:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Garwolin – Agresywny owczarek zagryzł psa. Kiedy zostanie odłowiony?

Inne Miejskie, Garwolin Agresywny owczarek zagryzł Kiedy zostanie odłowiony - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek rano mieszkaniec Garwolina wyszedł na spacer z psem. Jego zwierzak został zagryziony przez agresywnego, najprawdopodobniej bezpańskiego owczarka. Kiedy agresywne zwierzę zostanie odłowione?

 

O poniedziałkowym zdarzeniu poinformował redakcję eGarwolin Czytelnik portalu.

– Przed godziną 8 mój tata wyszedł z psem na spacer na osiedlu Romanówka pod blokiem Janusza Korczaka 31. Podbiegł do nich pies (prawdopodobnie owczarek niemiecki) i zagryzł psa i uciekł. Bardzo chcę dotrzeć do właściciela psa. Może ktoś to widział – napisał do nas Sławek, prosząc o udostępnienie jego informacji.

 

Post o agresywnym psie wywołał lawinę komentarzy. Okazało się, że zwierzę było widziane w różnych częściach miasta.

 

Agresywny pies zostanie odłowiony

Sławek dodał, że sprawa została zgłoszona na policję. Tę informację potwierdza oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. – Zgłoszenie o biegającym bezpańskim psie na osiedlu Romanówka otrzymaliśmy w dniu wczorajszym o godzinie 8.34. O zdarzeniu powiadomiono Urząd Miasta Garwolina – informuje asp. szt. Marek Kapusta.

Sprawą bardzo szybko zajęli się pracownicy urzędu, którzy już wczoraj próbowali złapać agresywnego psa. W związku z tym, że nie udało się ustalić miejsca jego przebywania, natychmiast zawiadomiono odpowiednie służby. – Powiadomiliśmy firmę Perro z Mińska Mazowieckiego, z którą mamy podpisanę umowę na odławianie bezdomnych psów. W takim przypadku, gdy zwierzę nie zrobi krzywdy człowiekowi, mają oni 24 godziny na przyjechanie i odłowienie psa. Dziś przyjedzie hycel i będzie próbował go odłowić – informuje Albert Baran, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w garwolińskim magistracie.

 

ur

Fot. poglądowe: freeimages


Garwolin – Agresywny owczarek zagryzł psa. Kiedy zostanie odłowiony? komentarze opinie

 • konio - niezalogowany 2017-12-05 10:59:48

  To jest efekt działalności psich fundacji. Jakby nie chore prawo to właściciel tego psa by go zabił i zakopał ale obawiając się więzienia za taki czyn wolał go wyrzucić i się do niego nie przyznawać. W razie czego powie że mu zaginął. Za komuny to już by go jakiś myśliwy czy milicjant odstrzelił ale teraz to boją się strzelać bo potem mają z tego powodu spore problemy. Nie wiem czy jakaś ferma norek jest w pobliżu to koszty utylizacji bezpańskich psów były by niższe zamiast ich do schroniska wywozić

 • gość 2017-12-05 12:02:44

  Dopiero teraz? Macie zapłon nie ma co.

 • gość 2017-12-05 12:03:52

  To nie jest owczarek niemiecki.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-05 12:30:05

  konio jesteś chorym człowiekiem. Takich ludzi być może też powinno się zabijać i utylizować.

 • mieszkaniec - niezalogowany 2017-12-05 13:32:01

  To może przyjrzyjcie się ogrodzeniu i psu na ul. Romanówka - (bliżej strefy). Cos na kształt owczarka biega na terenie wygrodzonym siatką rozpiętą na kawałkach grubych gałęzi. UM i policja informowany w emailu, ale najwyraźniej mają to „gdzieś”, podobnie zresztą jak problem psów źle zabezpieczonych i wałęsających się po mieście i puszczanych luzem przez właścicieli na spacerach. Przykład ?--- - panz romanówki ze chodzący średniej wielkości czarnym psem często puszcza go luźno koło Tesko i na Zamojskiej.

 • gość 2017-12-05 17:06:59

  Jeśli pies jest odpowiednio wychowany to nie ma problemu z puszczaniem takiego luzem. Ludzie wystarczy poświęcić im odpowiednią ilość czasu, gdy są szczeniakami i można go ułożyć tak, że nie jeden z Was by się zdziwił. Tylko trzeba poświęcić siebie i czas - pamiętajcie psy to nie zabawki i same się nie wychowują.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-05 18:12:49

  No bo teraz to wszyscy co chca sprzedać to nie mogą bo są traktowani jako pseudohodowcy. Wiec wola wywieźć i żeby się biedny psiaczyna blakal. No a jak wiadomo pies musi coś zjeść, a jak nie zje to robi się bardziej agresywny i zaczepia swoich rówieśników.

 • Misza - niezalogowany 2017-12-05 18:51:30

  W poniedziałek 04-12 ok godziny 11ej owczarek niemiecki lub bardzo podobny mieszaniec bardzo pobudzony ale nie agresywny w stos do ludzi grasował przy parkingu koło dworca PKS (przed mostem). 112 poinformowane ale "to nie ich sprawa". Osobiście poinformowałem wydział środowiska Urzędu Miasta. Zamiast reagować od razu tylko obiecali, że powiadomią firmę z którą współpracują... no tak a pies będzie czekał na nich grzecznie 24h. Tak trudno zaopatrzyć jakąś jednostkę policji w karabin z nabojami usypiającymi.. mogliby poćwiczyć strzelanie do ruchomego celu. Jakiś czas temu widziałem tego psa w zagrodzie na ogródkach działkowych za stadionem (pierwsza albo druga działka od rogu przy ścieżce za namiotem Wojtka Baduchowskiego)

 • mel - niezalogowany 2017-12-05 19:29:53

  Tamto ogrodzenie jest źle zrobione zresztą ten pies to rasy owczarek ale fakt zabezpieczenie tego ogrodzenia budzi grozę. W sumie pies nie agresywny jak się nie zbliżasz do ogrodzenia.A dwa mieszkańcy Romanówki nie rozumieją że dzieci boja się psów luźno latających, to nie jest przyjemne jak idziesz i nagle przy tobie jest pies. I nie wiesz co robić a właściciel z uśmiech nie gryzie, a dziecko mało ze skóry nie wyskoczy ze strachu. Prawo powinno być przestrzegane że psy mają być na smyczy PO SWOICH PUPILACH TO SIĘ SPRZĄTA ŻADNA FILOZOFIA SCHYLIĆ SIĘ I ZABRAĆ KUPĘ I WYRZUCIĆ.

 • mel - niezalogowany 2017-12-05 19:34:04

  DUŻYM PROBLEM JEST TO ŻE NIE MA W MIEŚCIE WYDZIELONEGO MIEJSCA DLA PSÓW BARDZO PODOBAJĄ MI SIĘ PSIE PARKI W USA. TO SĄ DUŻE OGRODZONE TERENY GDZIE WŁAŚCICIEL MOŻE PUŚCIĆ LUZEM PUPILA I MOŻE SOBIE BIEGAĆ NIE ZAGRAŻAJĄC INNYM I JEST POD KONTROLĄ

 • Gość - niezalogowany 2017-12-05 19:49:55

  W jakim normalnym państwie pies lub inne zwierzę jest stawiane wyżej od człowieka i jest większa kara za zabicie zwierzaka niż za zabicie człowieka gdzie są przedawnienia za popełnione czyny i przestępstwa przestępstwo to przestępstwo i ściga się takich latami w normalnych krajach gdzie jest normalne prawo chory kraj chora władza tworzy chore prawo kture jest na rękę tylko przestepcom j**ac taki kraj

 • gość 2017-12-05 21:10:40

  Czy coś już wiadomo? Pies został schwytany? Strach wyjść...

 • Gość - niezalogowany 2017-12-06 10:21:42

  To nie pies to grasujacy zadny krwi wilkolak jeszcze niezdazyl się przeobrazic bo była pelnia biada wam prostaki

 • gość 2017-12-14 21:16:04

  NAMIERZYLI GO, TO PIES BYŁEGO POLICJANTA. MIESZKA ZA ROSYJSKIM CMENTARZEM.

 • PENTO UBEKA - niezalogowany 2018-01-05 09:55:13

  ZA KOMUNY TO JUŻ BY GO NIE BYŁO.KAŻDY MYŚLIWY LUB MILICJANT MÓGŁBY GO KROPNĄĆ I BYLOBY PO SPRAWIE A TERAZ,ECH...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl