozwalają.
Ona jednak się nie poddaje, walczy z chorobą każdego dnia. Uczęszcza na rehabilitacje i kolejne konsultacje lekarskie, mając nadzieję - że uda jej się wrócić do pełnej sprawności.
 

Ludzie mają marzenia – a silni ludzie (a taką osobą jest Karolina) mają plany, żeby je realizować. Jej słowa: „chciałabym wreszcie zakończyć moją skomplikowaną dość toksyczną relację z tym czymś obcym w mojej głowie i pozbyć się go na zawsze”.

Nie zamierzamy czekać bezczynnie z założonymi rękoma na kolejne złe wieści. Wiemy, że są skuteczne, ale bardzo kosztowne metody leczenia w innych krajach. Niemniej jednak nie są one refundowane przez NFZ. Zbieramy pół miliona na operację i chemioterapię w Niemczech. Dlatego też prosimy o pomoc. Będziemy wdzięczni za wpłatę każdej złotówki, która pomoże nam w zmaganiu się z tą straszną chorobą.
Kasia, Ania i Beata
Siostry Karoliny
 

Dołącz do zbiórki na Facebooku – PÓŁ MILIONA ZA ŻYCIE/ dla Karoliny Kondej i dokonaj wpłaty.

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć Karolinę w przejściu przez raka, prosimy o dokonywanie wpłat na subkonto podopiecznego:

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie
nr: 47 1140 2017 0000 4702 1307 3704, z dopiskiem „dla Karoliny K”

Dane do przelewów z zagranicy:
Fundacja Rak’n’Roll Wygraj życie
IBAN: PL47 1140 2017 0000 4702 1307 3704
BIC: BREXPLPWMBK
z dopiskiem “dla Karoliny K”

Link do płatności PayPal: PayPal
z dopiskiem „dla Karoliny K”

Można również wesprzeć Karolinę przekazując swój 1% – KRS 0000 33 88 03, cel szczegółowy „dla Karoliny K”.

 

Oprac. ur

Reklama

Pół miliona za życie – pomóżmy Karolinie! komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Zobacz ogłoszenie

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Zobacz ogłoszenie

Praca Stacja Paliw

Stacja Paliw Shell w Garwolinie poszukuje osoby do obsługi klienta. Bez względu na wiek i wykształcenie, czekamy na Ciebie . Wystarczy, że jesteś..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Witam. Mam do sprzedania działkę budowlaną 655m w Pilawie koło Garwolina. Działka położona jest 300m od stacji PKP na nowo powstającym osiedlu. Do..


Zobacz ogłoszenie

praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"