Podczas zjazdu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Parysowie podsumowano działalność strażaków ochotników za ostatnie pięć lat. Uczestnicy powierzyli nowemu zarządowi kontynuację działań.
Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Parysowie odbył się 20 czerwca 2026 roku. Obrady otworzył i gości powitał Kazimierz Sionek, prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP.
Na Sekretarza Zjazdu wybrano druha Romana Mazka.
Prezes Kazimierz Sionek przedstawił sprawozdanie z działalności za okres 2021–2026. Ustępujący Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium. W głosowaniu wybrano Zarząd na kolejną kadencję w następującym składzie:
Podczas Zjazdu druh Andrzej Jagła z OSP Parysów otrzymał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza.
Wśród zaproszonych gości byli: ks. Włodzimierz Tendorf - proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Parysowie, Tomasz Biernacki - komendant Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, Waldemar Sabak - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Garwolinie, Bożena Kwiatkowska - wójt Gminy Parysów, Bogumiła Nowosielska -zastępca Wójta Gminy Parysów, Marek Bogusz - kmendant Gminny OSP w Parysowie, Ireneusz Błażejczyk - wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Parysowie, Przemysław Bogusz - wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Parysowie, a także delegaci na zjazd.
Za: Kazimierz Sionek/Facebook, oprac. JS
Zdjęcia: Jakub Woźniak
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze