W Skurczy (gm. Wilga) dwaj mężczyźni nielegalnie łowili ryby w Wiśle przy użyciu sieci rybackich. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.
11 czerwca strażnicy Państwowej Straży Rybackiej zawiadomili policjantów o dwóch mężczyznach przebywających nad Wisłą w miejscowości Skurcza (gm. Wilga). Ich zachowanie wskazywało, że mogą nielegalnie łowić ryby. - Strażnicy ujęli jednego z nich, natomiast drugi uciekł. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyźni byli przygotowani do kłusownictwa. Ujawniono i zabezpieczono sieć, za pomocą której łowili leszcze - informuje podkom. Małgorzata Pychner, oficer prasowy KPP w Garwolinie.
Zatrzymany na miejscu 49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego został przewieziony do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Policjanci podejrzewali, że w jego domu mogą znajdować się inne narzędzia służące do popełniania przestępstwa, więc przeszukali mieszkanie. Ich przypuszczenia się potwierdziły – zabezpieczono kolejne przedmioty wykorzystywane do kłusownictwa.
Następnego dnia funkcjonariusze przeprowadzili czynności z drugim ze sprawców, również 49-latkiem. - Ustalono, że obaj mężczyźni działali wspólnie i byli przygotowani do nielegalnego połowu. Za pomocą lornetek mogli obserwować otoczenie, aby upewnić się, że nie zostaną zauważeni przez służby - przekazuje podkom. Pychner.
Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie będąc uprawnionym do rybactwa ani osobą poławiającą na jego rzecz, poławia ryby rybackimi narzędziami lub urządzeniami połowowymi, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
Zdjęcie poglądowe: Wisła - Wilga i okolice/Facebook
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze